- CITY GUIDE
- PODCAST
-
29°
![62222-137653.jpg 62222-137653.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/62222-137653.jpg)
![55791-112228.jpg 55791-112228.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2013/12/05/55791-112228.jpg)
Ένα μικρό μαγαζί με ελληνικό φαγητό ετοιμάζεται να ανοίξει τις πύλες του στις αρχές του Δεκέμβρη στην Κηφισιά. Αλλά δεν είναι όποιο και όποιο: είναι ένα μαγειρίο με επώνυμη υπογραφή. Ζεστό, μόνο για take away, με καλή ελληνική κουζίνα, κυρίως μαγειρευτά και καλές τιμές.
Μετά από μια μεγάλη πορεία στις κουζίνες και τα μονοπάτια του κόσμου, ο διάσημος σεφ Ηλίας Μαμαλάκης αποφάσισε να καταθέσει τη μαγειρική του εμπειρία στον κόσμο. Συνεργάτες του ο Παναγιώτης Σκλήρης και η Όλγα Καρύδη, αριστούχοι της Σχολής Le Monde.
Το όνομα του μαγαζιού δεν έχει ακόμα ανακοινωθεί, αν και έχουμε ακούσει πως δεν αποκλείεται να είναι «Μπούκια και συχώριο», όπως δηλαδή τιτλοφορούταν η εκπομπή του Ηλία Μαμαλάκη.
Ο Ηλίας Μαμαλάκης δίνει μια γλαφυρή εικόνα της φυσιογνωμίας του μαγαζιού: «Κοπέλες με δαντελωτές ποδιές θα σερβίρουν το φαγητό, όχι για να το φάτε επιτόπου μια και δεν θα υπάρχουν τραπέζια, αλλά για να το φάτε σπίτι σας».
Φρέσκα υλικά, εκλεκτό λάδι και σύγχρονη ελληνική κουζίνα. Κάθε μέρα το εστιατόριο θα σερβίρει 3-4 πίτες – τάρτες, χορτόπιτα με μανιτάρια (4,5 ευρώ), τάρτα λαχανικών (5 ευρώ), τάρτα με μπρόκολο, ανθότυρο και ντοματάκια γλασέ (4,5 ευρώ), αλλά και Χανιώτικο μπουρέκι με κολοκύθια και πατάτες (5 ευρώ) και από την πολύπαθη Συρία την εθνική τους πίτα το Ούζι με ρυζάκι καβουρδισμένο κιμά και λαχανικά.
Για όσους κάνουν διατροφή ή δίαιτα, καθημερινά θα βρίσκουν φαγητά με περιορισμένο αλάτι και λιπαρά, αλλά και πλούσιες σαλάτες με ελαφριές βινεγκρέτ. Σαλάτα με φακές, φέτα και ελιές, ψητά λαχανικά, Κρητικό ντάκο, αλλά και ντομάτες ξεφλουδισμένες με κατίκι Δομοκού και καπαρόφυλλα Σαντορίνης. Πάντα θα υπάρχει σπιτική ρώσικη σαλάτα, τζατζίκι, παντζαροσαλάτα και τονοσαλάτα και τα κεφτεδάκια θα πουλιούνται με το κιλό 20 ευρώ/κιλό.
Όσο για το ελληνικό συνταγολόγιο ατελείωτο. Κρασάτο χταπόδι με ρυζάκι, σολομό στον ατμό με πουρέ σελινόριζας, ψητή τσιπούρα με ότι σαλάτα σας αρέσει, το κοτοπουλάκι θα μαγειρευτεί με πατατούλες στο φούρνο, με πολύχρωμες πιπεριές, στηθάκι γεμιστό με δαμάσκηνα ή σπανάκι, περιχυμένο με αβγολέμονο. Μοσχαράκι με μανιτάρια, λεμονάτο με μεξικάνικο ρύζι και σχεδόν κάθε μέρα μπιφτεκάκι μοσχαρίσιο και γαλοπούλας.
Τα ζυμαρικά είναι η αδυναμία του μαγαζιού: μακαρόνια au gratin, κουσκουσάκι με βότανα, κριθαράκι ντοματένιο, παστίτσιο.
Όπως αναφέρει ο Ηλίας Μαμαλάκης, «Θα δουλεύουμε εφτά μέρες την εβδομάδα, δεν είμαστε ξενυχτάδικο, θα πηγαίνουμε νωρίς για ύπνο για να είμαστε φρέσκιοι την άλλη μέρα, θα στέλνουμε το φαγάκι στο σπίτι σας αν θέλετε και οι τιμές μας θα είναι μετρημένες».
Ένα μικρό επαγγελματικό όνειρο γίνεται πραγματικότητα. Από τα μέσα Δεκεμβρίου ξεκινάει στη Λεωφόρο Κηφισίας 361, τηλ. 2108000110.
Μείνετε συντονισμένοι στο www.kouzinamamalaki.gr για περισσότερα.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.