![56239-122712.jpg 56239-122712.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2013/12/11/56239-122712.jpg)
Ξέρεις τι παθαίνεις άμα είσαι 23 με δική σου δουλειά και ευθύνες και ερωτευτείς με 30 παρά, αιγοκερίνα, σε φάση ζητείται επειγόντως ζωή και «θέλω να ζήσω και έχω στόχους και σχέδια», και «σημασία έχει να περνάς καλά» και «εμένα δε με κρατάει τίποτα πουθενά»; Κακή σεξουαλική αλλά μέγιστη εγκεφαλική και αισθηματική χημεία. Σα να σε δέσουν πίσω από πόρσε με αναμμένη μηχανή: ξέρεις τι θα επακολουθήσει, απλά περιμένεις πότε θα ξεκινήσει. Πολλή αναμονή. Σύνολο 9 μήνες: παρότι είμαι αγόρι, με γκάστρωσε. Αφού άλλαξε χώρες, πόλεις, χωριά, και από το «είμαι ερωτευμένη μαζί σου» πήγαμε στο «σε βλέπω φιλικά», στο «σε συμπαθώ πολύ για να σε ξεκόψω», στο «σ’ αγαπώ με ένα απ’ τα πολλά είδη αγάπης που υπάρχουν», απ’ το «μου λείπεις κάργα» στο «μου έλειψες λιγουλάκι», απ’ το «θέλω να γυρίσω πίσω» μέχρι το «τι ήθελες από μένα αφού ήμουν φευγάτη απ’ την αρχή;».
Ένα απόγευμα γυρνάει Ελλάδα. Και της λες να τη δεις και σου λέει «δεν προλαβαίνω να σας δω έναν-έναν» (τους γκόμενους πρώην, νυν, αεί, και εις τους αιώνας των αιώνων; Γιατί αν εννοεί τους φίλους, όντως κάτι δεν έχει καταλάβει). «Θα κανονίσω μια μάζωξη». Λέω εγώ τώρα: ή είμαι εγώ τελείως μαλάκας ή αυτή τελείως τρελή ή κάπου έχει χαθεί στη μετάφραση κάτι. Η πλάκα είναι ότι σκέφτομαι να πάω. Και δεν έχω ξεμπλοκάρει ακόμα στα ερωτικά, έτσι για κερασάκι στην τούρτα.
Υ.Γ. 1 Γαμώ τους αγγλοσαξωνικούς όρους «timing», «cool», «we are not on the same page».
Υ.Γ. 2 Λευτεριά στους αγανακτισμένους Ιχθείς.
Κάποιος τρώγεται να περάσει μαύρα Χριστούγεννα.
Υ.Γ. 1 Νομίζω πως σας εξήγησα σε προηγούμενο τεύχος ότι η καλλίπυγος Αφροδίτη έχει αράξει εδώ και καιρό στο ζώδιό μας και τονίζει τη λάμψη, την ομορφιά και τη γοητεία μας. Είμαστε περιζήτητοι, όλοι μας θέλουν κολασμένα, γενικά αστραποβολούμε σαν ντισκομπάλες. Φανταστείτε, λοιπόν, μια Αιγοκερίνα όπως η δικιά σας, εκ φύσεως ανισόρροπη και φευγάτη, με έξτρα μπόνους όλη αυτή την εύνοια. Κι από πάνω εσείς να έχετε και κόντρα τον Ερμή. Εντάξει, δε λέει.
Υ.Γ. 2 Αναρωτηθήκατε, έστω για πέντε λεπτά, τι ζητάτε, κατά βάθος, από μια γυναίκα που δεν είναι ερωτευμένη μαζί σας, δεν κάνετε καλό σεξ και δε ζει καν στην Ελλάδα;
Μπορείς να μου πεις για ποιο λόγο να πεις στο άτομο που ήσασταν μαζί τρία χρόνια και τον χώρισες εσύ γιατί δεν ένιωθες πλέον ερωτευμένη μαζί του, ότι σου λείπει πάρα πολύ και τον θες στη ζωή σου (σαν φίλο), ενώ σου έχει ξεκαθαρίσει ότι είναι τρέλα ερωτευμένος μαζί σου; Και ακόμη χειρότερα, όταν αυτός σου λέει ότι δεν γίνεται, γιατί να βάζεις τα κλάματα και να θυμώνεις;
O Καπετάνιος
Γιατί έτσι γίνεται όταν είσαι 6 χρονών. Θέλεις το μπαλόνι, σου λένε «όχι», τι θα κάνεις; Δε θα τσιρίξεις; Δε θα πλαντάξεις στο κλάμα για να τους εκβιάσεις να στο πάρουν; Δε θα κρατήσεις την αναπνοή σου μέχρι να σκάσεις;
Πριν δυο χρόνια έχασα τη μητέρα μου. Από τότε όλα άλλαξαν. Η ζωή μου, η εμφάνισή μου και ο εαυτός μου ο ίδιος. Είμαι ένα χρόνο μόνη μου, έχω παχύνει και τρώω τρελές ψυχολογικές φρίκες. Εντωμεταξύ δεν θέλω και κανέναν. Μόνο έναν που, ξέχνα το, είναι τελείως out of my league και δεν παίζει. Είμαι μόνο 21 και νιώθω λες και η ζωή δεν έχει κάτι άλλο να μου προσφέρει. Τι θα έκανες αν ήσουν εγώ; > Τ.
Θα ζητούσα βοήθεια. Άμεσα. Κοινώς ψυχοθεραπεία. Κι αν σκεφτόμουν ότι δεν έχω λεφτά για τέτοια, κάτι μέσα μου βαθιά θα μου έλεγε ότι ψάχνω για προσχήματα. Κι έτσι, θα αναζητούσα τα δωρεάν δίκτυα στήριξης και θα έκανα ένα βήμα προς τα εκεί να δω πώς είναι η φάση. Και μετά θα συνειδητοποιούσα ότι έχω κατάθλιψη. Και ότι δικαίως έχω κατάθλιψη. Και θα έκανα υπομονή συνεχίζοντας την ψυχοθεραπεία. Και σιγά-σιγά θα άρχιζα γυμναστική για να επικοινωνήσω με το σώμα μου και να ζωντανέψω. Και λίγο-λίγο, δίαιτα. Και ύστερα θα περνούσε ο καιρός, θα ερχόταν το καλοκαίρι, θα ένιωθα όλο και καλύτερα και θα σκεφτόμουν ότι ο χρόνος ξεθωριάζει, μαζί με όλα τα άλλα, και τον πόνο.
Προς τη Δεσποινίς Νόβα του 461. Πουτάνα, κουκλίτσα μου, δεν είσαι επειδή έχεις πάει με 5 άντρες. Δεν θα ήσουν ούτε αν είχες πάει με 105 (χωρίς αμοιβή πάντα). Πουτάνα σε κάνει το γεγονός πως στέλνεις στην Athens Voice για να κοκορευτείς για τα κατορθώματά σου και να τα μάθει όλο το πανελλήνιο. Ότι τι, δηλαδή; Μόνο εσύ πηδιέσαι σ’ αυτό τον πλανήτη; Ή επειδή πηδιέσαι από δω κι από κει νομίζεις πως κάτι κάνεις; Ξεκαβάλα, μωρή, ωμό σεξ έμαθες να κάνεις, όχι εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς. Άι σιχτίρι, συγχύστηκα βραδιάτικα.
Εντάξει, τώρα, όποιον κοκορεύεται δεν τον λες και πουτάνα.
Υ.Γ. Μα τι νεύρα είναι αυτά χριστουγεννιάτικα; Εδώ μελώθηκαν τα μελομακάρονα, πασπαλίστηκαν οι κουραμπιέδες, ξεροψήθηκαν οι δίπλες, μοσχομύρισαν οι φούρνοι. Πού να κάνατε και δίαιτα…
Στείλε το γράμμα σου ταχυδρομικά ή στο fax της A.V. ή στο info@athensvoice.gr για τη στήλη Μίλα μου βρώμικα.
ΠΡΟΣΦΑΤΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Η ανάρτηση του δημιουργού της διάσημης σειράς
Δείτε το viral βίντεο με τη γιαγιά Αγγέλα στο Παρίσι
Όταν πρωταγωνίστριες και πρωταγωνιστές πήγαιναν στη θάλασσα
Δείτε το βίντεο - Υποδέχθηκαν τον τραγουδιστή με πυροτεχνήματα και καπνογόνα
Χιλιάδες αεροπλάνα στον αέρα και ξαφνικά ο ουρανός άδειασε
Η Sanrio έδωσε στην δημοσιότητα στοιχεία για τον αγαπημένο χαρακτήρα
Εκτός από τους ανθρώπους και τα ζώα υποφέρουν από τον καύσωνα
Η «Στάκα με τα αυγά!» γίνεται το πιο ελκυστικό και νόστιμο πιάτο - Δείτε το βίντεο
Σχολιάζει την ηλικία της και ο οφθαλμίατρος τη... μαλώνει
Ποιοι είναι οι πρωταγωνιστές του viral tiktok rizz party βίντεο
Λόγια που ακούστηκαν δημοσίως στην Αθήνα
Δείτε το βίντεο που κάνει τον γύρο του διαδικτύου
Η Νεφέλη Μεγκ σχολιάζει την επικαιρότητα σε πρώτο και τελευταίο βαθμό
Η διάσημη πρωταγωνίστρια αναρρώνει ντυμένη στα πράσινα - Το μήνυμα προς τους θαυμαστές της
Επικρίσεις εναντίον του στα social media
Το viral βίντεο που κάνει τον γύρο του διαδικτύου
Ο δισεκατομμυριούχος επικρότησε τον youtuber και ευρωβουλευτή
Το βίντεο έχει πάνω από μισό εκατομμύριο προβολές σε λιγότερο από 24 ώρες
Δεν έκρυψε τη δυσφορία της για την καθυστερημένη άφιξη του Αμερικανού προέδρου
Κρατούν από το χέρι το «παρελθόν»
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.