![61437-135139.jpg 61437-135139.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2014/02/19/61437-135139.jpg)
Στο μυαλό μου η Τσικνοπέμπτη, περισσότερο ίσως κι από γιορτή-αποθέωση του κρέατος, είναι η γιορτή της γειτονιάς. Σας συστήνω κι εσείς να την τιμήσετε τη γειτονιά σας, αν όμως θέλετε να το κάψετε πραγματικά το πελεκούδι σάς έχω τον άσο στο μανίκι! Τα περίφημα και από πολλούς (μαζί κι εγώ) παρεξηγημένα Βλάχικα της Βάρης! Πήγα μετά από πολλά χρόνια, μαζί με φίλους, καλεσμένοι του εξαιρετικά ταλαντούχου και Top Chef Αθηναγόρα Κωστάκου, για την ακρίβεια καλεσμένοι του μπαμπά του, κυρίου Δημήτρη Κωστάκου (τώρα εξηγούνται όλα…).
Ο οποίος έχει από το 1963 τις ταβέρνες Βλάχικα και Άγραφα που βρίσκονται δίπλα-δίπλα και μαζί με τις άλλες της περιοχής είναι η εξέλιξη των παλιών καφενείων-σταθμών που υπήρχαν παλιά για τους τσοπάνηδες που κατέβαιναν από Πάρνηθα. Γύρω στο ’60 όλες τους μετατράπηκαν σε χασαποταβέρνες με πελάτες και της «καλής κοινωνίας», με ηθοποιούς, τον… Πελέ, τον Στράτο Διονυσίου. Αν λοιπόν ο γιος το έχει με τις «nouveaute» και δημιουργεί τη σύγχρονη ελληνική κουζίνα, ο πατέρας ξέρει όλα τα μυστικά για να σε ευχαριστήσει με έναν τρόπο «αρχαίο», ανεπιτήδευτο, απλά συγκλονιστικό. Να σας τα πω από την αρχή: Οι πιατέλες, δεν είχαμε καλά-καλά κάτσει στο τραπέζι, κι είχαν αρχίσει να καταφτάνουν –αξιοσημείωτος ο στρατός από εκπαιδευμένους σερβιτόρους, οι πιο πολλοί είναι με τον κύριο Δημήτρη μαζί από τα νιάτα τους.
Οι πρώτες περιείχαν γαρδουμπάκια. Άλλο να σας τα λέω, άλλο να τα βλέπατε, πού και να τα γευόσασταν. Κολασμένη γεύση, ξεροψημένα απ’ έξω και γεμιστά με γλυκάδια μέσα, γύρω-γύρω την πιατέλα στόλιζαν πατάτες-οβίδες των οποίων η νοστιμιά συνομιλούσε με τα ιερά και άχραντα της ελληνικής μας γεύσης, από κάτω «κρυβόντουσαν» χορταράκια, λίγα και ποτισμένα από την κρεατένια και βουτυράτη νοστιμιά των αποπάνω.
Συνεχίσαμε με κοκορέτσια, εξοχικά, μποξαδάκια (μπόλια του αρνιού και μέσα συκώτι), κοντοσούβλια… μέχρι στιγμής δεχόμασταν το… welcome του κυρίου Δημήτρη! Η νέα παρτίδα είχε χόρτα του βουνού, φέτα από την Ήπειρο (από τα Γιάννενα παίρνουν και τα κρεατικά τους), σαλάτες, και στη συνέχεια λουκάνικα δυο ειδών, ψητό μικρό γουρουνόπουλο-λουκούμι, αρνί σούβλας, παϊδάκια τοσοδούλικα και μερακλίδικα. Μαζί και νέες πιατέλες με πατάτες, ε, εκεί σηκωθήκαμε και πήγαμε να δούμε το μεγάλο καπακωτό φούρνο που ανοίγει με τροχαλία και μέσα ψήνει τα λουκούμια κρέας και πατάτες.
Ήπιαμε χύμα κρασί (πολύ), κλείσαμε με εκμέκ καταΐφι (με εφτά δάχτυλα σαντιγί από πάνω) και με γιαούρτι στάνης με μέλι. Τόσο νόστιμο, καλό κρεατικό, τέτοια «ταβερνίσια» χάρη είχα χρόνια να γευτώ. Αξίζει τον κόπο, σήμερα Τσικνοπέμπτη, αν θέλετε κάτι πραγματικά αυθεντικό να τον πάρετε το δρόμο για τα Βλάχικα. Τις τιμές τις είδα φιλολαϊκές, με μεγάλη κατανάλωση και με κρασί περίπου €20 το άτομο.
Λ. Βάρης 35, Βλάχικα Βάρης, 210 8956141
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.