Μία ακόμα βραδιά του Release Athens 2024 με πολύ έντονες συγκινήσεις, με τους pop rock θρύλους από το Μπέρμιγχαμ
![_dsc5567.jpg _dsc5567.jpg](/images/1920x937/3/jpg/sites/default/files/gallery/2019/05/13/_dsc5567.jpg)
Ήταν μια γιορτή γεμάτη ρυθμό, εικαστικές τέχνες και περισσότερους από 3.500 χιλιάδες νέες και νέους που είχαν τη δυνατότητα να εκφράσουν τι πραγματικά ζητούν από την Ευρώπη.
Με αφορμές, τόσο την Ημέρα της Ευρώπης, στις 9 Μαΐου όσο φυσικά και τις Ευρωπαϊκές Εκλογές της 26ης Μαΐου, το Γραφείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Ελλάδα, ολοκλήρωσε το τριήμερο εκδηλώσεων στη Θεσσαλονίκη με ένα μεγάλο πάρτι για την Ευρώπη, την Κυριακή 12 Μαΐου, που ξεκίνησε στις 17.00 και κράτησε σχεδόν μέχρι τις 04.00, στο Ypsilon. Ένα «ευχαριστώ» στους εθελοντές της πρωτοβουλίας «Αυτή τη φορά ψηφίζω» για την ανιδιοτελή προσφορά τους.
Μια πολυδιάστατη δράση με events, συζητήσεις, εικαστική εγκατάσταση από τη Θεανώ Γιαννέζη αλλά και πολλές πρωτότυπες «κάλπες» όπου οι πολίτες έστελναν τα μηνύματά τους για το παρόν και το μέλλον της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Kiasmos, Ιson, AND.ID, Future of Matter, Symmetric και Val δόνησαν την πόλη με τα beats τους στα decks του Ypsilon, η Πάροδος Εδέσσης έγινε το urban σκηνικό για προβληματισμούς, χαμόγελα και fun, η φωνή για περισσότερη Ευρώπη ακούστηκε δυνατά.
Δειτε περισσοτερα
Ανταπόκριση από το rock γηπεδικό ραντεβού που δικαίωσε την αναμονή πολλών ετών
Ανταπόκριση από το κορυφαίο show που θα θυμόμαστε στην Πλατεία Νερού
Μαζί με τους Black Pumas, The Budos Band, Anduze και χιλιάδες φωνές στην Πλατεία Νερού
Ακόμα καλύτεροι, ακόμα τραγουδάμε
Μια ομάδα σχεδιαστών συγκέντρωσε στο βιβλίο «Travelogue» πρωτότυπες πατέντες από κάθε γωνιά της Ελλάδας