Volacus Wine, ένας αμπελώνας στο σεληνιακό τοπίο της Τήνου
Ένας νεαρός ντόπιος παραγωγός αναβιώνει τις παλιές κυκλαδίτικες ποικιλίες
![119965-275894.jpg 119965-275894.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/119965-275894.jpg)
![tsipras-anoigma.jpg tsipras-anoigma.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/04/20/tsipras-anoigma.jpg)
Ο βιολογικός αμπελώνας της Volacus Wine βρίσκεται στη θέση Γάρδαρη, κοντά στο χωριό Φαλατάδο της Τήνου, σε ένα σεληνιακό τοπίο με βώλακες, όπως λέγονται οι στρογγυλοί υπερμεγέθεις γρανιτένιοι βράχοι της περιοχής. Το τοπίο το γνώριζα όπως και οι χιλιάδες επισκέπτες που εντυπωσιάζονται από το γεωλογικό φαινόμενο. Αυτό που δεν κατείχα, μέχρι που επισκέφθηκα πριν λίγα χρόνια τους Τηνιακούς Αμπελώνες –το πρώτο οινοποιείο που τόλμησε την δεκαετία 2000 να επενδύσει στα βραχώδη αυτά μέρη-, ήταν ότι τα παλιά χρόνια η περιοχή ήταν φημισμένη για τα σταφύλια που παρήγαγε και ότι είχε μακραίωνη παράδοση στην αμπελοκαλλιέργεια.
![untitled-2.jpg untitled-2.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/untitled-2_15.jpg)
Η επιτυχία των Τηνιακών Αμπελώνων αλλά και η εξαιρετική ποιότητα των κρασιών που παρήχθησαν από τα ορεινά αυτά αμπέλια, έκαναν τον νεαρό Μιχάλη Κόντιζα να αποτολμήσει κι αυτός μια παρόμοια προσπάθεια. Αγόρασε το 2004 γύρω στα 30 στρέμματα στην περιοχή, τα φύτευσε το 2010 και πριν τρία χρόνια κυκλοφόρησε η Μαλαγουζιά του. Συναντηθήκαμε στο αμπέλι του στο οινοποιείο Volacus Wine και μας μίλησε για την περιπέτειά του.
![untitled-3.jpg untitled-3.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/untitled-3_11.jpg)
«Ο πατέρας μου ήταν αγρότης. Θυμάμαι με νοσταλγία τα παιδικά μου χρόνια, οργώματα, θερίσματα, λιχνίσματα, κλαδέματα, τρύγος, πατητήρια και τη συμμετοχή μου σ’ αυτά. Όταν τελείωσα τον στρατό με τον αδελφό μου φτιάξαμε ένα φυτώριο με λουλούδια, κάναμε και εγκαταστάσεις αυτόματου ποτίσματος σε εξοχικές κατοικίες. Το κτήμα αυτό είναι ένα όνειρο ζωής. Ερωτεύτηκα τον τόπο, πανέμορφος αλλά και άγριος και ήθελε πολλή δουλειά για να ημερέψει και να γίνουν οι καλλιεργητικές πεζούλες ανάμεσα από τους εντυπωσιακούς βράχους. Στην αρχή καλλιέργησα τη Μαλαγουζιά και στη συνέχεια το Ασύρτικο, το Μαυροτράγανο, ποικιλίες ιδανικές για τα εδάφη μας. Τα αργιλοαμμώδη, γρανιτικά χώματα, σε συνδυασμό με το εξαιρετικό μικροκλίμα της περιοχής, ευνοούν την παραγωγή ποιοτικού σταφυλιού. Η Μαλαγουζιά μας διαφέρει από αυτές της ηπειρωτικής Ελλάδας. Είναι αρωματική, αλλά όχι με το χαρακτηριστικό λιγωτικό άρωμα φρούτων και λουλουδιών. Είναι φρέσκια, ιδιαίτερα κοφτερή, κάπως στυφή, με έντονη ορυκτότητα, γνωρίσματα των κυκλαδίτικων κρασιών». Περισσότερα.
*Για τη Δημοτική Αγορά Τήνου διαβάστε εδώ.
**Για τον Αγροτικό Συνεταιρισμό Τήνου διαβάστε εδώ.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Φρανσουά Τρυφώ και μενού από ένα από τα καλύτερα wine bar της Αθήνας
Δοκιμάζεις μια φορά και θυμάσαι τη γεύση τους για πάντα
Μια φρέσκια μπίρα πολύ δροσερή που λέγεται Droseri και είναι Θασίτισα… ή μάλλον Θασίτσα.
Σύγχρονα twists αιγαιοπελαγίτικης γεύσης
Διαφορετικοί DJs κάθε βράδυ, art deco αισθητική και ωραία ποτά
Τι καλύτερο από ένα δροσερό κοκτέιλ σε ταράτσα, για να ρίξει λίγο τη θερμοκρασία;
Tαξιδεύουμε στους αμπελώνες του Νέου Κόσμου, της Ευρώπης, αλλά και της Ελλάδας δοκιμάζοντας κάποια από τις 100 προσεκτικά διαλεγμένες ετικέτες
Το «φυσικό αφρώδες» κρασί που θες να δοκιμάσεις
Το αγαπήσαµε γιατί όταν θέλουµε να οργανώσουµε ένα event, ένα πάρτι, µια εκδήλωση, ένα τραπέζι, είναι σωτήρι
Πάνω από 70 επιλογές σε επιλεγµένο χύµα κρασί από όλες τις περιοχές της Ελλάδας, εφάµιλλο σε ποιότητα µε ονοµαστά εµφιαλωµένα και, µάλιστα, σε εξαιρετικές τιµές
Στο φετινό Athens Cocktail Festival, άφησε την περιέργειά σου να σε οδηγήσει στην ανακάλυψη των βραβευμένων χειροποίητων The Lost Explorer Mezcal
Το μεγαλύτερο φεστιβάλ για cocktails έρχεται στις 7 και 8 Ιουνίου
Τα ωραία κρασιά της οικογένειας Καραµήτρου
Mιλήσαμε με την Lesley Gracie, Master Distiller του Hendrick’s και τον Ally Martin, Global Brand Ambassador του brand για το νέο limited edition του Hendrick's, Grand Cabaret
Από τον Όμιλο Mitsis και την εταιρεία Aiolos
Σε εικοσιπέντε αγαπημένα bar σε όλη την Ελλάδα
Με το που κυκλοφόρησε πήρε στο Λονδίνο το χρυσό βραβείο
Από 10 έως 12 Μαΐου στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων
Ένας ιδιαίτερος οινοπροορισμός στον Πειραιά
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.