Απίστευτος πόντος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πινγκ Πονγκ Κ21
Όταν το μπαλάκι αρνείται να αγγίξει το έδαφος
![giannis-mpelesiotis.jpg giannis-mpelesiotis.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/giannis-mpelesiotis.jpg)
![Η αντίδραση του Γιαννούτσου ήταν χαρακτηριστική. Ο τελικός του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Πινγκ Πονγκ Κ21 ανάμεσα στους Αλέξανδρο Μαδέση και Σωκράτη Γιαννούτσο σημαδεύτηκε από το highlight της χρονιάς](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2021/11/22/ping_pong_2.jpg)
Η αναμέτρηση για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πινγκ Πονγκ Κ21, ανάμεσα στους Αλέξανδρο Μαδέση και Σωκράτη Γιαννούτσο, σημαδεύτηκε από το highlight της χρονιάς.
Ο τελικός του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Πινγκ Πονγκ Κ21 ανάμεσα στους Αλέξανδρο Μαδέση και Σωκράτη Γιαννούτσο, ήταν ένα από τα πιο σημαντικά γεγονότα της χρονιάς στην κατηγορία τους. Οι δύο νεαροί παίκτες όμως έδωσαν στον κόσμο ένα από καλύτερα στιγμιότυπα της σεζόν, με αφήνοντας άφωνους όλους τους παρευρισκόμενους.
Ο Αλέξανδρος Μαδέσης της ΑΕΚ ήταν «δράστης» μιας εκπληκτικής φάσης στον τελικό, που από πολλούς χαρακτηρίζεται ως το highlight της χρονιάς. Σε έναν πόντο διαρκείας ο αντίπαλος του Σωκράτης Γιαννούτσος τον σφυροκοπούσε με μία σειρά από πολύ δυνατά χτυπήματα. Ο Μαδέσης κατάφερε να αντιδράσει σε όλες με ολύμπια ψυχραιμία.
Με υπομονή ο Γιαννούτσος έψαχνε να βρει τη κατάλληλη γωνία ώστε να κάνει το πόντο δικό του, χτίζοντας τη φάση επαφή με την επαφή, έχοντας ξεκάθαρο σχέδιο. Όταν βρήκε τον χώρο που ήθελε έκανε ένα δυνατό, διαγώνιο χτύπημα στο μπαλάκι και το έστειλε εκτός παραβάν. Ο πόντος όμως δεν τελειώνει μέχρι το μπαλάκι να ακουμπήσει το έδαφος. Ο αθλητής της ΑΕΚ δεν άφησε τη φάση και με ένα σάλτο εκτός παραβάν κατάφερε να βγάλει μία σχεδόν αδύνατη άμυνα. Στην επιστροφή ο Γιαννούτσος έστειλε το μπαλάκι στο φιλέ και έστεκε απορημένος, μην πιστεύοντας πως ο αντίπαλος του κατάφερε να ανταποδώσει το προηγούμενο του χτύπημα.
Όλος ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο αποθέωσε τους δύο άθλητες, με τον ίδιο τον διαιτητή να χειροκροτάει τους δύο αντιπάλους. Για την ιστορία ο 16χρονος Αλέξανδρος Μαδέσης αναδείχθηκε νικητής με 4-2 σετ.
ΠΡΟΣΦΑΤΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Η ανάρτηση του δημιουργού της διάσημης σειράς
Δείτε το viral βίντεο με τη γιαγιά Αγγέλα στο Παρίσι
Όταν πρωταγωνίστριες και πρωταγωνιστές πήγαιναν στη θάλασσα
Δείτε το βίντεο - Υποδέχθηκαν τον τραγουδιστή με πυροτεχνήματα και καπνογόνα
Χιλιάδες αεροπλάνα στον αέρα και ξαφνικά ο ουρανός άδειασε
Η Sanrio έδωσε στην δημοσιότητα στοιχεία για τον αγαπημένο χαρακτήρα
Εκτός από τους ανθρώπους και τα ζώα υποφέρουν από τον καύσωνα
Η «Στάκα με τα αυγά!» γίνεται το πιο ελκυστικό και νόστιμο πιάτο - Δείτε το βίντεο
Σχολιάζει την ηλικία της και ο οφθαλμίατρος τη... μαλώνει
Ποιοι είναι οι πρωταγωνιστές του viral tiktok rizz party βίντεο
Λόγια που ακούστηκαν δημοσίως στην Αθήνα
Δείτε το βίντεο που κάνει τον γύρο του διαδικτύου
Η Νεφέλη Μεγκ σχολιάζει την επικαιρότητα σε πρώτο και τελευταίο βαθμό
Η διάσημη πρωταγωνίστρια αναρρώνει ντυμένη στα πράσινα - Το μήνυμα προς τους θαυμαστές της
Επικρίσεις εναντίον του στα social media
Το viral βίντεο που κάνει τον γύρο του διαδικτύου
Ο δισεκατομμυριούχος επικρότησε τον youtuber και ευρωβουλευτή
Το βίντεο έχει πάνω από μισό εκατομμύριο προβολές σε λιγότερο από 24 ώρες
Δεν έκρυψε τη δυσφορία της για την καθυστερημένη άφιξη του Αμερικανού προέδρου
Κρατούν από το χέρι το «παρελθόν»
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.