Μιχάλης Κατσιάβος: Ο μπαρίστα που εκπαιδεύει αγρότες στην Κολομβία
Με το πρότζεκτ «Farmers Camp» ταξίδεψε στη Λατινική Αμερική για να εκπαιδεύσει τους παραγωγούς του καφέ
![123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg 123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg)
![9.jpg 9.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/07/16/9.jpg)
Οι Μιχάλης Κατσιάβος και Νίκος Ατζαράς κρύβονται πίσω από την ιδέα του «Farmers Camp».
Η Κολομβία κατέχει την τρίτη θέση στην παγκόσμια κατάταξη παραγωγής του καφέ. Το κλίμα και το εύφορο έδαφος σε συνδυασμό με τους τρόπους συγκομιδής στις απόκρημνες πλαγιές της χώρας, κάνουν τον καφέ της έναν από τους καλυτέρους γευστικά στο κόσμο. Όμως παρόλο που εκατομμύρια αγρότες ζουν από την καλλιέργειά του, οι περισσότεροι από αυτούς δεν έχουν δοκιμάσει ποτέ τον υψηλής ποιότητας καφέ που παράγουν και το επίπεδο γνώσης γενικά ως προς την κατανάλωσή του ως προϊόν είναι αρκετά χαμηλό. Αυτό ήταν η αφορμή για να γεννηθεί η ιδέα του «Farmers Camp» από τους ανθρώπους της Samba Café Coffee Roasters, Μιχάλη Κατσιάβο και Νίκο Ατζαρά. Πρόκειται για ένα μη κερδοσκοπικό πρότζεκτ, εθελοντικού χαρακτήρα, με σκοπό να δώσει στον αγρότη τη γνώση που θα τον βοηθήσει να αξιολογεί τον καφέ του πριν τον εξάγει. Έτσι θα έχει και τη δυνατότητα να βελτιώσει ποιοτικά και την παραγωγή του στην επόμενη σοδειά.
![5-2.jpg 5-2.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/5-2_2.jpg)
![4-3.jpg 4-3.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/4-3_2.jpg)
«Μια σκληρή πραγματικότητα είναι το γεγονός ότι πολλοί Κολομβιανοί δεν δοκιμάζουν τον καφέ τους και λόγω έλλειψης γνώσεων πολλές φορές πέφτουν θύματα εκμετάλλευσης από μεγάλες εταιρείες εξαγωγής οι οποίες δοκιμάζουν τον καφέ τους αντί για αυτούς πριν συμφωνήσουν για την τιμή αγοράς του. Έτσι αποφασίσαμε να επενδύσουμε στην εκπαίδευση των παραγωγών, δεδομένου μάλιστα ότι η γνώση για τις ιδιαιτερότητες της πρώτης ύλης δημιουργούν ένα πιο δυνατό κλίμα εκτίμησης και αγάπης για το τελικό προϊόν που παράγουν κι ευελπιστούμε να το κάνουμε και σε άλλες περιοχές του κόσμου» μας λέει ο Μιχάλης Κατσιάβος. Οι καλλιεργητές τις περισσότερες φορές μάλιστα, όπως μας εξηγεί, για να εξασφαλίσουν την πώληση του καφέ τους πουλούν όλη τη σοδειά τους σε εταιρείες εξαγωγής σε πολύ χαμηλότερη τιμή, καθώς φοβούνται να ρισκάρουν να βγουν μόνοι στην αγορά.
![7.jpg 7.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/7_109.jpg)
![8.jpg 8.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/8_81.jpg)
Το πρότζεκτ έλαβε χώρα στην Τολίμα και στο Κάλι της Κολομβίας με τη συμμετοχή 60 ατόμων. Οι παραγωγοί παρακολούθησαν ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα για το καβούρδισμα του καφέ, τη γευστική του ανάλυση και βασικές τεχνικές εκχύλισης, βασισμένο στη δική τους παραγωγή. Το θεωρητικό κομμάτι αφορούσε την αντικειμενική αντίληψη και αξιολόγηση των ποιοτικών στοιχείων γευστικά και αρωματικά και το πρακτικό κομμάτι τη διαδικασία ανίχνευσης αυτών των ποιοτικών χαρακτηριστικών.
![6-1.jpg 6-1.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/6-1_5.jpg)
![3-3.jpg 3-3.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/3-3_0.jpg)
![1-20.jpg 1-20.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/1-20.jpg)
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.