Γιατί το Mexha είναι ένα διαφορετικό μεξικάνικο;
Φοβερά cocktails και υγιεινή, μεξικάνικη κουζίνα
![036.jpg 036.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2021/10/26/036.jpg)
Στο Mexha στο Μαρούσι θα δοκιμάσεις μεξικάνικη κουζίνα μαγειρεμένη όσο πιο υγιεινά γίνεται
Ένα γλυκό μοβ καταλαμβάνει τη μεγαλύτερη επιφάνεια των τοίχων. Με κάνει να σκέφτομαι μελιτζάνες που χορεύουν στο τηγάνι. Ασυναίσθητα, πλησιάζω την ανοιχτή κουζίνα. Οι μυρωδιές είναι καταιγιστικές: ντομάτα, κόλιανδρος και lime, κιμάς που σιγοβράζει και πιπεράτο chili con carne που περιχύνεται πάνω από χρυσαφένια nachos. Είναι η πρώτη φορά που έρχομαι στο Mexha και όμως νιώθω ανεξήγητα οικεία. Ίσως φταίει που έχω ακούσει τόσα για αυτό το εστιατόριο, ίσως πάλι η αίσθηση οικειότητας να δημιουργείται αυθόρμητα στα μαγαζιά που γεννήθηκαν για να γίνουν στέκια.
![059.jpg 059.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/059_1.jpg)
Ο Χάρης, η Αφροδίτη και η Αγγελική άνοιξαν το Mexha λίγο πριν τη δεύτερη καραντίνα. Και παρόλο που αυτοί οι παράξενοι καιροί δεν τους βοήθησαν στο τόλμημά τους, είχαν από την αρχή ένα δυνατό σύμμαχο: το φαγητό. Το Mexha είναι ένα διαφορετικό μεξικάνικο. Ναι, θα βρεις nachos και tortillas, δροσερή guacamole και καυτές fajitas. Όμως μαγειρεμένα διαφορετικά. Ο Χάρης έχει αποκλείσει εντελώς από την κουζίνα του τα λίπη, προτιμώντας τα μυρωδικά, τα μπαχαρικά και τις οξύτητες για να δώσει γεύση στα πιάτα του. Μαρινάρει τον κιμά σε ένα δικό του μείγμα μπαχαρικών, φτιάχνει όλες τις σάλτσες ο ίδιος από την αρχή, δεν θέλει καν να ακούει για φριτέζες και φούρνους μικροκυμάτων. Έχοντας σπουδάσει ιατρική, η επιλογή ενός πιο υγιεινού τρόπου μαγειρέματος ήταν μάλλον μονόδρομος.
![164.jpg 164.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/164.jpg)
![166.jpg 166.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/166.jpg)
Εκείνο το βράδυ, δοκίμασα φοβερά burritos με κοτόπουλο Asado και με μοσχάρι σιγομαγειρεμένο με κόλιανδρο και πάπρικα, μία απρόσμενα νόστιμη vegan quesadilla με καπνιστές πιπεριές chipotle και φακές, tacos με τρυφερή, χειροποίητη tortilla. Βούτηξα τραγανά nachos σε πολλές σάλτσες (θα βρεις μια μεγάλη γκάμα που ξεκινά από το καθόλου καυτερό και φτάνει στο… πολύ) και μου έμεινε αξέχαστο το χειροποίητο chorizo που φτιάχνεται εδώ κάθε μέρα. Γέμισα πολλές φορές το ποτήρι μου με Margarita και απόλαυσα κάθε cocktail που ήπια (αν είστε λάτρεις του gin δοκιμάστε το Suave). Η μπάρα του Mexha είναι πραγματικά δυνατή, μην την προσπεράσετε.
![167.jpg 167.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/167.jpg)
![148.jpg 148.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/148_0.jpg)
Δεν θα ήθελα να σας χαλάσω τη χαρά της εξερεύνησης, παραθέτοντας και αναλύοντας το μενού, θέλω όμως να τονίσω κάτι που για εμένα είχε μεγάλη σημασία: ό,τι κι αν δοκίμασα στο Mexha μου άφησε την εντύπωση ότι ήταν «σπιτικό» και με αυτό εννοώ μαγειρεμένο με φροντίδα κι ολόφρεσκα υλικά, ακριβώς όπως (φαντάζομαι ότι) θα το μαγείρευε μια μεξικάνα γιαγιά στο σπίτι της. Αυτή την προσέγγιση δεν τη συναντάμε και τόσο συχνά στα μεξικάνικα της Αθήνας, για αυτό και το Mexha ξεχωρίζει. Χωρίς κάκτους, χωρίς τοιχογραφίες της Frida Kahlo και σερβιτόρους με σομπρέρο. Μόνο με μια κουζίνα που ξέρει να μαγειρεύει και το κάνει όσο πιο νόστιμα μπορεί.
![137.jpg 137.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/137.jpg)
Αγίου Κωνσταντίνου 56 & Κηφισίας, Μαρούσι, 216 0017188, www.mexha.com, Fb: Mexha, Instagram: MexhaRestaurant
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.