- CITY GUIDE
- PODCAST
-
37°
![80068-161710.jpg 80068-161710.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2014/10/30/80068-161710.jpg)
Όλα μοιάζουν με σκηνικό ρομαντικής ταινίας στον Πύργο Πετρέζα. Το πέτρινο κτίσμα σε συνδυασμό με τα δέντρα του κήπου αλλά και τον αμπελώνα (που εκτείνεται σε περισσότερα από 60 στρέμματα μέσα στο κτήμα), θυμίζει ιταλικό χωριό. Όλο αυτό το παραμυθένιο ντεκόρ αποτελεί το «πλαίσιο» για έναν χώρο εκδηλώσεων που μάλιστα έχει τη δική του κουζίνα, την οποία επιμελείται ο βραβευμένος με Χρυσούς Σκούφους και Gourmet βραβεία Executive Chef, Μιλτιάδης Κιούκας.
Το μενού που ετοιμάζει, δένει τέλεια με τα εκλεκτά κρασιά του παραδοσιακού οινοποιείου που στεγάζεται μέσα στο κτήμα. Άλλωστε, η αρχική ιδέα για το κτήμα αφορούσε αυτό ακριβώς: την παραγωγή καλού κρασιού και τη δημιουργία ενός παραδοσιακού σπιτιού-οινοποιείου που να είναι ανοιχτό για κάθε επισκέπτη.
Ο Πύργος στόχευε από την αρχή της ιστορίας του το 1980, στη φιλοξενία. Σήμερα αναλαμβάνει από οικογενειακές και κοινωνικές εκδηλώσεις μέχρι επίσημα γεύματα και συναντήσεις γευσιγνωσίας, αλλά ο χώρος παραμένει ζεστός, ανθρώπινος, φιλόξενος και σου δίνει την εντύπωση ότι έχει βγει από παραμύθι με πριγκιποπούλες και πυργοδέσποινες. Έχει έξι αίθουσες (800 τ.μ.), μια εκπληκτική βεράντα (400 τ.μ.) και έναν ονειρικό κήπο 1.800 τ.μ. που κλέβει όλα τα βλέμματά και τις ρομαντικές καρδιές. Ναι, αν ψάχνεις ένα χώρο για οποιαδήποτε εκδήλωση, σίγουρα είναι μια από τις καλύτερες προτάσεις.
Οι μυρωδιές που βγαίνουν από την κουζίνα του Μιλτιάδη Κιούκα είναι άλλο ένα παραμύθι από μόνες τους. Πάρτε μια (μικρή μόνο) γεύση από τις νοστιμιές: ταραμάς σε μαύρο ψωμί από μελάνι σουπιάς μαζί με ξιδάτο γαύρο, τηγανίτα πατάτας με αυγό ορτυκιού και λούντζα Μυκόνου, κριθαράκι με καραβίδες και σπορπίνα, πιτάκι-φωλιά με μελιτζάνα, ντοματίνια και σάλτσα φέτας, συκώτι μοσχαρίσιο σχάρας με καραμελωμένα κρεμμύδια, σταφίδες και δεντρολίβανο, σαλάτα σπανάκι με τραγανό προσούτο και κατσικίσιο τυρί, κανελόνι με μανιτάρια πράσο και γραβιέρα, πουρές σελινόριζας, πατάτες φούρνου με χονδρό αλάτι και κόλιανδρο. Από τα γλυκά μας ενθουσίασε η πραλίνα φουντουκιού, η πεντανόστιμη τάρτα λεμονιού και φράουλας με παγωτό φιστίκι και οι ανεπανάληπτες δίπλες με ανθότυρο.
Στον Πύργο Πετρέζα ξεκινούν μία σειρά από γαστρονομικές και οινολογικές βραδιές που δίνουν την ευκαιρία στο κοινό να δοκιμάσει τη μοναδική του κουζίνα. Η πρώτη συνάντηση γευσιγνωσίας ξεκινά σήμερα 30 Οκτωβρίου (αλλά ακολουθούν κι άλλες) με ένα εκλεπτυσμένο μενού πέντε πιάτων, το οποίο θα συνοδεύει μια σειρά από σπάνια και συλλεκτικά κρασιά σε φιάλες magnum από το Κτήμα Άλφα. Παρών θα είναι και ο διεθνώς διακεκριμένος οινολόγος και συνιδιοκτήτης του Κτήματος Άλφα Άγγελος Ιατρίδης.
3ο χλμ. Λεωφ. Σπάτων Πικερμίου, Σπάτα, 210 6039396
ΠΡΟΣΦΑΤΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Φέτος το ιστορικό ξενοδοχείο συμπληρώνει 110 ολόκληρα χρόνια ιστορίας
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.