Τown Cinemas: το νέο meeting point στη Γλυφάδα
Ένας ακόμη λόγος για βραδινή έξοδο στα Νότια Προάστια!
![341667-710504.jpg 341667-710504.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/341667-710504.jpg)
![pan_0354.jpg pan_0354.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/10/16/pan_0354.jpg)
Οι εποχές αλλάζουν και μαζί τους αλλάζουν και οι συνήθειές μας. Τα βράδια μάς βρίσκουν όλο και πιο συχνά στο σπίτι μας ή σε φίλους, να χαζεύουμε ταινίες ή σειρές αραγμένοι στους καναπέδες με ένα μαξιλάρι αγκαλιά. Όλα έγιναν πιο εύκολα, πιο γρήγορα, πιο άμεσα, με ένα κλικ έχεις πρόσβαση σε χιλιάδες ταινίες, αλλά όχι στην εμπειρία που σου προσφέρει μια κινηματογραφική αίθουσα. Το σινεμά παραμένει μία από τις αγαπημένες μου εξόδους και γι' αυτό χάρηκα πολύ όταν έμαθα για τα ολοκαίνουργια TOWN CINEMAS που άνοιξαν στη Γλυφάδα.
![pan_0020-ret-crop-2-1903x1086.jpg pan_0020-ret-crop-2-1903x1086.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/pan_0020-ret-crop-2-1903x1086.jpg)
Οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι συναισθηματικά δεμένη με το μέρος, αφού εκεί, στο πρώην Cinepolis, έχω δημιουργήσει αναμνήσεις για μια ζωή. Ήταν το πρώτο multiplex cinema που άνοιξε στην περιοχή και, εκτός από το talk of the town, πολύ σύντομα έγινε και το meeting point των απανταχού νοτιο-προαστιτών. Εκεί πηγαίναμε για το πρώτο ραντεβού μας, αγκαλιασμένοι στο μισοσκόταδο δώσαμε τα πρώτα μας φιλιά και πάλι εκεί, σωριασμένοι στα αναπαυτικά καθίσματα, πνίγαμε τον πόνο του χωρισμού στα ποπκόρν βλέποντας ρομαντικές κομεντί με δάκρυ κορόμηλο. Με μια ταινία και νάτσος επιβραβεύαμε τον εαυτό μας μετά τις εξετάσεις ή χαλαρώναμε μετά από μια δύσκολη μέρα στη δουλειά.
![pan_0351.jpg pan_0351.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/pan_0351.jpg)
Τα χρόνια περνάνε, οι σχέσεις και οι δουλειές αλλάζουν, αλλά εμείς συνεχίζουμε να κλείνουμε τα ραντεβού μας στο αγαπημένο και πλέον πλήρως ανανεωμένο meeting point της οδού Ζησιμοπούλου.
![pan_0592.jpg pan_0592.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/pan_0592.jpg)
Δεν είναι όμως μόνο οι παρέες που με κάνουν να επιστρέφω κάθε εβδομάδα στις αίθουσες του TOWN CINEMAS. Είναι και η απόλυτη κινηματογραφική εμπειρία που μου προσφέρουν οι υπερσύγχρονες οθόνες, οι μεγάλες αναπαυτικές δερμάτινες καρέκλες και το πλούσιο πρόγραμμα ταινιών.
![town cinemas town cinemas](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/1v7a4302_-_copy-1.jpg)
Οι αίθουσες του πολυκινηματογράφου είναι ψηφιακές με 4Κ δυνατότητα προβολής και laser projectors για να απολαμβάνω τη μέγιστη ποιότητα εικόνας και υπερσύγχρονο σύστημα ήχου 7,1 για να χάνομαι μέσα στην ταινία. Καμία τηλεόραση και κανένα σαλόνι δεν μπορεί να αντικαταστήσει την αίσθηση του να βλέπεις ταινία σε μια σύγχρονη κινηματογραφική αίθουσα, παρέα με φίλους και ζεστά ποπκόρν. Είναι ο μεγαλύτερος χώρος υποδοχής και το κυλικείο όπου μπορείς να καθίσεις άνετα και να χαζέψεις trailer νέων ταινιών στις οθόνες μέχρι να έρθει η στιγμή να μπεις στην αίθουσα. Είναι που έχει πρόσβαση ΑΜΕΑ. Είναι που βρίσκεται στην καρδιά της Γλυφάδας και συνδυάζεται τέλεια με έναν περίπατο στη Ζησιμοπούλου και την Αγγέλου Μεταξά. Είναι όλα αυτά που μου θυμίζει και που με κάνει να θέλω να ξαναζήσω.
![pan_0421.jpg pan_0421.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/pan_0421.jpg)
Το ραντεβού δίνεται λοιπόν στα TOWN CINEMAS, εκεί στο ανοιχτό Mall στο κέντρο της Γλυφάδας, για να δούμε ό,τι πιο hot παίζεται στα σινεμά και να κάνουμε το απαραίτητο socializing μέσα και έξω από τις αίθουσες!
![pan_0014-ret-crop.jpg pan_0014-ret-crop.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/pan_0014-ret-crop.jpg)
Info: Town Cinemas (πρώην Cinepolis), Ζησιμοπούλου 7 & Α. Μεταξά, Γλυφάδα, 2108944407, 2112164706, www.towncinemas.gr, fb: Town Cinemas
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
«Ο καλύτερος πρωθυπουργός θα ήταν ο κύριος Δημήτρης που έχει το Mini Market απέναντι από το σπίτι μου»
Θα δημιουργηθεί πολυλειτουργικό συγκρότημα - Εικόνες του έργου
Αθηναίες διηγούνται στην Βικτωρία Γιαννάκη προσωπικές ιστορίες με σκοπό την γυναικεία ενδυνάμωση. Σκέψεις και θέσεις που ίσως αφορούν όλες-ους μας
Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που αγαπούσαν, που αγαπούν, που θα αγαπούν, και το δείχνουν με ένα διήγημα τριών λέξεων γραμμένο σε μια σελίδα από ασβέστη
Πόσο αυξήθηκε η θερμοκρασία της Αθήνας τα τελευταία χρόνια; Ποιες είναι οι πιο θερμές περιοχές της πόλης; Πώς θα αντιμετωπιστεί ο καύσωνας;
Λατέρνες, παγκάκια, γλάστρες και κολώνες φωτισμού σε μικρογραφία, στήνονται σε διάφορα σημεία
Χάρης Δούκας: «Δημιουργούμε σύγχρονους, ασφαλείς και ελεύθερους χώρους για τα παιδιά»
Το Πάρκο Σταύρος Νιάρχος μετατρέπεται σε μοναδικό σημείο συνάντησης
Ποιος δε θα ’θελε να ξεκινήσει από εδώ να κατακτήσει τον κόσμο;
20 ερωτήσεις για να πάρεις «πράσινη κάρτα» για τα ΝουΠου
Η επένδυση των 53 εκ. ευρώ σηματοδοτεί μια νέα εποχή για την Αθηναϊκή Ριβιέρα και τον ελληνικό τουρισμό
Ο μεγαλύτερος αθηναϊκός φόβος μου είναι να μην κολλήσω στην κίνηση και πεινάω
Αθηναίες διηγούνται στην Βικτωρία Γιαννάκη προσωπικές ιστορίες με σκοπό την γυναικεία ενδυνάμωση. Σκέψεις και θέσεις που ίσως αφορούν όλες-ους μας
Ξενάγηση σε ένα από τα μεγαλύτερα ερευνητικά κέντρα της χώρας
Αναλυτικά η διαδικασία αιτήσεων και εγγραφών - Το πρόγραμμα δραστηριοτήτων
«Ένα πραγματικά συγκινητικό μουσείο το οποίο αγγίζει πολλές πτυχές της ανθρώπινης ζωής και δραστηριότητας στην αρχαιότητα»
Σε όλη την Κυψέλη τα τραπεζοκαθίσματα, σαν έρπης, εξαπλώνονται σε κάθε πεζοδρόμιο
Τι να κάνεις για να νιώσεις περισσότερο το καλοκαίρι στην πόλη ακόμα κι αν σε κυκλώνουν οι πολυκατοικίες
Εικόνες, ήχοι και δροσερά spots χωρίς εισιτήριο στην πόλη που βράζει
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.