- CITY GUIDE
- PODCAST
-
31°
![9913-22550.jpg 9913-22550.jpg](/images/342x498/3/jpg/sites/default/files/book/2010/11/05/9913-22550.jpg)
Μαρτυριες
Ένας βούρκος με γαρδένιες
Δημιουργός των Δειλινών και του Can-Can στη Νεάπολη, της Καπνουλού στο Πανόραμα Θεσσαλονίκης, του Χρυσού Βαρελιού στην Αθήνα, της μπουάτ Θεμέλιο, του Ζορμπά (Διογένης Palace)... ο Γιαννίκος έζησε από κοντά όλα τα λαμπερά ονόματα του ελληνικού πενταγράμμου. «Έζησα με τον καθένα τους και μια ιστορία που σας την περιγράφω» λέει ο ίδιος στον πρόλογό του.
Ένας βούρκος με γαρδένιες, Γιαννίκος, εκδ. ΙANOS, σελ. 504