Podcast Μπούκλα 99 - Νεφέλη Μεγκ | Θα του κάνω τη δύσκολη
Η Νεφέλη Μεγκ σχολιάζει την επικαιρότητα σε πρώτο και τελευταίο βαθμό στο podcast «Μπούκλα 99» - Ακούστε το 24ο επεισόδιο με τίτλο «Θα του κάνω τη δύσκολη»
![](/content/media/images/podcast.png)
![nefeli-meg.jpg nefeli-meg.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/nefeli-meg.jpg)
Έχετε νιώσει ποτέ τύψεις που βλέπετε κάτι γυμναστηριακούς και γυμναστηριακές με shredded σωματάρες, και λέτε «Μα, είναι κάτι εφικτό! Γιατί δεν μπορώ να το πετύχω;». Η Νεφέλη σας νιώθει και με αφορμή αυτή την απογοήτευση αναλύει την έννοια του body positivity και του body neutrality στα πλαίσια του Instagram και των Influencers. Αναρωτιέται αν η Αφροδίτη Λατινοπούλου ζει σε άλλον πλανήτη κι αν εν τέλει η επέκταση ωραρίου στα ολοήμερα σχολεία κάνει τα παιδιά μας «σωστά εργαλεία του κράτους». Για το κλείσιμο, προτρέπει τις κορασίδες του πόντκαστ να κάνουν τις δύσκολες σε εκείνους που τους δυσκολεύουν.