Chillbox: το δικό σου, προσωπικό κουτί ευτυχίας
Δημιούργησε το δικό σου box παγωτού ή frozen yogurt ανάλογα με τη διάθεσή σου!
![114868-649339.jpg 114868-649339.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/114868-649339.jpg)
![Chillbox: το δικό σου, προσωπικό κουτί ευτυχίας Chillbox: το δικό σου, προσωπικό κουτί ευτυχίας](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2021/05/31/chillbox_open.jpg)
Παγωτό, frozen Yogurt, γλυκά, smoothies και οι άλλες … αμαρτίες που θα βρεις στα ανανεωμένα Chillbox!
Είναι κάτι μέρες (συνήθως Δευτέρες) που όλα σου φταίνε. Γκρινιάζεις με το παραμικρό, δεν έχεις όρεξη για τίποτα και τα επίπεδα ενέργειάς σου βρίσκονται στα τάρταρα. Το κόλπο για αυτές τις ανάποδες μέρες (ω, ναι, υπάρχει!) είναι να βρεις κάτι, ο,τιδήποτε που θα σου φτιάξει τη διάθεση. Αυτό το «κάτι» είναι διαφορετικό για τον καθένα, για εμένα, όμως, είναι κάτι… φούξια. Ναι, μάλιστα, φούξια. Και τετράγωνο. Και χωράει μέσα του όλα όσα μπορούν να με κάνουν χαρούμενο από τη μια στιγμή στην άλλη!
![chillbox_koyti.jpg chillbox_koyti.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/chillbox_koyti_0.jpg)
Τις στραβές μέρες, λοιπόν, παίρνω μια βαθιά ανάσα και κατηφορίζω την οδό Νίκης μέχρι να συναντήσω την Κυδαθηναίων. Ως εκείνη τη στιγμή παραμένω κατσουφιασμένη, αλλά με το που βλέπω τη φούξια πρόσοψη του Chillbox η διάθεσή μου αρχίζει ως εκ θαύματος να αλλάζει. Παραγγέλνω πάντα τη δική μου συνταγή ευτυχίας: μία μπάλα παγωτό φιστίκι που λατρεύω, μαζί και καραμελωμένα αμύγδαλα για topping (αναστεναγμός)! Αν η δύσκολη μέρα είναι λίγο πιο ζόρικη απ’ ό,τι συνήθως στρέφομαι στο… βαρύ πυροβολικό: 3 μπάλες παγωτό, μία με γεύση Πραλίνα Rocher, μία με γεύση Lila Pause (ω, ναι, υπάρχει!), και μία «αθώα» βανίλια. Τελική πινελιά: καραμελωμένα πολύχρωμα ποπ κορν! Αυτό ήταν! Δεν υπάρχει πρόβλημα που να μη λύνει και μέρα που να μην καλυτερεύει αυτή η μπουκιά!
![athens_voice.jpg athens_voice.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/athens_voice_3.jpg)
Όπως ίσως καταλάβατε, τα Chillbox τα ξέρω καλύτερα και από την παλάμη του δεξιού μου χεριού… Να σας πω, λοιπόν, ότι όλα τα καταστήματα έχουν ανανεωθεί και πλέον δεν διαθέτουν μόνο frozen yogurt, αλλά και λαχταριστές, πρωτότυπες γεύσεις παγωτού (ανάμεσά τους θα βρεις και πολλές vegan επιλογές, αλλά και προτάσεις παγωτού από κατσικίσιο γάλα), λαχταριστά γλυκά, τούρτες που είναι απολύτως αδύνατον να τους αντισταθείς, αφράτα bubble cones και δροσιστικά όσο κι υγιεινά smoothies. Το καλύτερο, όμως, είναι ότι όλα τα παραπάνω μπορείς να τα συνθέσεις επιτόπου (επιλέγοντας τη βάση και το topping που θες) ανάλογα με τη διάθεσή σου κι έτσι να φτιάξεις το προσωπικό σου box of happiness. Το DIY concept ισχύει ακόμα και για τα smoothies, ενώ οι επιλογές στα toppings είναι τόσο πολλές (ενδεικτικά αναφέρω τις φρουτένιες πέρλες βατόμουρου, τη granola με superfoods, την υπέροχη σος καραμέλας, τα μαλακά μπισκότα και τα καραμελωμένα Ποπ Κορν), που πραγματικά δεν υπάρχει προτίμηση που να μην καλύπτουν!
Αν λοιπόν, περνάς μια δύσκολη μέρα, επισκέψου το κοντινότερο Chillbox και δημιούργησε το δικό σου box ευτυχίας!
Facebook: ChillboxFrozenYogurt
Instagram: ChillboxGreece
#chillbox #CreateHappiness
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.