Ο Καζαντζάκης που είχε τελειώσει τη Γαλλική Εμπορική Σχολή στη Νάξο είχε γράψει κάπου «Δεν πιστεύω, αλλά αν υπήρχε κάπου ο Παράδεισος, θα ήταν αυτό το χωριό»
- CITY GUIDE
- PODCAST
-
26°
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ
«Η επιλογή του τόπου φιλοξενίας και μύησης των ξένων συνεργατών μου δεν θα μπορούσε να μην ταυτίζεται με τα αγαπημένα μου μέρη στην Ελλάδα. Και από αυτά στην κορυφή η Σαντορίνη»
«Όλα άσπρα και παστρικά και φούξια μπουκαμβίλιες ανθισμένες»
Από μακριά κιόλας, πριν ακόμη το πλοίο δέσει στο λιμάνι, νιώθεις να ζωντανεύουν μέσα σου οι στίχοι της Σαπφώς και τα χρώματα του Θεόφιλου
Πεντακάθαροι, ασβεστωμένοι οικισμοί με γραφικά σοκάκια και συγκλονιστική κυκλαδίτικη αρχιτεκτονική αλλά και υπέροχα νεοκλασικά, παραλίες με γαλάζια καθαρά νερά.
Μπορώ να πω ότι ήταν οι καλύτερες διακοπές της ζωής µου ως τώρα
Ήρεμη την ημέρα, party animal το βράδυ
Τι θα δεις στη γενέτειρα του Πατέρα της Ιατρικής, Ιπποκράτη
Στο νησί της Αποκάλυψης τίποτα δεν είναι όπως το βλέπεις