Trending Now

Λάρισα: Διαιτητής δέχθηκε επίθεση σε ματς τοπικού

Χρειάστηκε η επέμβαση της αστυνομίας

Λάρισα: Διαιτητής δέχθηκε επίθεση σε ματς τοπικού - Χρειάστηκε η επέμβαση της αστυνομίας

Διαιτητής στον αγώνα για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Λάρισας μεταξύ Χειμάρρου Μαρμαρίνης και Τοξότη Λάρισας έγινε στόχος επίθεσης.

Όπως αναφέρει το ρεπορτάζ του onlarissa.gr, όλα ξεκίνησαν στο 77ο λεπτό του αγώνα με το σκορ να είναι 2-1 υπέρ των φιλοξενουμένων. Τότε ήταν που ο διαιτητής απέβαλε παίκτη της Μαρμαρίνης με δεύτερη κίτρινη κάρτα «για αντιαθλητική συμπεριφορά» ενώ στη συνέχεια ακολούθησε και δεύτερη αποβολή παίκτη της γηπεδούχου ομάδας επίσης «για αντιαθλητική συμπεριφορά», αλλά και για «εξύβριση» και «απειλή».

Λόγω της έντασης και των διαμαρτυριών το παιχνίδι διακόπηκε στο 80ο λεπτό. Ακολούθως, διαιτητής και παρατηρητής αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια και κάλεσαν την αστυνομία.

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα, μάλιστα, μετά τις δύο αποβολές «άτομα της γηπεδούχου ομάδας τον έσπρωξαν να βρεθεί στο έδαφος. Εκεί δέχθηκε χτυπήματα στο σώμα, κλωτσιές, ενώ άτομο της γηπεδούχου ομάδας – εκπρόσωπος – προσπάθησε να τον προστατεύσει».