Μίλα μου βρώμικα 676
Ε, άμα κρίνετε εσείς ότι κακώς είναι σε σχέση και ότι δεν περνάει καλά με την γκόμενά του, πρέπει να τσακιστούν να χωρίσουν και να αφήσουν τις αηδίες
![Μίλα μου βρώμικα Μίλα μου βρώμικα](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/01/18/milamouvrwmika.jpg)
Μυρτώ μου, έχω ερωτευτεί έναν όμορφο και διασκεδαστικό τύπο αλλά δυστυχώς είναι παντρεμένος και, το χειρότερο, μεγαλύτερός μου 12 χρόνια. Την πρώτη φορά που έγινε φάση μεταξύ μας (όχι σεξ, μόνο τα προκαταρκτικά) μού είπε ότι τον βγάζω από τον εαυτό του και θα μπορούσε για μένα να τα τινάξει όλα στον αέρα. Και οικογένεια και δουλειά (ο θείος της γυναίκας του είναι διευθυντής του), τα πάντα. Μπορεί να σου φαίνεται παράξενο, Μυρτώ, αλλά παρ’ ότι μικρότερη εγώ είμαι πιο συγκρατημένη από κείνον. Του είπα ότι είναι πολύ νωρίς για τέτοιες αποφάσεις, ας το αφήσουμε να μας πάει μόνο του. Είμαστε μαζί μόλις δύο μήνες και πολλές φορές στεναχωριέμαι με αυτή την κατάσταση ειδικά τις νύχτες, όταν τον σκέφτομαι να κοιμάται με την άλλη (αν και μου λέει ότι κοιμούνται σε ξεχωριστά κρεβάτια). Χτες του έστειλα στο msg ότι ίσως είναι καλύτερα να το κόψουμε, αλλά αυτός επιμένει ότι ο τρελός έρωτας είναι μόνο για μια φορά και αν έρθει στη ζωή μας πρέπει να τον ζήσουμε. Τι να κάνω, Μυρτώ μου; Από τη μία σκέφτομαι ότι θέλω να συνεχίσω μαζί του και απ’ την άλλη δεν μου αρέσει να είμαι αυτή που έγινε η αιτία να χάσει τη δουλειά του και να χαλάσει την οικογένειά του. SOS. Ε.
Θα σας πω τι να κάνετε. Αν αυτά τα πράγματα που γράφετε δεν είναι τρολ και αν είστε πάνω από 15 χρονών, κάντε αμέσως ένα τεστ νοημοσύνης και μετά πράξτε αναλόγως των αποτελεσμάτων.
Υ.Γ. 1 Είμαι βέβαιη πως αν του δώσετε το πράσινο φως, θα χωρίσει αμέσως, θα παραιτηθεί από τη δουλειά του και θα επαναφέρει σε νορμάλ κατάσταση τον δράκο της Καλίσι που τώρα είναι ζόμπι. Και ύστερα θα ’ρθουν οι μέλισσες.
Υ.Γ. 2 Καιρό είχα να διαβάσω τόσα φούμαρα μαζεμένα. Αλήθεια, τώρα, πιστεύετε ότι είναι τόσο απλό να αλλάξει κάποιος τη ζωή του για μια ιστορία 2 μηνών που μπορεί –μπορεί λέω– να αποδειχτεί επιπόλαιη και πρόσκαιρη; Και αν ναι, πόσο σοβαρός μπορεί να είναι ένας τέτοιος τύπος;
Υ.Γ. 3 Βρείτε το λάθος στην παρακάτω φράση: «Δυστυχώς είναι παντρεμένος και, το χειρότερο, μεγαλύτερός μου 12 χρόνια».
Μυρτώ μου, είμαι 17 (ήδη πιστεύω καταλαβαίνεις τη φύση του προβλήματος που θα ακολουθήσει) και θέλω έναν που είναι σε σχέση. Αυτός δεν περνάει καλά στη σχέση του και με αυτήν δεν ταιριάζει καθόλου (υποκειμενική άποψη, το ξέρω, αλλά όντως φαίνεται ότι δεν έχουν καλή χημεία, trust me). Εγώ με αυτόν μιλάμε πολύ και κάθε μέρα με πειράζει και κάνουμε πλάκα και, βρε παιδί μου, βγάζει μάτι (το ’χουν πει και άλλοι) ότι ταιριάζουμε. Εγώ δεν κάνω βήμα, Μυρτώ μου, γιατί αυτός είναι ακόμη (κακώς) σε σχέση. Και στους δύο τρίτος δεν χωράει, σύμφωνα με το παλαιό σοφό ρητό. Το θέμα είναι ότι όσο πάει, το πράγμα γίνεται πιο σοβαρό και αυτός μου δείχνει ότι με θέλει, αλλά μετά κάνει πίσω γιατί μάλλον καταλαβαίνει ότι δεν είναι σωστό. ΕΓΩ η καημένη μέχρι πότε θα περιμένω, όμως; Δε θέλω να ’χω αυτό το συνεχές φλερτ χωρίς να γίνεται τίποτα στην πράξη!
Ε, άμα κρίνετε εσείς ότι κακώς είναι σε σχέση και ότι δεν περνάει καλά με την γκόμενά του, πρέπει να τσακιστούν να χωρίσουν και να αφήσουν τις αηδίες. Δεν είναι καθόλου σωστό κι ευγενικό να ασχολούνται με άσχετα θέματα ενώ σας έχουν στο σταντ μπάι και στο κάτω-κάτω, αφού φαινόταν απ’ την αρχή ότι εσείς θα ταιριάξετε μαζί του, ας μην τα έφτιαχναν. Τώρα τι σημαίνει ταιριάζω με τον άλλο (και αυτό βγαίνει προς τα έξω) είναι κάτι που μόνο εσείς ξέρετε. Εννοείτε φυσιογνωμικά; Αν ναι, μπράβο, γαμώ τα κριτήρια. Εννοείτε ότι έχετε χημεία; Αν ναι, σας υπενθυμίζω ότι το φλερτ συνήθως θαμπώνει το τζάμι και βλέπουμε κάπως άλλα αντ’ άλλων. Σόρι για το ύφος, δεν αμφισβητώ ότι αλληλογουστάρεστε, απλώς έχω πειστεί ότι σε κάθε φάση της ζωής μας και σε κάθε ηλικία, υπάρχει μια συγκεκριμένη διαδρομή από το ένα «θέλω» στο άλλο. Ίσως το μελλοντικό αγόρι σας να μην την έχει κάνει ακόμα. Ίσως χρειάζεται άλλη μια βδομάδα, μήνα, χρόνο ξέρω γω.
Υ.Γ. Κορίτσια, τι έχετε πάθει αυτή τη βδομάδα, λάβατε καμιά ενημέρωση ότι σας έχρισαν βασίλισσες του γαλαξία; Κρατήστε λίγο το αλογάκι σας. Ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει, σούνερ ορ λέιτερ.
Μυρτώ, υπάρχει τρόπος να τον χωρίσω χωρίς να τον πληγώσω; - Άννα
Μπα.
Στείλε το γράμμα σου ταχυδρομικά ή στο fax της A.V. ή στο info@athensvoice.gr για τη στήλη «Μίλα μου βρώμικα».
Ερωτικά αδιέξοδα, sexy απορίες, κρυμμένα μυστικά... και στα fm! Το «Μίλα μου βρώμικα» κάνει τα ερωτικά σας θέματα να ακούγονται σαν παθιάρικο τραγούδι στο Athens Voice Radio 102.5
ΠΡΟΣΦΑΤΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Η ανάρτηση του δημιουργού της διάσημης σειράς
Δείτε το viral βίντεο με τη γιαγιά Αγγέλα στο Παρίσι
Όταν πρωταγωνίστριες και πρωταγωνιστές πήγαιναν στη θάλασσα
Δείτε το βίντεο - Υποδέχθηκαν τον τραγουδιστή με πυροτεχνήματα και καπνογόνα
Χιλιάδες αεροπλάνα στον αέρα και ξαφνικά ο ουρανός άδειασε
Η Sanrio έδωσε στην δημοσιότητα στοιχεία για τον αγαπημένο χαρακτήρα
Εκτός από τους ανθρώπους και τα ζώα υποφέρουν από τον καύσωνα
Η «Στάκα με τα αυγά!» γίνεται το πιο ελκυστικό και νόστιμο πιάτο - Δείτε το βίντεο
Σχολιάζει την ηλικία της και ο οφθαλμίατρος τη... μαλώνει
Ποιοι είναι οι πρωταγωνιστές του viral tiktok rizz party βίντεο
Λόγια που ακούστηκαν δημοσίως στην Αθήνα
Δείτε το βίντεο που κάνει τον γύρο του διαδικτύου
Η Νεφέλη Μεγκ σχολιάζει την επικαιρότητα σε πρώτο και τελευταίο βαθμό
Η διάσημη πρωταγωνίστρια αναρρώνει ντυμένη στα πράσινα - Το μήνυμα προς τους θαυμαστές της
Επικρίσεις εναντίον του στα social media
Το viral βίντεο που κάνει τον γύρο του διαδικτύου
Ο δισεκατομμυριούχος επικρότησε τον youtuber και ευρωβουλευτή
Το βίντεο έχει πάνω από μισό εκατομμύριο προβολές σε λιγότερο από 24 ώρες
Δεν έκρυψε τη δυσφορία της για την καθυστερημένη άφιξη του Αμερικανού προέδρου
Κρατούν από το χέρι το «παρελθόν»
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.