- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
![77493-156161.jpg 77493-156161.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2014/09/29/77493-156161.jpg)
Βρέθηκες ξαφνικά μόνος; Μετακόμισες, σπουδάζεις μακριά ή τέλος πάντων με κάποιον τρόπο η μαμά και η κουζίνα της σου πέφτουν μακριά (πλήγμα); Μην ανησυχείς, σου βρήκαμε ένα εξαιρετικό βιβλίο (περισσότερο οδηγό επιβίωσης) για τα πρώτα σου δειλά βήματα στην κουζίνα.
Γνωστή από τις τηλεοπτικές της μαγειρικές εκπομπές (Νηστικοί Πράκτορες, Στην κουζίνα με τη Ντίνα, Ελλήνων Γεύσεις κ. ά), αλλά και από το παριζιάνικο εστιατόριο EVI EVANE, η Ντίνα Νικολάου έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη όλων όσων έχουν έρωτα με την κουζίνα. Ξεκίνησε να σπουδάζει οικονομικά και marketing, αλλά πολύ σύντομα την έκλεψε η μαγειρική τέχνη την οποία και σπούδασε στις καλύτερες γαστρονομικές σχολές του Παρισιού. Αργότερα, έφτασε να διδάσκει σε επαγγελματικές σχολές μαγειρικής στην Ελλάδα αλλά και στο Παρίσι. Μέχρι τώρα έχει γράψει 8 βιβλία μαγειρικής. Το βιβλίο της Chef d' Oeuvre, απέσπασε το πρώτο βραβείο στο διεθνή διαγωνισμό Gourmand World Cookbooks Awards, ως το καλύτερο ελληνικό, επαγγελματικό βιβλίο μαγειρικής.
Το τελευταίο της βιβλίο, «Μόνος στην κουζίνα» όμως, δεν δημιουργήθηκε τόσο με τον τίτλο της διακεκριμένης σεφ, όσο με εκείνον της μαμάς. «Στο Γιώργο και το Στέλιο, τα δικά μου φοιτητάκια, που δεν είναι πάντα εύκολο να μαγειρεύουν με το τηλέφωνο στο αυτί.», γράφει στην αφιέρωση της πρώτης σελίδας, ενώ στο εξώφυλλο ποζάρει ο (αγχωμένος) γιος της κρατώντας μισή ντουζίνα κατσαρολικά στο ένα χέρι και άλλες τόσες ντομάτες στο άλλο, με ματσάκι μαϊντανού και μια καρό πετσέτα να ξεπροβάλλουν από τις τσέπες του.
Πράγματι, το βιβλίο της ξεχειλίζει από μαμαδίστικες συμβουλές και στάζει μητρική αγάπη. Μας άρεσε πολύ, γιατί εκτός από έξυπνους τρόπους για να οργανώσεις καλύτερα την εργένικη κουζίνα σου, να κάνεις έξυπνες αγορές, να ξεχωρίσεις τις καλύτερες πρώτες ύλες για τα μαγειρέματά σου, έχει και εκπληκτικές συνταγές, που μοιάζουν πανεύκολες ακόμα και όταν πρόκειται για πιο σύνθετα πιάτα. Ριζότο, κοτόπουλο, σουτζουκάκια, αφράτα κεφτεδάκια, μπέργκερ, σαρδέλες γεμιστές στο φούρνο, πίτσα, μπράουνις, μους σοκολάτα...Το βιβλίο σε πείθει ότι αυτό που στο εργένικο μυαλό σου είναι βουνό, στην πραγματικότητα είναι κάτι που μπορείς να το μαγειρέψεις ακόμα και εσύ. Ακολούθησε τις συμβουλές και σύντομα θα γίνεις καλύτερος μάγειρας όχι μόνο από τη μαμά σου, αλλά και από τη γιαγιά σου μη σου πω...
Υ.Γ. Κάτι που επίσης μας τράβηξε την προσοχή είναι η υποσημείωση της τελευταίας σελίδας: «Η συγγραφέας Ντίνα Νικολάου παραχωρεί τα έσοδα από τα πνευματικά δικαιώματα του βιβλίου Μόνος στην κουζίνα στην Τράπεζα Εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών του Συλλόγου Όραμα Ελπίδας». Δωρεά που όμως δε «βροντοφωνάζει» στο εξώφυλλο, παρά μένει σεμνή στη σιωπή της τελευταίας γραμμής…
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.