Tρώγοντας παστιτσάδα σε σουβλάκι με τον Χάρη Νικολούζο
Δοκιμάζουμε τα πειραγμένα σουβλάκια του Χάρη Νικολούζου στον Μίμη
![123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg 123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg)
![mimhs.jpg mimhs.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2021/07/23/mimhs.jpg)
O σεφ Xάρης Νικολούζος σε street food pop up στο Παγκράτι
Το εθνικό μας street food, μέσα σε μία ζουμερή μπουκιά, είναι η ευτυχία ολόκληρη, για κάθε πολίτη αυτής της χώρας. Κάποιοι ορκίζονται στο σκέτο «πίτα- κρέας-τζατζίκι», άλλοι, τώρα πια, το προτιμούν «νέο τραντίσιοναλ», τυλιχτό με μανιτάρι και πουρέ σελινόριζας. Το καλό σουβλάκι είναι υποκειμενικό όμως το street food είναι αντικειμενικά η πιο μεγάλη τάση στην Αθήνα. Οπότε, δεν γινόταν να μην επισκεφτούμε το Pop up του Χάρη Νικολούζου, στο Mimis, το στέκι που εμφανίστηκε μέσα στην καραντίνα παρουσιάζοντας κι αυτό τη δική του εκδοχή σε «νεοσουβλάκι». Στον ταλαντούχο σεφ Χάρη Νικολούζο του αρέσει να συνδυάζει το σύγχρονο με τις μνήμες που διατηρεί από την παραδοσιακή κουζίνα της Κέρκυρας (όντας και ο ίδιος Κερκυραίος). Για τρεις μέρες λοιπόν θα βρίσκεται στο Παγκράτι για να παρουσιάσει στους foodies την δική του πρόταση. Το σουβλάκι του δεν γινόταν να μην έχει κερκυραϊκές επιρροές, έτσι λοιπόν, μέσα στην χειροποίητη πίτα του Μίμη, παντρεύτηκε ο γύρος κοτόπουλο με την παστιτσάδα, με τη σάρτσα (όπως λένε οι Κερκυραίοι κι όχι σάλτσα), κόκκινη με μπαχαρικά, κρέμα μετσοβόνε και υφές από κρεμμύδι.
![Γύρος κοτόπουλο με παστιτσάδα, κόκκινη σάλτσα με μπαχαρικά, κρέμα μετσοβόνε και υφές από κρεμμύδι. Μίμης σουβλάκι](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/photo-2021-07-23-02-03-59_1_1.jpg)
«Για μένα το μοντέρνο έχει μέσα του την παράδοση και η καλή μαγειρική δεν παύει να είναι καλή μαγειρική είτε μιλάμε για ένα ταβερνάκι είτε για fine dining. Το αθηναϊκό street food για μένα πρέπει να επενδύσει στο βασιλιά του είδους στην Ελλάδα, το καλό σουβλάκι, που θα φτιάχνεται με μεράκι γιατί τα πραγματικά καλά σουβλατζίδικα στην πόλη, είναι μετρημένα στα δάχτυλα» θα μας πει ο Χάρης.
![Κεμπάπ-μουσακάς, από μοσχαρίσιο κρέας, με μπεσαμέλ, μελιτζάνα και πατάτα Κεμπάπ Μίμης](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/thumbnail_6_10.jpg)
Το κεμπάπ-μουσακάς, που θα βρεις αυτές τις μέρες στο Μίμη είναι από καλό μοσχαρίσιο κρέας, με αφράτη, βελούδινη μπεσαμέλ, μελιτζάνα και πατάτα. Για τους χορτοφάγους τα γεμιστά, τυλίγονται επίσης στην πίτα σε μορφή κεφτέ παρέα με μους φέτας και μυρωδικά. Για σαλάτα, προτείνει τον καλοκαιρινό love it or hate it (στην προκειμένη love it) συνδυασμό, καρπούζι με φέτα, ντομάτα και αρμύρα.
![Σαλάτα με καρπούζι,φέτα, ντομάτα και αρμύρα. Σαλάτα Μίμης](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/thumbnail_7_9.jpg)
![Τυλιχτό «γεμιστά», σε μορφή κεφτέ παρέα με μους φέτας και μυρωδικά Τυλιχτό Μίμης](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/photo-2021-07-23-02-03-57_1.jpg)
«Η τάση στη μαγειρική, όπως μπορώ να διακρίνω κινείται προς τα χορτοφαγικά πιάτα, με περισσότερο σεβασμό από ποτέ προς την γη και τα ζώα. Στην Αθήνα πάντως το fine dining σύντομα θα κερδίσει έδαφος. Ο κόσμος πλέον έχει εξοικειωθεί με τις γεύσεις της υψηλής γαστρονομίας και τους εστιατοριακούς όρους μέσα από τα social media ή το Masterchef και πιστεύω πολλοί μάγειρες θα τολμήσουν να κινηθούν προς αυτή την κατεύθυνση για να κάνουν το fine dining πιο προσιτό. Ο κόσμος φαίνεται να θέλει να έρθει πιο κοντά σε όλο αυτό και το αποδεικνύει κατά κάποιο τρόπο και από το ενδιαφέρον του για τα ανάλογα τηλεοπτικά προγράμματα και τα παιχνίδια μαγειρικής. Πάντα υπάρχει χώρος για μια επιπλέον καλή μαγειρική εκπομπή.»
![photo-2021-07-23-02-03-50_1.jpg photo-2021-07-23-02-03-50_1.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/photo-2021-07-23-02-03-50_1.jpg)
Ο βασιλιάς του ελληνικού street food γλυκού, που δεν είναι άλλο από την μπουγάτσα, δεν θα μπορούσε να λείπει και μάλιστα στην αποδομημένη της μορφή. Προλαβαίνεις!
Το pop up του Χάρη Νικολούζου είναι από 22/7 έως 24/7,
17.00 ως 00.00
Eυφράνορος 10, Παγκράτι
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.