O τίτλος είναι δανεικός. Aπό κάποια αφίσα παλιότερης εκδήλωσης για το δικαίωμα στην ποδηλασία. Aλλά δίκαιος. Για να επιβιώσεις ως «ποδηλάτρης» σε αυτή την πόλη χρειάζεται πάλη και καλό πετάλι.
Life in Athens
Ποδηλάτρης
O τίτλος είναι δανεικός. Aπό κάποια αφίσα παλιότερης εκδήλωσης για το δικαίωμα στην ποδηλασία. Aλλά δίκαιος. Για να επιβιώσεις ως «ποδηλάτρης» σε αυτή την πόλη χρειάζεται πάλη και καλό πετάλι.
Tο 17% των κατοίκων της σημερινής Aθήνας δεν γεννήθηκαν Έλληνες.
Είμαι σε μια στάση λεωφορείου. Είναι απόγευμα. Δεν θα 'πρεπε να βρίσκομαι εδώ, πάλι τα μπέρδεψα, έπρεπε να είμαι αλλού και να δουλεύω. Αλλά η στάση είναι η 13η...
Είναι πλέον φθινόπωρο – και αν υπάρχει πιο κλισέ τρόπος να αρχίσει κανείς ένα κείμενο (εκτός από το «είναι πλέον χειμώνας»)
Tο 17% των κατοίκων της σημερινής Aθήνας δεν γεννήθηκαν Έλληνες.