Μία ακόμα βραδιά του Release Athens 2024 με πολύ έντονες συγκινήσεις, με τους pop rock θρύλους από το Μπέρμιγχαμ
![nh-1.jpg nh-1.jpg](/images/1920x937/3/jpg/sites/default/files/gallery/2020/10/14/nh-1.jpg)
Το Νέο Ηράκλειο μετά την καταιγίδα
12 Φωτογραφίες του Σωτήρη Κουσουλού. Ιπτάμενες σκεπές, σπασμένα δέντρα, αυτοκίνητα τσαλακωμένα, πλημμυρισμένα σπίτια, σαν σκηνικό από ταινία καταστροφής
![107302-212813.jpg 107302-212813.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/107302-212813.jpg)
Η ώρα ήταν περίπου 05:30. Πρέπει να ήταν από τις φορές, που όλη σχεδόν η Αθήνα ξύπνησε ταυτόχρονα. Ο ήχος και οι λάμψεις από τους αλλεπάλληλους κεραυνούς, το ξέσπασμα της βροχής, ο στριβιλιστός αέρας, ήταν τρομακτικά. Ένιωθες την αγριότητα για τα καλά και την ενδεχόμενη ρεαλιστική καταστροφή. Όλα ήταν τώρα θέμα τύχης. Πού βρίσκεται ο κάθε ένας μας, πού σε βρήκε εκείνη την ώρα, πού είναι τα οχήματα, αν τα δεντρα γύρω σου αντέχουν, αν κατασκευές και διακοσμίσεις ήταν καλοστηριγμένες και πολλές άλλες παράμετροι.
Το πρώτο πρωινό φως εμφάνισε το αποτέλεσμα της καταιγίδας. Χειρότερο από αυτό που θα θέλαμε να ελπίζουμε. Ιπτάμενες σκεπές, σπασμένα δέντρα, αυτοκίνητα τσαλακωμένα, πλημμυρισμένα σπίτια και τρεις τραυματίες. Σαν σκηνικό από ταινία καταστροφής. Το Νέο Ηράκλειο είχες τελικά τις περισσότερες ζημιές. Ο φίλος και φωτογράφος Σωτήρης Κουσουλός που μένει σε αυτή τη γειτονιά, βγήκε από περιέργεια με τη μηχανή του όταν ο καιρός ηρέμησε και μεταφέρει τις εικόνες που συνάντησε.
Περισσότερα για τον Σωτήρη Κουσουλό θα βρείτε εδώ
Δειτε περισσοτερα
Ανταπόκριση από το rock γηπεδικό ραντεβού που δικαίωσε την αναμονή πολλών ετών
Ανταπόκριση από το κορυφαίο show που θα θυμόμαστε στην Πλατεία Νερού
Μαζί με τους Black Pumas, The Budos Band, Anduze και χιλιάδες φωνές στην Πλατεία Νερού
Ακόμα καλύτεροι, ακόμα τραγουδάμε
Μια ομάδα σχεδιαστών συγκέντρωσε στο βιβλίο «Travelogue» πρωτότυπες πατέντες από κάθε γωνιά της Ελλάδας