- CITY GUIDE
- PODCAST
-
37°
![114824-667199.jpg 114824-667199.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/114824-667199.jpg)
![Γιατί η Σαρακοστή πάει καλύτερα με ούζο; Γιατί η Σαρακοστή πάει καλύτερα με ούζο;](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2022/03/23/106270725_2718254811787831_6581269994581379920_n.jpg)
Το Ούζο 12 δεν λείπει ποτέ από το τραπέζι της Σαρακοστής
Δεν είμαι από εκείνους που ακολουθούν ευλαβικά τη νηστεία της Σαρακοστής. Όμως μου αρέσουν οι ελληνικές παραδόσεις και τα έθιμά μας. Πιστεύω πως είναι ένας τρόπος να συνδεόμαστε με το παρελθόν μας, με την πλούσια ιστορία αυτού του τόπου. Έτσι, μπορεί να μην αποκλείω εντελώς από τη διατροφή μου τα γαλακτοκομικά και το κρέας για 40 συνεχόμενες μέρες, προσπαθώ ωστόσο να μειώσω αυτές τις δύο κατηγορίες τροφών και στη θέση τους να βάλω τη νοστιμιά της Σαρακοστής: όσπρια, λαχανικά και λαχταριστά θαλασσινά.
Κάθε Σαρακοστή, λοιπόν, η κουζίνα μου μυρίζει θάλασσα και γη. Ψήνω γίγαντες μαζί με πιπεριές στον φούρνο μέχρι να μελώσουν, φτιάχνω κριθαρότο με γαρίδες και σουπιές λεμονάτες στην κατσαρόλα. Τυλίγω ντολμαδάκια γιαλαντζί και ζουμπουρλούς λαχανοντολμάδες. Όλα αυτά είναι όμως η μισή νοστιμιά. Την άλλη μισή δεν την καταλαβαίνεις μέχρι τη στιγμή που όλη η παρέα θα συγκεντρωθεί γύρω από το τραπέζι. Αυτό είναι το δικό μου σαρακοστιανό έθιμο… Κάθε Κυριακή για όσο διαρκεί η νηστεία, μαζευόμαστε φίλοι πολλοί και καλοί, κάθε φορά σε άλλο σπίτι, για να μαγειρέψουμε τους νηστίσιμους μεζέδες που αγαπάμε. Τίποτα δεν θα ήταν το ίδιο, όμως, χωρίς ένα μαγικό συστατικό: το ούζο.
![241134243_3061103700836272_2834711442374406176_n.jpg 241134243_3061103700836272_2834711442374406176_n.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/241134243_3061103700836272_2834711442374406176_n.jpg)
Γιατί ούζο; Μα γιατί το ούζο ταιριάζει τέλεια με τους μεζέδες της Σαρακοστής περισσότερο από οτιδήποτε άλλο (και στις συνταγές τους να προσθέσω εδώ)! Δεν ξέρω αν είναι το μεθυστικό του άρωμα ή η ικανότητα του να ανοίγει την όρεξη (σ.σ. πρόκειται για ιδανικό προδόρπιο, για αυτό άλλωστε παλιά συνήθιζαν να το καταναλώνουν ως απεριτίφ), πάντως τα θαλασσινά και τα όσπρια του ταιριάζουν γάντι. Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι κάθε φορά που καθόμαστε σε ένα τραπεζάκι δίπλα στη θάλασσα, πάντα λαχταράμε ένα ουζάκι. Είναι στο DNA μας.
Επιπλέον το ούζο έχει και μια άλλη ιδιότητα: μας φέρνει όλους πιο κοντά, έτσι όπως ευνοεί τη χαλάρωση, την επικοινωνία, τη μοιρασιά. Η κάθε παρέα έχει το δικό της ούζο και δεν το αλλάζει εύκολα. Η δική μας προτίμηση είναι σταθερά εδώ και χρόνια το Ούζο 12.
Γιατί «Ούζο 12»;
Πρώτα απ’ όλα γιατί έχει μια ιστορία πλούσια όσο και η γεύση του. Το Ούζο 12 γεννιέται το 1880 στο αποστακτήριο του Καλογιάννη στην Κωνσταντινούπολη. Οι μερακλήδες πελάτες του αποστακτηρίου επιμένουν να τους σερβίρεται ούζο από το «Βαρέλι με τον αριθμό 12», ένα βαρέλι που έγινε περιζήτητο για την πλούσια γεύση και το ντελικάτο άρωμά του, ακόμα και έξω από τα όρια της Κωνσταντινούπολης. Το 1925 το αποστακτήριο του Καλογιάννη μεταφέρεται στη Θεσσαλονίκη και από εκεί, το 1950, στον Πειραιά. Εδώ, μάλιστα, είναι που το Ούζο 12 θα εμφιαλωθεί για πρώτη φορά και θα πάρει το όνομά του ως φόρο τιμής στο ξακουστό Βαρέλι. Τη συνέχεια την ξέρουμε λίγο-πολύ όλοι, καθώς το Ούζο 12 μπήκε στα σπίτια μας. Όλοι έχουμε ζήσει ή ακούσει αναμνήσεις από εκείνες τις βραδιές με ούζα που χάριζαν το κέφι και το άρωμά τους στις οικογενειακές συγκεντρώσεις.
![252246949_3108148506131791_5009616557921541050_n.jpg 252246949_3108148506131791_5009616557921541050_n.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/252246949_3108148506131791_5009616557921541050_n.jpg)
Σήμερα το Ούζο 12 παραμένει ένα από τα πιο αγαπημένα των Ελλήνων αλλά κι εκείνο με τις περισσότερες πωλήσεις στον κόσμο. Νομίζω ότι μεγάλο μέρος της επιτυχίας του βρίσκεται στο γεγονός ότι παραμένει πιστό στην αρχική του συνταγή, ακόμη και σήμερα, πάνω από έναν αιώνα μετά. Η συνταγή αυτή δίνει ένα ούζο πλούσιο σε γεύση και άρωμα, καθώς χρησιμοποιεί αποκλειστικά αποσταγμένους σπόρους (φυσικό αστεροειδή γλυκάνισο, σπόρο γλυκάνισου και μάραθο). Είναι από τα λίγα ούζα που παράγονται με περισσότερο από 5% αρωματικούς σπόρους, τη στιγμή που τα φθηνά προϊόντα ούζου χρησιμοποιούν μια ποσότητα της τάξεως του 0,5%. Το δεύτερο πιο σημαντικό στοιχείο της συνταγής είναι η διπλή απόσταξη που υφίσταται. Η διαδικασία αυτή που μοιάζει με ιεροτελεστία εξασφαλίζει το ισχυρό άρωμα και τη γεύση που διακρίνουν το Ούζο 12, αλλά και την εκλεκτή ποιότητά του.
![244647300_3086612058285436_3088239687387267275_n.jpg 244647300_3086612058285436_3088239687387267275_n.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/244647300_3086612058285436_3088239687387267275_n.jpg)
Τώρα που διανύουμε ακόμα μία Σαρακοστή, κάντε το πείραμα: καλέστε φίλους στο σπίτι, μαγειρέψτε μαζί, και ύστερα μοιραστείτε τους μεζέδες σας τσουγκρίζοντας Ούζο 12. Αυτές είναι οι στιγμές που αξίζουν, και για αυτό μένουν ανεξίτηλες στη μνήμη όσα χρόνια κι αν περάσουν… Στην υγειά της κυρά-Σαρακοστής λοιπόν! Και των καλών, μερακλήδων φίλων…
ΠΡΟΣΦΑΤΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Φέτος το ιστορικό ξενοδοχείο συμπληρώνει 110 ολόκληρα χρόνια ιστορίας
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.