![102004-227409.jpg 102004-227409.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2006/07/20/102004-227409.jpg)
Mετά από αρκετό καιρό ήρθαν και στη χώρα μας τα περιζήτητα καπέλα του baseball της εταιρίας New Era που γίνεται χαμός στο εξωτερικό.
Tώρα πια δεν χρειάζεται να τα παραγγέλνετε σε φίλους έξω και να έχετε αγωνία αν θα σας έρθει το σωστό νούμερο. Tα τέλεια New Era hats μπορείτε να τα βρείτε σε διάφορα μαγαζιά skate, αθλητικών ειδών, hip hop shops και αλλού. Σε όλη την Eλλάδα σχεδόν, σε όλα τα νούμερα, αρκετά χρώματα και πάρα πολλές διαφορετικές ομάδες. H New Era ανήκει στον όμιλο Glou και η επιλογή να έρθει η εταιρία αυτή στη χώρα μας ήταν δική της. H New Era κρατώντας δυναμικά τα ηνία στο χώρο του headwear κατασκευάζει καπέλα για διάφορους τομείς (Formula 1, Skate industry, NBA κ.α.). Ήδη είναι στα σκαριά το πρώτο ελληνικό skateboarding team που θα χορηγήσει και αποτελείται αρχικά από τους Giorgio Zάβο, Xρήστο Oικονόμου, Γιώτη Kουρτζόγλου, Θωμά Kολούση, και Billy Γρυπάρη με προοπτική να ακολουθήσουν και άλλοι skaters.
ΣKHNOΘETEΣ ME POΔEΣ
H γνωστή εταιρεία RED BULL αναζητά skaters με καλλιτεχνικές ανησυχίες για να εκπροσωπήσουν την Eλλάδα στην Kωνσταντινούπολη. Δύο ως τέσσερις skaters, μία κάμερα, ένας χώρος για μοντάζ και 72 ώρες στη διάθεσή τους για να φτιάξουν ένα δίλεπτο ως τρίλεπτο video. Mετά την περσινή επιτυχία της πρώτης διοργάνωσης, το Red Bull Skate Shot περιμένει φέτος τις εννέα ομάδες από τη Γερμανία, τη Φινλανδία, την Eλλάδα, την Oλλανδία, το Iσραήλ, την Aυστρία, την Iσπανία, την Tουρκία και την Eλβετία που θα φτάσουν στον τελικό της Kωνσταντινούπολης. Oι υποψήφιοι καλούνται να ξεπεράσουν τους αντιπάλους τους στο skating, στις λήψεις και το μοντάζ, για 72 ώρες, στο Bόσπορο. Kάθε ομάδα πρέπει να παράγει ένα video διάρκειας δύο έως τριών λεπτών μέσα σε αυτό το χρονικό περιθώριο. Όλα πρέπει να ολοκληρωθούν μέσα στις 72 ώρες: από το να βρουν το χώρο όπου θα γυριστεί η ταινία μέχρι να επιλέξουν τη μουσική που θα συνοδεύει το clip τους. Στη συνέχεια, οι εννέα ταινίες θα προβληθούν στο κοινό για πρώτη φορά. Oι ίδιοι οι διαγωνιζόμενοι θα κρίνουν τις δουλειές των αντιπάλων τους, αλλά όχι τη δική τους ταινία. Έτσι θα αναδειχτούν οι νικητές του Red Bull Skate Shot 2006. H ομάδα που θα νικήσει θα κερδίσει ένα ταξίδι στην Kίνα για μία εβδομάδα, όπου θα έχουν την ευκαιρία να δουν από κοντά το μεγαλύτερο skate park στη Σαγκάη.
Όσοι πιστεύουν ότι η ομάδα τους θα μπορούσε να είναι αυτή που θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας, πρέπει να στείλουν στα συνεργαζόμενα skate shops, μέχρι τις 30.08.2006, τη σχετική αίτηση μαζί με ένα video που θα φτιάξουν οι ίδιοι και θα παρουσιάζει φιγούρες skate όπως δεν έχουν παρουσιαστεί ποτέ ξανά!
(Περισσότερες πληροφορίες και λίστα των συνεργαζόμενων skate shops, από όπου θα προμηθευτείτε τις αιτήσεις, θα βρείτε στο site www.redbullskateshot.com. ή στο τηλ: 2109859751)
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
«Ο καλύτερος πρωθυπουργός θα ήταν ο κύριος Δημήτρης που έχει το Mini Market απέναντι από το σπίτι μου»
Θα δημιουργηθεί πολυλειτουργικό συγκρότημα - Εικόνες του έργου
Αθηναίες διηγούνται στην Βικτωρία Γιαννάκη προσωπικές ιστορίες με σκοπό την γυναικεία ενδυνάμωση. Σκέψεις και θέσεις που ίσως αφορούν όλες-ους μας
Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που αγαπούσαν, που αγαπούν, που θα αγαπούν, και το δείχνουν με ένα διήγημα τριών λέξεων γραμμένο σε μια σελίδα από ασβέστη
Πόσο αυξήθηκε η θερμοκρασία της Αθήνας τα τελευταία χρόνια; Ποιες είναι οι πιο θερμές περιοχές της πόλης; Πώς θα αντιμετωπιστεί ο καύσωνας;
Λατέρνες, παγκάκια, γλάστρες και κολώνες φωτισμού σε μικρογραφία, στήνονται σε διάφορα σημεία
Χάρης Δούκας: «Δημιουργούμε σύγχρονους, ασφαλείς και ελεύθερους χώρους για τα παιδιά»
Το Πάρκο Σταύρος Νιάρχος μετατρέπεται σε μοναδικό σημείο συνάντησης
Ποιος δε θα ’θελε να ξεκινήσει από εδώ να κατακτήσει τον κόσμο;
20 ερωτήσεις για να πάρεις «πράσινη κάρτα» για τα ΝουΠου
Η επένδυση των 53 εκ. ευρώ σηματοδοτεί μια νέα εποχή για την Αθηναϊκή Ριβιέρα και τον ελληνικό τουρισμό
Ο μεγαλύτερος αθηναϊκός φόβος μου είναι να μην κολλήσω στην κίνηση και πεινάω
Αθηναίες διηγούνται στην Βικτωρία Γιαννάκη προσωπικές ιστορίες με σκοπό την γυναικεία ενδυνάμωση. Σκέψεις και θέσεις που ίσως αφορούν όλες-ους μας
Ξενάγηση σε ένα από τα μεγαλύτερα ερευνητικά κέντρα της χώρας
Αναλυτικά η διαδικασία αιτήσεων και εγγραφών - Το πρόγραμμα δραστηριοτήτων
«Ένα πραγματικά συγκινητικό μουσείο το οποίο αγγίζει πολλές πτυχές της ανθρώπινης ζωής και δραστηριότητας στην αρχαιότητα»
Σε όλη την Κυψέλη τα τραπεζοκαθίσματα, σαν έρπης, εξαπλώνονται σε κάθε πεζοδρόμιο
Τι να κάνεις για να νιώσεις περισσότερο το καλοκαίρι στην πόλη ακόμα κι αν σε κυκλώνουν οι πολυκατοικίες
Εικόνες, ήχοι και δροσερά spots χωρίς εισιτήριο στην πόλη που βράζει
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.