Ένα Food Truck, αποκλειστικά με ελληνικά προϊόντα, περιοδεύει την Ελλάδα
Ο Θοδωρής Παστουρματζής γυρνάει την Ελλάδα με το food truck του μαγειρεύοντας με ελληνικά προϊόντα
![Ο Θοδωρής Παστουρματζής γυρνάει την Ελλάδα με ένα food truck μαγειρεύοντας με ελληνικά προϊόντα Ένα food truck που γυρνάει την Ελλάδα μαγειρεύοντας αποκλειστικά με ελληνικά προϊόντα](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2020/06/11/untitled.jpg)
Το Food Truck του Θοδωρή Παστουρματζή γυρνάει την Ελλάδα μαγειρεύοντας με προϊόντα ελλήνων παραγωγών
Ένα food truck, μερικοί καλοί φίλοι, πολλή μαγειρική και ατελείωτα ταξίδια. Μετά την ταινία “The Chef” αυτό είναι το όνειρο για τους περισσότερους μάγειρες της υφηλίου. Το όνειρο του Θοδωρή Παστουρματζή (στο instagram τον βρίσκετε ως @foodscriber_com) δεν ήταν ακριβώς αυτό. Ναι, ήθελε το δικό του food truck και χρειάστηκε 3 χρόνια μέχρι να το τελειοποιήσει. Ναι, ήθελε να ταξιδεύει, να μαγειρεύει, να δοκιμάσουν όλοι τις γεύσεις του. Κυρίως όμως ήθελε να δείξει στον κόσμο τη νοστιμιά των ελληνικών προϊόντων, κάτι που έτσι κι αλλιώς προσπαθεί να κάνει εδώ και μερικά χρόνια μέσα από το Καρτέλ των Γεύσεων. Αυτό το καλοκαίρι το όνειρο του Θοδωρή έγινε πραγματικότητα. Έχει πλέον το δικό του food truck και η… τουρνέ έχει ήδη ξεκινήσει. Μιλήσαμε μαζί του για να μάθουμε περισσότερα.
![Ο Θοδωρής Παστουρματζής γυρνάει την Ελλάδα με ένα food truck μαγειρεύοντας με ελληνικά προϊόντα Ένα food truck που γυρνάει την Ελλάδα μαγειρεύοντας αποκλειστικά με ελληνικά προϊόντα](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/thumbnail_img_0831.jpg)
Πες μας λίγα λόγια για εσένα. Πώς ασχολήθηκες με τη μαγειρική; Τι προσπαθείς να κάνεις μέσα από τον λογαριασμό @foodscriber_com;
Είμαι 36 χρονών και πραγματικά ευχαριστώ όλους τους επιχειρηματίες - εργοδότες για τους οποίους εργάστηκα. Χωρίς αυτούς δεν θα ήμουν αυτός που είμαι τώρα. Όλη η εργασιακή μου εμπειρία, είναι σε εταιρείες που ασχολούνται με το τρόφιμο (Εστίαση / Συμβουλευτικές και Βιομηχανικές). Βασικά, με το τρόφιμο πρωτοασχολήθηκα στην ηλικία των 13. Αντί να πάω στην κατασκήνωση, πήγα για «δουλειά» στο εργοστάσιο ενός φίλου του πατέρα μου. Εκεί, παρήγαγαν προϊόντα για φούρνους, ζαχαροπλαστεία και καταστήματα εστίασης. Ήταν μια πολύ όμορφη και δημιουργική εμπειρία για εμένα, μόνο που το κατάλαβα αργότερα!
Μέσα από τον λογαριασμό στο Instagram @foodscriber_com παρουσιάζω επιχειρήσεις εστίασης και παραγωγούς τροφίμων με έδρα την Ελλάδα. Σκοπός μου είναι να παρακινώ το κόσμο να αγοράζει και να καταναλώνει ελληνικά προϊόντα και όχι μόνο τον απλό καταναλωτή, αλλά και τους επιχειρηματίες της εστίασης, αλλά και τους ξένους, τουρίστες και μη.
Αυτό το φοβερό Food Truck πώς προέκυψε; Πώς σου ήρθε η ιδέα, πόσο καιρό το ετοίμαζες και τι το κάνει να ξεχωρίζει;
Σε ευχαριστώ πολύ για το «Φοβερό»! Μετά από αρκετά ταξίδια σε δεκάδες χώρες, έκανα ένα σύντομο απολογισμό του τι είδα καθώς και πώς δούλευε ό,τι σχετίζεται με το τρόφιμο. Το ετοιμάζω εδώ και 3 χρόνια περίπου όλο το project, διότι έπρεπε να χτίσω την είσοδο, το brand, τη φιλοσοφία, αλλά και τον τρόπο λειτουργίας του. Στην ουσία, η ιδέα είναι μια μονάδα κινητής εστίασης, ένα άρτια γαστρονομικά εξοπλισμένο food truck με το μικρότερο κινητό delistore, με κύριο μέλημα και μοναδική προϋπόθεση, όλα τα τρόφιμα που μαγειρεύουμε και διαφημίζουμε να παράγονται στην Ελλάδα. Γενικά, αν δεν ήταν όλοι αυτοί οι συνεργάτες να συμμετάσχουν σε αυτό το Food Truck, δεν θα είχα κάνει κάτι. Ήθελα πρώτα να μπουν στο μυαλό μου και να πιστέψουν όλο αυτό το έργο και πως υπάρχει τρόπος τα ελληνικά προϊόντα να προβληθούν στην Ελλάδα, στους ντόπιους αλλά και στους τουρίστες.
Ξεχωρίζει σίγουρα από το ύψος του! Αρκεί να πω ότι φτάνει σχεδόν τα 3 μέτρα μαζί με την καπνοδόχο και τα στρατιωτικά κιβώτια ταξιδιού που έχω πάνω στη σχάρα. Το πιο δυνατό γρανάζι σε όλο μου το έργο είναι ο φίλος και συνεργάτης Λάζαρος Πολυχρονόπουλος με την εταιρεία κατασκευής του FlexiWheels, ενώ στην κατασκευή ασχολήθηκε και ένας πολύ φίλος μου ο Γιάννης Παπαϊωάννου.
![thumbnail_img_3437.jpg thumbnail_img_3437.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/thumbnail_img_3437.jpg)
![Ο Θοδωρής Παστουρματζής γυρνάει την Ελλάδα με ένα food truck μαγειρεύοντας με ελληνικά προϊόντα Ένα food truck που γυρνάει την Ελλάδα μαγειρεύοντας αποκλειστικά με ελληνικά προϊόντα](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/thumbnail_img_3442.jpg)
Τι ακριβώς θα προσφέρει;
Street food γεύσεις, μαγειρεμένες με ελληνικές πρώτες ύλες από παραγωγούς της Ελλάδας.
3 πιάτα που θα πρότεινες οπωσδήποτε σε κάποιον να δοκιμάσει;
Όλες οι γεύσεις μας, είναι αποτέλεσμα ελληνικών πρώτων υλών, πολλές φορές απευθείας από το παραγωγό. Προτείνω :
- Το Μυστικό του Βράχου (Burger Χταπόδι)
- Ο Λουκουμάς της Μεσογείου (Πίτα Καλαμαράκια)
- Το Αντίδοτο (Σαλάτα)
Πού θα «παρκάρει» το Food Truck αυτό τον καιρό;
Ξεκινήσαμε το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος (6/7/8 Ιουνίου) στο Beach Bar Veranda SeaSide και συνεχίζουμε με ένα 15 ήμερο Food Truck Cooking Experience σε νησιά του Ιονίου Πελάγους. Επίσης, αναλαμβάνουμε και συμμετέχουμε σε private parties, γάμους, αλλά και Food Truck Master Classes. Έχει και διαφημιστικό χαρακτήρα λόγω της υπερκατασκευής και ότι δεν περνάει απαρατήρητο, αφού μπορεί να το ντύσει κάποια εταιρεία με λογότυπο και γραφιστικά, πραγματοποιώντας οδικές βόλτες για τη μέγιστη προβολή. Μέσα στον Ιούλιο θα βρισκόμαστε Λευκάδα, Ζάκυνθο και Κεφαλονιά και θα μαγειρεύουμε με ξενικά είδη ψαριών που κολυμπάνε στην ελληνική θάλασσα, όπως το Λεοντόψαρο, ο Γερμανός και ο Μπλε κάβουρας.
Ποια είναι τα σχέδια σου για το food truck στο μέλλον;
Καλό είναι να καινοτομείς, αλλά στην εποχή των 8 δισ. ανθρώπων η μόνη καινοτομία ίσως θα ήταν ένα… δείπνο στη Σελήνη! Ετοιμάζουμε με την ομάδα μου, 2 ωραία και φρέσκα εγχειρήματα, πρώτα ο Θεός από 1 Σεπτεμβρίου, αρχικά εντός Θεσσαλονίκης. Ας βρεθούν επενδυτές και θα πάμε και σε άλλα μέρη και τόπους...
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.