- CITY GUIDE
- PODCAST
-
26°
![17983-39328.jpg 17983-39328.jpg](/images/342x498/3/jpg/sites/default/files/book/2011/11/22/17983-39328.jpg)
Κομικ
Ρεμπέτικο (Το κακό βοτάνι)
Ένα μεγάλο (από κάθε άποψη) βιβλίο, που δείχνει εναργώς την έντονη επίδραση που άσκησε το ρεμπέτικο σ’ ένα σύγχρονο Γάλλο καλλιτέχνη, ο οποίος το γνώρισε, το αγάπησε και το έκανε graphic novel, σε δικό του σενάριο και, ιδίως, με δικό του σκίτσο (παθαίνεις πλάκα). Δικαίως πολυβραβευμένο. Συγχαρητήρια στους Έλληνες συντελεστές.
μετάφραση: Θανάσης Πέτρου, επιμέλεια: Άγγελος Μαστοράκης