- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Το βασίλειο της Estrella Damn είναι όσο εντυπωσιακό νομίζεις
Γνωρίσαμε το ζυθοποιείο της πρώτης καταλανικής μπίρας
![damm_2.jpg damm_2.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/09/13/damm_2.jpg)
Η Estrella Damn είναι η πρώτη σε πωλήσεις μπίρα της Καταλονίας και μεγάλος χορηγός του Sónar Festival που έρχεται τον Οκτώβριο στην Αθήνα
Στον ορίζοντα ξεπροβάλλει ένα κατακόκκινο κτίριο. Η φωτεινή επιγραφή κάνει την καρδιά κάθε λάτρη μπίρας να ανεβάζει τους παλμούς της: “Estrella Damn”. Μόλις 3,6 χλμ από το αεροδρόμιο της Βαρκελώνης το βασίλειο της καταλανικής μπίρας ξεδιπλώνεται σε όλο του το μεγαλείο. Μόνο το 2018 εδώ παράχθηκαν περίπου 7.500.000 μπίρες, αριθμός που αντιστοιχεί στην παραγωγή 5,400 μπουκαλιών κάθε λεπτό. Κάποιες από αυτές διανέμονται σε όλη τη χώρα (1 στις 4 μπίρες που πωλούνται στη Βαρκελώνη φέρουν την ετικέτα της Estrella) και κάποιες άλλες ταξιδεύουν σε όλο τον κόσμο. Με παρουσία σε πάνω από 93 χώρες η Estrella Damn* είναι η πιο εξαγώγιμη μπίρα της Καταλονίας.
![fachada-prat-damm.jpg fachada-prat-damm.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/fachada-prat-damm.jpg)
Μέσα στο ζυθοποιείο ο αέρας είναι νοτισμένος από το άρωμα της βύνης. Η συνταγή της Estrella είναι άλλωστε η ίδια από το 1876, όταν η μπίρα έκανε τα πρώτα της βήματα: βύνη κριθαριού, ρύζι, λυκίσκος, όλα 100% φυσικά συστατικά, όπως ακριβώς υπαγορεύει η έμπνευση του August K. Damn. Πριν 149 χρόνια, ο νεαρός August K. Damn μεταναστεύει μαζί με τη γυναίκα του Melanie, από την Αλσατία για να ξεφύγει από τον γαλλο-πρωσικό πόλεμο (1870-1871). Μαζί καταλήγουν στη Βαρκελώνη και το 1876 ιδρύουν το δικό τους ζυθοποιείο στην καρδιά της πόλης, κοντά στη Sagrada Familia, όπου θα παραμείνει μέχρι το 1992 όταν και θα μεταφερθεί στη σημερινή του τοποθεσία. Η μπίρα που παράγουν είναι πολύ ξεχωριστή, κατάλληλη για τα θερμά κλίματα της Μεσογείου, πολύ διαφορετική από τις τότε υπάρχουσες μπίρες της κεντρικής Ευρώπης. Η Estrella Damn, η πρώτη μεσογειακή Lager μπίρα είχε μόλις γεννηθεί. Και μέχρι σήμερα παραμένει πρωτοποριακή.
![damm-prat.jpg damm-prat.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/damm-prat.jpg)
Στο ζυθοποιείο της Estrella εργάζονται 4.000 άτομα και καταλαμβάνει μια τεράστια έκταση. Η ξενάγηση ξεκινάει με την ιστορία της Estrella, περνάει από τα περισσότερα παραγωγικά στάδια (με εκείνο της εμφιάλωσης να είναι το πιο εντυπωσιακό, καθώς βλέπεις χιλιάδες μπουκάλια να χορεύουν στο ρυθμό των μηχανών) και καταλήγει εκεί που ονειρεύεσαι: σε ένα τραπέζι γεμάτο παγωμένες μπίρες. Εδώ, εκτός από την Estrella Damn και την τρομερή Inedit που η Estrella δημιούργησε το 2008 μαζί με τον τιτάνα της γαστρονομίας Ferran Adria στην προσπάθειά τους να φτιάξουν μια μπίρα κατάλληλη να συνοδεύσει ένα δείπνο υψηλής γαστρονομίας, ο επισκέπτης θα βρει και λιγότερο γνωστές (τουλάχιστον στην Ελλάδα) μπίρες. Έτσι, μπορεί να δοκιμάσει την Daura Damn, μια μπίρα χωρίς γλουτένη που έχει κερδίσει τα περισσότερα βραβεία στον κόσμο σε αυτή την κατηγορία, τη Malquerida, μια φρέσκια κόκκινη μπίρα και την Complot IPA, την πρώτη μεσογειακή IPA της Estrella.
![282a5421.jpg 282a5421.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/282a5421.jpg)
Η σχέση της πρώτης καταλανικής μπίρας είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με τη γενέτειρά της. Η Estrella Damn φιγουράρει στα πιο φημισμένα εστιατόρια της πόλης, είναι μεγάλος χορηγός της αγαπημένης της ομάδας Barcelona Fc, αλλά και ενός από τα μεγαλύτερα φεστιβάλ ηλεκτρονικής μουσικής και ψηφιακών τεχνών στον κόσμο. To Sónar συγκεντρώνει κάθε χρόνο από το 1994 χιλιάδες επισκέπτες στη Βαρκελώνη, κρατάει ολόκληρα μερόνυχτα και περιλαμβάνει πάντα τα πιο δυνατά ονόματα, αλλά και ανερχόμενους καλλιτέχνες από τον κόσμο της ηλεκτρονικής μουσικής. Και από φέτος δεν θα χρειάζεται να ταξιδέψεις μέχρι τη Βαρκελώνη για να το επισκεφθείς (αν για κάποιο λόγο αυτό αποτελούσε ανασταλτικό παράγοντα).
![sonar-2.jpg sonar-2.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/sonar-2.jpg)
Σε συνεργασία με την Estrella Damn το Sónar έρχεται στην Αθήνα αυτόν τον Οκτώβριο. Στις 11 και 12 Οκτωβρίου το αθηναϊκό κοινό θα υποδεχτεί για πρώτη φορά το τεράστιο αυτό φεστιβάλ. Μπορείτε να δείτε αναλυτικά όλο το πλούσιο πρόγραμμα εδώ και περισσότερες πληροφορίες για το φεστιβάλ εδώ.
![sonar-1.jpg sonar-1.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/sonar-1.jpg)
*Η Estrella Damn εισάγεται στην Ελλάδα από τη Β. Σ. Καρούλιας.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Φρανσουά Τρυφώ και μενού από ένα από τα καλύτερα wine bar της Αθήνας
Δοκιμάζεις μια φορά και θυμάσαι τη γεύση τους για πάντα
Μια φρέσκια μπίρα πολύ δροσερή που λέγεται Droseri και είναι Θασίτισα… ή μάλλον Θασίτσα.
Σύγχρονα twists αιγαιοπελαγίτικης γεύσης
Διαφορετικοί DJs κάθε βράδυ, art deco αισθητική και ωραία ποτά
Τι καλύτερο από ένα δροσερό κοκτέιλ σε ταράτσα, για να ρίξει λίγο τη θερμοκρασία;
Tαξιδεύουμε στους αμπελώνες του Νέου Κόσμου, της Ευρώπης, αλλά και της Ελλάδας δοκιμάζοντας κάποια από τις 100 προσεκτικά διαλεγμένες ετικέτες
Το «φυσικό αφρώδες» κρασί που θες να δοκιμάσεις
Το αγαπήσαµε γιατί όταν θέλουµε να οργανώσουµε ένα event, ένα πάρτι, µια εκδήλωση, ένα τραπέζι, είναι σωτήρι
Πάνω από 70 επιλογές σε επιλεγµένο χύµα κρασί από όλες τις περιοχές της Ελλάδας, εφάµιλλο σε ποιότητα µε ονοµαστά εµφιαλωµένα και, µάλιστα, σε εξαιρετικές τιµές
Στο φετινό Athens Cocktail Festival, άφησε την περιέργειά σου να σε οδηγήσει στην ανακάλυψη των βραβευμένων χειροποίητων The Lost Explorer Mezcal
Το μεγαλύτερο φεστιβάλ για cocktails έρχεται στις 7 και 8 Ιουνίου
Τα ωραία κρασιά της οικογένειας Καραµήτρου
Mιλήσαμε με την Lesley Gracie, Master Distiller του Hendrick’s και τον Ally Martin, Global Brand Ambassador του brand για το νέο limited edition του Hendrick's, Grand Cabaret
Από τον Όμιλο Mitsis και την εταιρεία Aiolos
Σε εικοσιπέντε αγαπημένα bar σε όλη την Ελλάδα
Με το που κυκλοφόρησε πήρε στο Λονδίνο το χρυσό βραβείο
Από 10 έως 12 Μαΐου στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων
Ένας ιδιαίτερος οινοπροορισμός στον Πειραιά
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.