«Χοντρές πινελιές μιας ισορροπίας που λειτουργεί πάντοτε καθησυχαστικά, επιβάλλοντας το ανθρώπινο μέτρο στο θεϊκό σχέδιο του αφανισμού. Αυτή είναι η Ύδρα μου»
- CITY GUIDE
- PODCAST
-
31°
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ
«Έχω εικόνες στο μυαλό μου από ικαριώτικα γλέντια να ανεβαίνουν ηλικιωμένοι στα τραπέζια να χορεύουν και από κάτω νέοι να χτυπάνε παλαμάκια...»
«Το νησί της παιδικής μου ηλικίας...Ίσως το πιο παρεξηγημένο αλλά και ανερχόμενο νησί του Αιγαίου.»
Θα απολαύσεις αρχοντόσπιτα, ελαιώνες, καταπράσινα δάση, φυσικά μνημεία, θερμά λουτρά, πεντακάθαρες θάλασσες.
Eκεί καταφεύγουν κάθε καλοκαίρι όσοι αγαπούν τους καταπράσινους παράδεισους, τις περιπατητικές διαδρομές, την καλή κουζίνα, το καλό και το γλυκό κρασί.
«Kάθε φορά που κατεβαίνω στο νησί καταλήγω να λέω πάντα το ίδιο πράγμα: πόσο ωραίο νησί, πόση ανεκμετάλλευτη φυσική ομορφιά και δυνατότητες υπάρχουν σε αυτό τον τόπο!»
Ένα από τα πιο κοσμοπολίτικα νησιά του πλανήτη, γραφικό, με τις πιο γαλάζιες θάλασσες, την πιο ξέφρενη νυχτερινή ζωή
«Η δικιά μου Μύκονος είναι γεμάτη με παιδικές αναμνήσεις, παιχνίδια στη θάλασσα, ψάρεμα με τον πατέρα μου και ωραίο φαγητό. Η δική μου εκδοχή για το τι είναι ζωάρα δηλαδή»