- CITY GUIDE
- PODCAST
-
28°
![Phu Man Chu Phu Man Chu](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2020/01/10/phu-man-chu.jpg)
Τα 5 πιο νόστιμα μικρά εστιατόρια της Αθήνας
Δεν έχουν απέραντες σάλες και τα τραπέζια τους είναι μια σταλιά. Αυτή είναι όμως η γοητεία τους. Τα μικρά -όσο πιο μικρά γίνεται- εστιατόρια έχουν μια δική τους ζεστασιά. Ίσως γιατί εδώ ο κύριος ορισμός του εστιατορίου (τρώμε μαζί με αγνώστους στον ίδιο χώρο) γίνεται ακόμα πιο έντονος.
Σε 15 ή 25 ή ακόμα και 35 τ. μ. είναι σχεδόν αδύνατον να μην έρθεις λίγο πιο κοντά με έναν άγνωστο, γεγονός που αυτόματα κάνει το περιβάλλον οικείο. Σκεφτείτε το: τα βλέμματα διασταυρώνονται θέλοντας και μη, τα τυχαία αγγίγματα είναι αναπόφευκτα, οι συζητήσεις ακούγονται, μοιράζονται και οι άγνωστοι γίνονται γνωστοί.
Tuk Tuk
![tuk-tuk.jpg tuk-tuk.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/tuk-tuk_0.jpg)
![tuk-tuk-2.jpg tuk-tuk-2.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/tuk-tuk-2_1.jpg)
Με μόλις τρία τραπέζια και ένα πάγκο που διατρέχει κατά μήκος ολόκληρη την ανοιχτή κουζίνα (εδώ να κάτσεις) έχει καταφέρει να γίνει το αγαπημένο ταϊλανδέζικο της πόλης. Ο κατάλογος χωρίζεται σε Tom (σούπες), Yam (σαλάτες), Aahaan Wouan (μικρά πιάτα), Kaeng (πιάτα με κάρι) και Sen (noodles). Ό,τι κι αν δοκιμάσεις θα σου μείνει αξέχαστο, ενώ η Tom Ka Khai, η παραδοσιακή ταϊλανδέζικη σούπα με κοτόπουλο, γάλα καρύδας, καλαμπόκι, λεμονόχορτο, φύλα καφίρ, κάλαγκαν και κόλιανδρο είναι από τα πιο νόστιμα πράγματα που έχεις φάει ποτέ. Βεΐκου 40, Κουκάκι, 211 4051947 Birdman
![birdman.jpg birdman.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/birdman.jpg)
![birdman-2.jpg birdman-2.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/birdman-2_0.jpg)
Μπαίνεις από τη Σκούφου, βγαίνεις στη Βουλής και στο μεταξύ έχεις διασχίσει μια ολόκληρη γιαπωνέζικη pub. Σε μέγεθος σπιρτόκουτου. Ο Άρης Βεζενές μπορεί να είναι γνωστός για τις τρομερές γνώσεις του πάνω στο κρέας, όταν όμως άνοιξε αυτή την pub παραμίλησε η Αθήνα. Είναι μια σταλιά (για την ακρίβεια είναι μια μεγάλη μπάρα), αυτή όμως είναι και η πλάκα του. Ποντάρει στα εξαιρετικά cocktail και στα σπάνια ουίσκι, σε δεύτερο (αλλά εξίσου σημαντικό) ρόλο έρχονται και οι μικρές, ιαπωνικές λιχουδιές με το nigiri beef να κλέβει τις εντυπώσεις. Ουσιαστικά ο Άρης Βεζενές πέτυχε να βγάλει την υψηλή γαστρονομία σε μέγεθος pocket. Βουλής 35, Σύνταγμα, 210 3212800
Alex, the fresh pasta bar
![alex-1.jpg alex-1.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/alex-1.jpg)
![alex-2.jpg alex-2.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/alex-2.jpg)
Απέναντι ακριβώς από την πλατεία Δεξαμενής, κατεβαίνεις μερικά σκαλιά και βρίσκεσαι σε ένα λιλιπούτειο εστιατόριο που μετά βίας μπορεί να φιλοξενήσει δέκα άτομα. Στον ίδιο χώρο και η κουζίνα, όπου θα παρακολουθήσεις τη νεαρή Άλεξ να ετοιμάζει τα ζυμαρικά σου στο δευτερόλεπτο. Αυτά ακριβώς είναι και το κλειδί της επιτυχίας: η Άλεξ και η ομάδα της παρασκευάζουν καθημερινά ολόφρεσκα χειροποίητα ζυμαρικά, και μόνο αυτά χρησιμοποιούν στις συνταγές τους. Θα βρεις μόνο πιάτα με ζυμαρικά, περιχυμένα με νόστιμες σάλτσες, και θα καταλάβεις πόσο μεγάλη διαφορά έχει στη γεύση η φρέσκια pasta. Όλα τα ζυμαρικά μπορείς να τα πάρεις και για το σπίτι αν τα παραγγείλεις δυο μέρες πριν. Πλατεία Δεξαμενής 3, Κολωνάκι, 210 3644142
Gargaretta
![stavropoulouarchitects_gargaretta_april2019_final-02_large.jpg stavropoulouarchitects_gargaretta_april2019_final-02_large.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/stavropoulouarchitects_gargaretta_april2019_final-02_large_0.jpg)
![dsc_8837.jpg dsc_8837.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_8837_0.jpg)
Μου κάνει πάντα εντύπωση πώς γίνεται αυτό το εστιατόριο να δείχνει πολύ μεγαλύτερο απ’ ότι πραγματικά είναι. Γι’ αυτό ευθύνεται η αρχιτέκτονας Έλενα Σταυροπούλου που έβαλε μια γυάλινη επιφάνεια να διατρέχει όλο τον χώρο, δημιουργώντας την ψευδαίσθηση ότι το έξω και το μέσα ενώνονται. Ακριβώς μπροστά της οι ξύλινοι, μακριοί πάγκοι πολλαπλασιάζουν τα καθίσματα με ψηλά (αλλά βολικά) σταντ και κάπως έτσι έχουμε ένα ζεστό, φιλικό και ντιζαϊνάτο all day bistrot. Εδώ θα έρθεις για πρωινό, brunch, ωραίο καφέ, αλλά και μια υπέροχη κάρτα φαγητού από το απόγευμα και μετά. Δοκίμασε μια διαφορετική προσέγγιση σε fish& chips, ωραίες τάρτες και σούπες ημέρας, νόστιμα tacos και διάφορα άλλα πιάτα που μοιράζονται ευχάριστα ανάμεσα στην παρέα. Θα βρεις επίσης και μερικά προϊόντα, καθώς επίσης και ωραία κρασιά για να πάρεις μαζί σου στο σπίτι φεύγοντας. Ροβέρτου Γκάλλι 1, Ακρόπολη, 210 9228713
Phu Man Chu
![_mg_3142.jpg _mg_3142.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_mg_3142.jpg)
![_mg_3147.jpg _mg_3147.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_mg_3147.jpg)
Οι… πειναλέοι ταξιδευτές λένε ότι η κουζίνα του Βιετνάμ είναι από τις πιο νόστιμες σε αυτόν τον κόσμο. Οι Αθηναίοι δεν μπορούσαν να το ξέρουν αυτό, αφού βιετναμέζικη κουζίνα στην Αθήνα δεν υπήρχε ούτε για δείγμα. Μέχρι που πριν ένα χρόνο περίπου άνοιξε το –κυριολεκτικά μια σταλιά- Phu Man Chu και δοκιμάζοντάς το, μας πέρασε η ιδέα να μετακομίσουμε μόνιμα Βιετνάμ ή έστω εκεί, στον πεζόδρομο της Σκουλενίου. Ο σεφ -και ένας από τους ιδιοκτήτες- είναι ο Vu Dinh Hung, που έχει μεγαλώσει στο Βιετνάμ και ξέρει να μαγειρεύει καλά τις συνταγές της πατρίδας του. Να δοκιμάσετε οπωσδήποτε τα spring rolls με χειροποίητα φύλλα ριζάλευρου που έρχονται κατευθείαν από το Hanoi. Σκουλενίου 4, 210 3231366
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.