35Ν, η premium τσικουδιά που έφτιαξαν 3 φίλοι στο Ρέθυμνο
«Μια τσικουδιά που θα ήμασταν περήφανοι να κερνάμε και να πίνουμε!»
![35Ν, η premium τσικουδιά που έφτιαξαν 3 φίλοι στο Ρέθυμνο 35Ν, η premium τσικουδιά που έφτιαξαν 3 φίλοι στο Ρέθυμνο](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2021/05/04/tsikoudia_me_meli.jpg)
Η 35Ν είναι μια premium τσικουδιά που παράγεται στο Ρέθυμνο της Κρήτης
Όποιος έχει πατήσει το πόδι του στο νησί ξέρει ότι οι Κρητικοί σηκώνουν το ποτήρι της τσικουδιάς με την πρώτη αφορμή. Είναι το ποτό του καλωσορίσματος, της συντροφιάς, της φιλοξενίας, του κεράσματος, της γιορτής, μα και κάτι παραπάνω…
Στην Κρήτη υπάρχει σε κάθε σπίτι. Συνήθως χύμα και «σπιτική». Αυθεντική τσικουδιά δύσκολα θα βρεις στην υπόλοιπη Ελλάδα, πόσο μάλλον εμφιαλωμένη. Μέχρι τώρα, που ήρθε η ώρα για μια premium τσικουδιά, δυνατή και βελούδινη, παραδοσιακή αλλά και πρωτοποριακή ταυτόχρονα. Η 35Ν δημιουργήθηκε από τρεις ανθρώπους που μοιράστηκαν μια κοινή φιλοδοξία: να φτιάξουν την καλύτερη τσικουδιά που υπάρχει!
![Η τσικουδιά 35Ν Η τσικουδιά 35Ν](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/clipboard02_3.jpg)
Ο Γιώργος Μαρκουλάκης, ο Παντελής Φανουργάκης και ο Ηλίας Μελισσουργός είναι φίλοι τα τελευταία 30 χρόνια. Όταν ο τελευταίος έριξε την ιδέα μιας premium τσικουδιάς οι άλλοι δύο έσπευσαν να στηρίξουν την απόφασή του: «Η Τσικουδιά 35Ν φτιάχτηκε από τη συντροφιά, από τη φιλία μας. Αποφασίσαμε να κάνουμε ένα ταξίδι με πολύ μεράκι στον υπέροχο κόσμο των αποσταγμάτων για να φτιάξουμε μια τσικουδιά αντάξια της ιστορίας του τόπου μας. Μια τσικουδιά που θα ήμασταν περήφανοι να κερνάμε και να πίνουμε!»
![35Ν, η premium τσικουδιά που έφτιαξαν 3 φίλοι στο Ρέθυμνο Ο Γιώργος Μαρκουλάκης, ο Παντελής Φανουργάκης και ο Ηλίας Μελισσουργός](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/clipboard01_3.jpg)
Έτσι γεννήθηκε στο Ρέθυμνο η 35Ν. «35Ν» γιατί αυτός είναι ο γεωγραφικός παράλληλος που διασχίζει την Κρήτη, σηματοδοτώντας την τοποθεσία της στον χάρτη, αυτή την προνομιακή θέση που χάρισε στο νησί το μοναδικό του κλίμα, το πλούσιο φως, και φυσικά τα τραγανά σταφύλια!
Η 35Ν κυκλοφορεί σε 4 κωδικούς:
![Η 35Ν κυκλοφορεί σε 4 κωδικούς Η 35Ν κυκλοφορεί σε 4 κωδικούς](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/j96a0018.jpg)
Η πολυποικιλιακή Τσικουδιά 35Ν παράγεται από τις καλύτερες γηγενείς ποικιλίες της Κρήτης. Αναδύει αρώματα ξηρών καρπών, δαμάσκηνου και μια έντονη βοτανικότητα. Με περιεκτικότητα σε αλκοόλ 38% πρόκειται για μια τυπική τσικουδιά στα καλύτερά της! Ιδανική θερμοκρασία σερβιρίσματος οι 12°C.
![Η πολυποικιλιακή Τσικουδιά 35Ν παράγεται από γηγενείς ποικιλίες της Κρήτης Η πολυποικιλιακή Τσικουδιά 35Ν παράγεται από γηγενείς ποικιλίες της Κρήτης](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/122112936_201140951393339_4223530442498881292_n.jpg)
H Syrah παράγεται από την ομώνυμη γαλλική ποικιλία και είναι μια πραγματικά ιδιαίτερη τσικουδιά. Καθώς πρόκειται για μονοποικιλιακό απόσταγμα στο στόμα και στη μύτη ξεδιπλώνονται όλα τα χαρακτηριστικά της ποικιλίας Syrah, όπως τα αρώματα κόκκινων φρούτων και η πιπεράτη επίγευση. Έχει 38% περιεκτικότητα σε αλκοόλ και σερβίρεται ιδανικά στους 12°C.
![Τσικουδιά από τη γαλλική ποικιλία Syrah Τσικουδιά από τη γαλλική ποικιλία Syrah](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/122740842_202150024625765_1314649366233087012_n.jpg)
H Τσικουδιά Moscato 35N παράγεται από την ντελικάτη ποικιλία Μοσχάτο Σπίνας που καλλιεργείται στην ορεινή Κρήτη. Ιδιαίτερα αρωματική, χαρίζει απλόχερα τις νότες της από λουκούμι τριαντάφυλλο, περγαμόντο, νεράντζι και άνθη πορτοκαλιάς, φέρνοντας στο ποτήρι ένα φίνο απόσταγμα, κομψό και απαλό με μακρά επίγευση. Έχει 38% περιεκτικότητα σε αλκοόλ και σερβίρεται στους 12°C.
![H Τσικουδιά Moscato 35N παράγεται από την ποικιλία Μοσχάτο Σπίνας που καλλιεργείται στην ορεινή Κρήτη H Τσικουδιά Moscato 35N παράγεται από την ποικιλία Μοσχάτο Σπίνας που καλλιεργείται στην ορεινή Κρήτη](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/tsikoudia.jpg)
Η Τσικουδιά 35Ν με μέλι, με το χρυσό, διάφανο χρώμα είναι αναμεμειγμένη με ορεινό θυμαρίσιο μέλι από κρητικούς μελισσόκηπους και τοπικά αρωματικά, χωρίς καμία προσθήκη τεχνητών χρωστικών. Η δυνατή, κοφτερή της γεύση, αφήνει στο τέλος μια γλυκιά επίγευση μαζί και το άρωμα του θυμαριού. Έχει 24% περιεκτικότητα σε αλκοόλ και ιδανική θερμοκρασία σερβιρίσματος τους 10-12°C.
![Η Τσικουδιά 35Ν με μέλι, Η Τσικουδιά 35Ν με μέλι](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/126864178_211314467042654_1573459920789555323_n.jpg)
Όλες οι τσικουδιές της 35Ν παράγονται στο Ρέθυμνο, στο αποστακτήριο που δημιούργησε ο Ηλίας Μελισσουργός, ακολουθώντας τη μέθοδο της ασυνεχούς απόσταξης σε χάλκινο κλασματικό άμβυκα. Και οι 4 κωδικοί κυκλοφορούν σε αριθμημένα διαφανή μπουκάλια των 200, 500 και 700ml. Ανοίγεις ένα και μεταφέρεσαι κατευθείαν στο μαγικό νησί… Όμως να θυμάσαι: στην Κρήτη η τσικουδιά πίνεται πάντα με συντροφιά, ποτέ μοναχικά!
*Για περισσότερες πληροφορίες και σημεία πώλησης της 35Ν πατήστε εδώ.
Facebook: 35CretanDistillery, Instagram: 35Ndistillery
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Φρανσουά Τρυφώ και μενού από ένα από τα καλύτερα wine bar της Αθήνας
Δοκιμάζεις μια φορά και θυμάσαι τη γεύση τους για πάντα
Μια φρέσκια μπίρα πολύ δροσερή που λέγεται Droseri και είναι Θασίτισα… ή μάλλον Θασίτσα.
Σύγχρονα twists αιγαιοπελαγίτικης γεύσης
Διαφορετικοί DJs κάθε βράδυ, art deco αισθητική και ωραία ποτά
Τι καλύτερο από ένα δροσερό κοκτέιλ σε ταράτσα, για να ρίξει λίγο τη θερμοκρασία;
Tαξιδεύουμε στους αμπελώνες του Νέου Κόσμου, της Ευρώπης, αλλά και της Ελλάδας δοκιμάζοντας κάποια από τις 100 προσεκτικά διαλεγμένες ετικέτες
Το «φυσικό αφρώδες» κρασί που θες να δοκιμάσεις
Το αγαπήσαµε γιατί όταν θέλουµε να οργανώσουµε ένα event, ένα πάρτι, µια εκδήλωση, ένα τραπέζι, είναι σωτήρι
Πάνω από 70 επιλογές σε επιλεγµένο χύµα κρασί από όλες τις περιοχές της Ελλάδας, εφάµιλλο σε ποιότητα µε ονοµαστά εµφιαλωµένα και, µάλιστα, σε εξαιρετικές τιµές
Στο φετινό Athens Cocktail Festival, άφησε την περιέργειά σου να σε οδηγήσει στην ανακάλυψη των βραβευμένων χειροποίητων The Lost Explorer Mezcal
Το μεγαλύτερο φεστιβάλ για cocktails έρχεται στις 7 και 8 Ιουνίου
Τα ωραία κρασιά της οικογένειας Καραµήτρου
Mιλήσαμε με την Lesley Gracie, Master Distiller του Hendrick’s και τον Ally Martin, Global Brand Ambassador του brand για το νέο limited edition του Hendrick's, Grand Cabaret
Από τον Όμιλο Mitsis και την εταιρεία Aiolos
Σε εικοσιπέντε αγαπημένα bar σε όλη την Ελλάδα
Με το που κυκλοφόρησε πήρε στο Λονδίνο το χρυσό βραβείο
Από 10 έως 12 Μαΐου στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων
Ένας ιδιαίτερος οινοπροορισμός στον Πειραιά
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.