![Το τσουρέκι του Ρεμούνδου Το τσουρέκι του Ρεμούνδου](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2021/04/27/remoundos.jpg)
Ρεμούνδος, Σταυρόπουλος, Βίνκλερ, Full Spoon, Bon Bon Fait Maison: 5 στέκια για καλό, πασχαλινό τσουρέκι
Αφράτο, πληθωρικό μαστιχωτό, με εκείνη την ασύγκριτη μυρωδιά που σε κάνει να μην μπορείς να του αντισταθείς. Τα πασχαλινά τσουρέκια βρίσκονται ψηλά στο top 5 αυτών που θεωρούμε ως πασχαλινές λιχουδιές και ο καθένας μας έχει κι από ένα αγαπημένο. Το δικό σου μπορεί να είναι της μαμάς σου, της χρυσοχέρας θείας, αυτό που φτιάχνεις μόνος σου. Όπως και να έχει σε συμβουλεύω να ρίξεις μια ματιά και στις παρακάτω επιλογές. Κάποιες είναι κλασικές, κάποιες όχι και τόσο, όλες τους όμως αξίζουν την προσοχή σου…
Ρεμούνδος
Ο ιστορικός φούρνος της Κυψέλης ξεφουρνίζει τις λιχουδιές του ασταμάτητα από το 1953. Φημίζεται για τα τσουρέκια του σχεδόν όσο και για το ψωμί του. Αφράτα, μαστιχωτά, μοσχομυριστά φτιάχνονται με την ίδια μυστική συνταγή εδώ και 65 χρόνια και είναι ακαταμάχητα. Κυψέλης & Τήνου, Κυψέλη, 2108215808
Σταυρόπουλος
Στον Πολίτικο φούρνο της οδού Γαμβέτα, εκτός από το παραδοσιακό πολίτικο τσουρέκι, θα βρεις και κάτι ακόμα, πολύ πιο δυσεύρετο… Είναι το αρμένικο αλμυρό τσουρέκι που γίνεται με επτασφράγιστη μυστική συνταγή… Δοκίμασέ το οπωσδήποτε! Γαμβέτα 4, Ομόνοια, 2103847006
Βίνκλερ
Αυτός ο φούρνος, καλά κρυμμένος στην Αριστοτέλους, είναι από τους παλαιότερους της Αθήνας. Για εμένα ξεφουρνίζει το καλύτερο προζυμένιο ψωμί της πόλης. Εξίσου συγκλονιστικό, όμως, είναι και το τσουρέκι του. Αφράτο, μαστιχωτό, κάθε φορά με παρασέρνει σε σημείο που μέχρι να φτάσω σπίτι έχω ήδη φάει το μισό… Αριστοτέλους 54, Πλατεία Βικτώριας, 2108210646
Full Spoon
Αυτό το τσουρέκι ακολουθεί κατά γράμμα μια πολίτικη συνταγή του 1935, ψήνεται καθημερινά εδώ και είναι ικανό να σε στείλει στον Παράδεισο. Εκτός από σκέτο, θα το βρεις και με επικάλυψη πραλίνας φουντουκιού, μαύρης σοκολάτας, λευκής σοκολάτας ή πραλίνας Bueno… Ερμού 123, Μοναστηράκι, 2168003006
Bon Bon Fait Maison
Γλυκό τσουρέκι αλά Τροπεζιέν! Μισό λεπτό να εξηγήσω: πρόκειται για ένα γεμιστό τσουρέκι που ο pastry chef Κρίτων Πουλής εμπνεύστηκε από την τάρτα Τροπεζιέν. Η οποία τάρτα δημιουργήθηκε για πρώτη φορά από έναν Πολωνό φούρναρη στο Saint Tropez της Νότιας Γαλλίας (εξού και Τροπεζιέν) και υπήρξε το αγαπημένο γλυκό της Brigitte Bardot. Στο Bon Bon Fait Maison η ζύμη αντικαθίσταται από τσουρέκι και η γέμιση από μια ανάλαφρη κρέμα βανίλιας με μασκαρπόνε. Πετράκη 30, Σύνταγμα, 2103318703
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.