Μίλα μου βρώμικα 678
-Μυρτώ μου, έχω πρόβλημα με το στήθος μου που είναι πολύ μικρό και θέλω να το φτιάξω. -Λέω να ρωτήσετε την Καγιά
![Μίλα μου βρώμικα Μίλα μου βρώμικα](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/01/18/milamouvrwmika.jpg)
Χαίρεται, ονομάζομαι Κωνσταντίνος και επειδή έχω ένα πρόσωπο το οποίο με ενδιαφέρει αλλά ταυτόχρονα με αυτά που μου λέει με απομακρύνει, θέλω την άποψη ενός εξωτερικού παρατηρητή, κάποιου που γνωρίζει τα πράγματα... για να καταλάβετε, μιλάμε μέσω φέισμπουκ – από εκεί έχει αρχίσει όλη η επικοινωνία. Έβλεπα ότι υπάρχει επικοινωνία και ενδιαφέρον, στην αρχή μόνο από μένα, όπως είπε, αλλά έπειτα και από αυτή... Το θέμα είναι ότι, μετά από καιρό, όπως το έφερε η συζήτηση για την ηλικία (που μέχρι τότε δεν είχε παίξει τόσο ρόλο), μόλις έμαθε τη δικιά μου, κόμπλαρε ...επειδή υπάρχει μια διαφορά. Είναι 23-24 και είμαι 30... το θέμα είναι ότι μου λέει ότι με συμπαθεί και της αρέσω αλλά είναι τόσο θέμα στ’ αλήθεια η ηλικία ή μήπως το πραγματικό πρόβλημά της είναι ότι μιλάμε από το φέισμπουκ;; Είναι και το άλλο που μου έχει πει: ότι δεν είχε ερωτική επαφή μέχρι τώρα. Ποιο από όλα πιστεύετε ότι παίζει ρόλο;; Και τι πιστεύετε, πρέπει να συνεχίσω να μιλάω; Υπάρχει μέλλον; Και γενικά πώς πρέπει να το χειριστώ; Της έχω προτείνει και να βγούμε αλλά δεν...
Χαίρε η άβυσσος του φέισμπουκ. Κανείς μας δεν ξέρει τι είναι αλήθεια και τι μούσι από όλα αυτά που διαβάζουμε ή μας εκμυστηρεύονται στο αμαρτωλό μέσαντζερ. Το θέμα δεν είναι η διαφορά της ηλικίας και, αν θέλετε τη γνώμη μου, σιγά τη διαφορά. Αν γνωριζόσασταν κάπου έξω, από κάποια φιλική συναναστροφή, από κοινούς γνωστούς και κάνατε παρέα με το κορίτσι, τα λέγατε, βρισκόσασταν συχνά, δεν νομίζω να είχε πρόβλημα με το 23-30. Ποτέ δεν σκέφτεσαι τέτοια πράγματα όταν νιώθεις κοντά με τον άλλο. Καταλαβαίνετε, λοιπόν, ότι η υπόθεση fb έχει, εκτός από το προνόμιο του κρύβομαι πίσω από το πληκτρολόγιο, το θεματάκι της αληθινής απόστασης. Κατά τα άλλα, η μόνη λύση στο πρόβλημά σας, θαρρώ, είναι ο χρόνος. Να περάσει γλυκά όπως περνάει ο χρόνος, να χαλαρώσει το κορίτσι και να δείτε μετά πώς θα πορευτείτε.
Αγαπημένη μου Μυρτώ, δεν ξέρω αν σου γράφω για να ζητήσω τη συμβουλή σου ή αν το κάνω μόνο για να το βγάλω από μέσα μου και να νιώσω καλύτερα. Είμαι 30 ετών και ζω στην Αθήνα. Είμαι σε σχέση με έναν άνθρωπο που με σέβεται και με αγαπάει πολύ. Το ίδιο κι εγώ. Πριν από δύο χρόνια και πριν έρθω σε σχέση με τον τωρινό μου σύντροφο, είχα μια περιπέτεια 3 μηνών περίπου με κάποιον, ο οποίος ζει μόνιμα στο εξωτερικό και τον οποίο γνώριζα χρόνια. Αυτός ανέκαθεν έδειχνε ενδιαφέρον για μένα αλλά έτυχε τότε οι συνθήκες να είναι κατάλληλες. Για να μην στα πολυλογώ, εγώ εξαρχής διατηρούσα αρκετές αμφιβολίες κυρίως λόγω της απόστασης. Εντέλει, αποφάσισα εγώ να το τελειώσω γιατί από ένα σημείο και έπειτα δεν έβλεπα ανταπόκριση ούτε διάθεση για προσπάθεια εκ μέρους του. Προσπάθησε ξανά λίγο καιρό αργότερα αλλά του ζήτησα να μη με ενοχλήσει ξανά. Έτσι και έγινε. Δεν μιλήσαμε ούτε ειδωθηκαμε από τότε. Πρόσφατα έμαθα ότι πρόκειται να παντρευτεί. Δεν με ενόχλησε, ειλικρινά. Ούτε με ενδιαφέρει ο ίδιος. Γιατί παρόλα αυτά επανέρχεται η σκέψη αυτή στο μυαλό μου; Ξέρω ότι δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω ξανά ευκαιρία στον συγκεκριμένο άνθρωπο. Τι παθαίνουμε; Σ’ ευχαριστώ, Μυρτώ μου, και σου εύχομαι καλό φθινόπωρο.
Υ.Γ. Τα «υπέροχα πλάσματά» σου λειτουργούν συχνά ως βάλσαμο. Να είσαι καλά. - Ελένη Κ.
Η σκέψη στο μυαλό σας επανέρχεται επειδή δεν ήταν διαθέσιμος για σας. Δεν βλέπατε ανταπόκριση, δεν βλέπατε διάθεση για προσπάθεια, είδατε κι αποείδατε και τον στείλατε στην ευχή της παναγίας και όταν αργότερα εκείνος ξαναπροσπάθησε, δεν υπήρχε περίπτωση να τον εμπιστευτείτε ξανά διότι είσαστε ώριμο κορίτσι και έχετε μελετήσει τα παθήματα των Υπέροχων Πλασμάτων και ξέρετε πού βαδίζετε. Όλα αυτά βεβαίως δεν μειώνουν το ξενέρωμα που τρώμε όταν ο άλλος, από εκεί που ήταν αρνητικός και άρα ακατάλληλος για σχέση, τραβάει ξαφνικά ένα γάμο και μας δείχνει ότι ήταν απλώς αρνητικός και άρα ακατάλληλος για σχέση με εμάς. Αυτό.
Μυρτώ μου, έχω πρόβλημα με το στήθος μου που είναι πολύ μικρό και θέλω να το φτιάξω. Είμαι όμως σε δίλημμα. Λες να φαίνομαι λαϊκιά, αν το μεγαλώσω; Από την άλλη, σκέφτομαι, γιατί να με νοιάζει πώς θα φαίνομαι αφού εγώ θα νιώθω καλύτερα; Τι λες;
Λέω να ρωτήσετε την Καγιά.
Στείλε το γράμμα σου ταχυδρομικά ή στο fax της A.V. ή στο info@athensvoice.gr για τη στήλη «Μίλα μου βρώμικα».
Ερωτικά αδιέξοδα, sexy απορίες, κρυμμένα μυστικά... και στα fm! Το «Μίλα μου βρώμικα» κάνει τα ερωτικά σας θέματα να ακούγονται σαν παθιάρικο τραγούδι στο Athens Voice Radio 102.5
ΠΡΟΣΦΑΤΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Η ανάρτηση του δημιουργού της διάσημης σειράς
Δείτε το viral βίντεο με τη γιαγιά Αγγέλα στο Παρίσι
Όταν πρωταγωνίστριες και πρωταγωνιστές πήγαιναν στη θάλασσα
Δείτε το βίντεο - Υποδέχθηκαν τον τραγουδιστή με πυροτεχνήματα και καπνογόνα
Χιλιάδες αεροπλάνα στον αέρα και ξαφνικά ο ουρανός άδειασε
Η Sanrio έδωσε στην δημοσιότητα στοιχεία για τον αγαπημένο χαρακτήρα
Εκτός από τους ανθρώπους και τα ζώα υποφέρουν από τον καύσωνα
Η «Στάκα με τα αυγά!» γίνεται το πιο ελκυστικό και νόστιμο πιάτο - Δείτε το βίντεο
Σχολιάζει την ηλικία της και ο οφθαλμίατρος τη... μαλώνει
Ποιοι είναι οι πρωταγωνιστές του viral tiktok rizz party βίντεο
Λόγια που ακούστηκαν δημοσίως στην Αθήνα
Δείτε το βίντεο που κάνει τον γύρο του διαδικτύου
Η Νεφέλη Μεγκ σχολιάζει την επικαιρότητα σε πρώτο και τελευταίο βαθμό
Η διάσημη πρωταγωνίστρια αναρρώνει ντυμένη στα πράσινα - Το μήνυμα προς τους θαυμαστές της
Επικρίσεις εναντίον του στα social media
Το viral βίντεο που κάνει τον γύρο του διαδικτύου
Ο δισεκατομμυριούχος επικρότησε τον youtuber και ευρωβουλευτή
Το βίντεο έχει πάνω από μισό εκατομμύριο προβολές σε λιγότερο από 24 ώρες
Δεν έκρυψε τη δυσφορία της για την καθυστερημένη άφιξη του Αμερικανού προέδρου
Κρατούν από το χέρι το «παρελθόν»
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.