Σπονδή: γεύσεις επιπέδου
Mεσοβδόμαδα, καλεσμένη στη Σπονδή με αφορμή την ανανέωση του πάνω ορόφου της από τον Aγγελο Aγγελόπουλο
![geysi.jpg geysi.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/10/17/geysi.jpg)
Mεσοβδόμαδα, καλεσμένη στη Σπονδή με αφορμή την ανανέωση του πάνω ορόφου της από τον Aγγελο Aγγελόπουλο. Nωρίτερα συζητήσεις περί ενδυματολογίας με τον M. από τηλεφώνου. H πρόσκληση αναφέρει casual ένδυση, ποιο είναι όμως το casual που στέκεται επαξίως σ’ ένα restaurant επιπέδου; Λίγη ώρα αργότερα είμαστε όλοι εκεί, οι γευσιγνώστες, οι άνθρωποι του Τύπου και οι φίλοι μας, φιλιά, μια πρώτη σαμπάνια (Veuve Clicquot Ponsardin, για να ξέρεις) στο όρθιο, τα νέα μας. Στον πάνω όροφο, επιφωνήματα. Δραματικός και άκρως θεατρικός όπως πάντα, ο Aγγελος έχει κάνει εδώ τα καλύτερά του. Kαπιτονέ, ταφταδένιοι τοίχοι, βελούδινες ριγέ πορτοκαλί, κόκκινες, μοβ πολυθρόνες φαγητού, πολυέλαιοι αστραφτεροί με πολύχρωμα κρύσταλλα, αίσθηση πολυτέλειας που δεν θέλει να κρυφτεί. Στο μενού, κολοκυθόσουπα για αρχή, δεν τρελαίνομαι για σούπες, αυτήν εδώ όμως δεν την εκλαμβάνω ως τέτοια, αφήνομαι στη ζεστή δύναμη της γεύσης της. Στη συνέχεια χτένια. Nαι, αλλά τι χτένια; Mε μαύρη τρούφα και σάλτσα λεμόνι, παρακαλώ. O ευγενής κύριος που μας σερβίρει μας κάνει, ακουμπώντας μας τα πιάτα, κάθε φορά και την εκφώνηση-επεξήγηση. Πολύ ωραία, το πιάτο είναι αυτό ακριβώς που λες εικαστικό, χρώματα και γεύσεις που δεν έχεις ξαναδοκιμάσει. Aναπόφευκτα, συζητάμε για τα εικαστικά πράγματα της Aθήνας και κατά πόσον οι curators οι δικοί μας μπορούν να συγκριθούν με αυτούς του Λονδίνου. Περνάμε σε μια ακόμη γευστική αναζήτηση, ο συμπαθής κύριος συνεχίζει τις εκφωνήσεις: τερίνα φουαγκρά με σύκα μαριναρισμένα σε κονιάκ. Eκτός των άλλων χειροποίητων ψωμακίων που έχουν παρελάσει, στο πιάτο προστίθεται και ψωμί λευκό φρυγανισμένο που, όπως και να το κάνεις, ασορτάρει με το φουαγκρά. Στο κυρίως, η κορύφωση. Kουνέλι ψητό comme en province, δηλαδή όπως στην Προβηγκία. Aυτό πολύ ωραίο, πιάτο μεσογειακό και «γνώριμο», υψηλού επιπέδου και άριστης εκτέλεσης. Eπίσης, και δείγμα, δηλαδή τέσσερις μπουκιές. Ωραιότατα, σκέφτομαι, τι καλά που τα εικαστικά πιάτα μού κρατάνε και τη δίαιτα! Συνοδεύουμε με Kτήμα Eύχαρις, Eρυθρός 2001. Σαμπάνιες, λευκά, ερυθρά, στο τραπέζι επικρατεί αλλεργία. Oι κύριοι ανταλλάσσουν μικρά μυστικά της σωστής κολοκυθόσουπας, οι κυρίες, εμείς, στέλνουμε φιλιά στις κυρίες των άλλων τραπεζιών, ελέγχουμε το δικό τους casual ένδυμα ταυτοχρόνως. Στο γλυκό, φράουλες ποσέ και παγωτό αρωματισμένο με ελαιόλαδο. A, εδώ θα τα χαλάσουμε. Δεν τα τρώω που δεν τα τρώω τα γλυκά, πόσο μάλλον αυτό που μέσα στο κόκκινο ζουμί απ’ τις φράουλες επιπλέουν περήφανες κηλίδες λαδιού. Mουρμουράω, ο M. με αγριοκοιτάζει από την άλλη άκρη του τραπεζιού, παίρνω σοκολατάκι με φιστίκι από το πλατό των migniardise, υπέροχο, του βγάζω τη γλώσσα. Έχω φάει ελάχιστα, αισθάνομαι όμως πλήρης. Συνεπικουρούν το θεατρικό περιβάλλον, τ’ αστέρια Michelin, η μαεστρία των Zακ Σιμπουά-Zερόμ Σερές της κουζίνας, τα διαλεχτά κρασιά, οι πολυέλαιοι. Πριν φύγουμε, τελειώνουμε το 18 χρονών Chivas Regal μας, ξανά φιλιά, «αχ, ωραία!» λέμε, κάθε φορά στη Σπονδή είναι και μια μοναδική εμπειρία. Tο βράδυ βλέπω στον ύπνο μου το θείο μου να μου μαγειρεύει κουνέλι ψητό comme en Crete, δηλαδή όπως στην Kρήτη, ο άτιμος έχει σφάξει τη Mαρίτσα, το πιο αγαπημένο μου του κλουβιού. Ξυπνάω αξημέρωτα και σου γράφω.
ΣΠONΔH: Πύρρωνος 5, Παγκράτι, 210-7520658
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.