![4570-643697.jpg 4570-643697.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/4570-643697_0.jpg)
![37281-80495.jpg 37281-80495.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2013/03/23/37281-80495.jpg)
Η Ελένη Χαρμπίλα είναι LA Woman. Ζει στην «Πόλη των Αγγέλων» εδώ και σχεδόν μια δεκαετία διεκδικώντας τη θέση της στη βιομηχανία του θεάματος. Μουσική κάνει ως Kid Moxie, την έχουμε γνωρίσει καλύτερα εδώ. Ρωτήσαμε να μάθουμε τα νέα της. Και μάθαμε, ας πούμε, ότι είναι έτοιμο το πρώτο video clip από τον καινούριο της δίσκο. Το κομμάτι λέγεται ‘The Bailor’ κι όσο το ακούς μπορείς να ανοίξεις το γράμμα της….
«Λος Άντζελες, 18 Μαρτίου 2013
Άρχισε -ξανά- το αιώνιο καλοκαίρι στην -πολύ- δυτική ακτή. Αυτό βεβαίως, μετά από ένα mini break με ψιλόβροχα κι εφέ τεχνητού χιονιού (το οποίο έπεφτε σε κανά δυο υπαίθρια malls της πόλης κατά παραγγελία, έτσι για να χαρούν οι Λοσαντζελιώτες ότι υπάρχουν εποχές στη μεγαλούπολη δίπλα στην έρημο.) Χειμώνα πραγματικό, ένιωσα πριν λίγες εβδομάδες όταν επισκέφτηκα για πρώτη φορά τον Καναδά, και συγκεκριμένα το Βανκούβερ. Εκεί έμεινα για μια εβδομάδα κάνοντας γυρίσματα μαζί με το Michael Bublé, θα εμφανίζομαι σε δύο από τα επόμενα βίντεο κλιπ του, καθώς και σε ένα διαφημιστικό σποτάκι για την καναδική τηλεόραση, όλα αυτά σε νότες κι ατμόσφαιρα ‘60s..(“shagadelic!” όπως θα έλεγε και ο Austin Powers ή αλλιώς Mike Myers, επίσης καναδικής καταγωγής!)
Πίσω στο Λος Άντζελες, δουλεύω ένα καινούριο κομμάτι με τον Gaslamp Killer, το δεύτερο που κάνουμε μαζί για τον καινούριο μου δίσκο. Βιολί, τρομπόνι και τύμπανα (όλα live instruments), ηχογραφημένα στο στούντιό του, το οποίο -εκτός από καταπληκτική θέα του downtown L.A και των λεωφόρων- διαθέτει μια ταριχευμένη κόμπρα και μια πλαστική προτομή μωρού που γελάει υστερικά αν πατήσεις ένα κόκκινο κουμπί.(“psychedellic!” όπως θα έλεγε… ο οποιοσδήποτε.)
Το πρώτο κομμάτι από το δίσκο μου λέγεται “The Bailor”. Το βίντεο σκηνοθέτησε ο παιδικός μου φίλος Zan Tot (ή αλλιώς Θανάσης Τότσικας), το οποίο επιβεβαίωσε για μια ακόμη φορά την προσωπική μου θεωρία ότι ένα από τα πιο όμορφα πράγματα είναι το να δημιουργείς μαζί με φίλους».
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτά είναι τα 17 τραγούδια του «Bando Stone and The New World»
O δημοφιλής τραγουδιστής ανακοίνωσε μία από τις πιο σημαντικές στιγμές στην καριέρα του- Θα τραγουδήσει στο ιστορικό Royal Albert Hall
Το όνομα Nico λέγεται ότι της το έδωσε ο φωτογράφος της Herbert Tobias, που τότε ήταν φίλος με τον Ελληνα -γεννημένο στην Αντίς Αμπέμπα- σκηνοθέτη Νίκο Παπατάκη
Τι αποκάλυψε ο τραγουδιστής και συνθέτης κατά τη διάρκεια της περιοδείας του στη Κρήτη
Είχε στόχο και τον σύντροφό της, Τράβις Κέλσι
Eden in Olympia: Το ισχυρό κάλεσμα για την προστασία του πλανήτη
Ο θρύλος της κιθάρας γεννήθηκε στις 20 Ιουλίου 1947
Η μπάντα μοιράστηκε το καινούργιο τραγούδι «Love Insurrection» από τον δίσκο «Come Ahead» που θα κυκλοφορήσει στις 8 Νοεμβρίου
Μία ακόμα βραδιά του Release Athens 2024 με πολύ έντονες συγκινήσεις, με τους pop rock θρύλους από το Μπέρμιγχαμ
Ανταπόκριση από το rock γηπεδικό ραντεβού που δικαίωσε την αναμονή πολλών ετών
Έτσι μεταμόρφωσαν τη metal σκηνή σε μια από τις πιο σημαντικές μέχρι και σήμερα
Οι συνθέσεις του σπουδαίου κιθαρίστα που ξεχώρισαν
Η είδηση έγινε γνωστή από την οικογένειά του
Ο ηθοποιός συνόδευσε μουσικά με την κιθάρα του τον Ιταλό τενόρο
Μία διαφορετική παρουσίαση νέας δουλειάς για τη νεαρή ερμηνεύτρια
Ανταπόκριση από το κορυφαίο show που θα θυμόμαστε στην Πλατεία Νερού
Ο τρόπος ερμηνείας της ήταν καθαρά μια δικιά της ξεχωριστή υπόθεση
Τα έσοδα από το τραγούδι θα διατεθούν για τη στήριξη των παιδιών των προσφύγων που έχασαν τη ζωή τους στη Μεσόγειο
Και ακόμα Judas Priest και Bruce Dickinson στην πλατεία Νερού και ο Τσαρλς Λόιντ στο Ηρώδειο
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.