- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Βραβεύονται 4 ελληνικά εστιατόρια του εξωτερικού
Στη Food Expo που θα πραγματοποιηθεί 16-18 Μαρτίου στο Metropolitan Expo
![114824-667199.jpg 114824-667199.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/114824-667199.jpg)
![mauromatis-anoigma.jpg mauromatis-anoigma.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/03/12/mauromatis-anoigma.jpg)
Οι έλληνες σεφ εδώ και καιρό μαγειρεύουν με ελληνικά προϊόντα, χρησιμοποιούν τα μυστικά της παράδοσης, στηρίζουν με όλες τους τις δυνάμεις την ελληνική κουζίνα ώστε να κάνει το επόμενο μεγάλο βήμα. Κάποιοι από αυτούς, με πολλή δουλειά και πάθος κατάφεραν να τη συστήσουν στον υπόλοιπο κόσμο ανοίγοντας ελληνικά και μάλιστα επιτυχημένα εστιατόρια σε πόλεις του εξωτερικού. Για αυτό τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο. Έτσι, η Food Expo, η μεγαλύτερη έκθεση Τροφίμων & Ποτών στη Ν.Α. Ευρώπη, στην φετινή της διοργάνωση, αποφασίζει να βραβεύσει τους πρεσβευτές των ελληνικών τροφίμων και ποτών στο εξωτερικό.
Σε μια ειδική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 16 Μαρτίου με τίτλο «Ελληνική Γαστρονομία: Πρεσβευτής Εξαγωγών των Ελληνικών Τροφίμων και Ποτών» θα παρουσιαστεί η ιστορία και το έργο τεσσάρων δημιουργών ελληνικών εστιατορίων που δραστηριοποιούνται με μεγάλη επιτυχία -κάποιοι δεκαετίες τώρα- σε όλο τον κόσμο. Ο κ. Νικ Λιβανός ιδιοκτήτης του εστιατορίου Molyvos στη Νέα Υόρκη, ο Ανδρέας Μαυρομάτης ιδιοκτήτης του εστιατορίου Le Mavrommatis στο Παρίσι, ο Κωνσταντίνος Ερίνκογλου ιδιοκτήτης του εστιατορίου Notos στις Βρυξέλλες και ο Γιάννης Φιλιππίδης ιδιοκτήτης του Yolenis στο Rhode Island των ΗΠΑ, όλοι θα αφήσουν για λίγο τα πόστα τους και θα ταξιδέψουν στην Αθήνα για αφηγηθούν την ιστορία τους.
Παράλληλα ο σεφ Γιώργος Καλομπάρης που έχει γίνει διάσημος στην Αυστραλία για τη διάδοση της ελληνικής κουζίνας -ιδιοκτήτης και ο ίδιος πολλών ελληνικών εστιατορίων-, θα μιλήσει για τα ελληνικά τρόφιμα και ποτά στη μακρινή ήπειρο. Για τα αγαπημένα τους ελληνικά προϊόντα θα μιλήσουν επίσης νέοι έλληνες σεφ που εργάζονται στα καλύτερα εστιατόρια της Ευρώπης. Συγκεκριμένα θα μιλήσουν οι σεφ: Ασημάκης Χανιώτης (Executive Chef, Pied a Terre, Λονδίνο), Θάνος Φέσκος (Assistant Head Chef, Geranium 3 Michelin Star, Κοπεγχάγη), Νικόλας Τσικνάκος (Chef, Arion, Βρυξέλλες), Μιχάλης Παπαφίλης (Chef, Epicure, 3 Michelin Star, Παρίσι), Γιάννης Κιόρογλου (Executive Chef, La Guérite Restaurant, Κάννες).
Τέλος στη σκηνή θα ανέβουν οι κυρίες που τιμούν την ελληνική κουζίνα στο εξωτερικό, οι γνωστές σεφ Ναϊάνα Κόχυλα και Ντίνα Νικολάου, για να μιλήσουν για το δικό τους αγώνα στη διάδοση των ελληνικών τροφίμων και ποτών στις ΗΠΑ και τη Γαλλία. Την εκδήλωση θα παρουσιάσει η δημοσιογράφος γαστρονομίας και συγγραφέας κα. Νανά Δαρειώτη.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.