Τα ωραιότερα μακαρόνια στο Al3x the Fresh Pasta Bar στο Κολωνάκι
Δοκιμάσαμε μοσχοβολιστά πεντανόστιμα μακαρόνια φτιαγμένα από τα χέρια της νεαρής σεφ Aλεξάνδρας
![p1050235.jpg p1050235.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/01/22/p1050235.jpg)
Η Αλεξάνδρα Βασιλάτου (Άλεξ για τους φίλους) είναι νεαρή σεφ με ωραίες ιδέες και ταλέντο στην κουζίνα, γι’ αυτό άνοιξε το ολοκαίνουργιο «Al3x the Fresh Pasta Bar»: ένα εργαστήριο ζυμαρικών τόσο-δα, αλλά θαυματουργό. Πίσω από τον πάγκο του μπαρ, η Άλεξ φτιάχνει κάθε μέρα φρέσκα χειροποίητα ζυμαρικά με σπιτικές σάλτσες, όλα καλλιτεχνικά, διαφορετικά και σούπερ από κάθε άποψη. Οι συνταγές είναι δικές της, πειραγμένες ελληνικές ή ιταλικές – η μακαρονάδα «Κλεοπάτρα», π.χ., είναι φρέσκες παπαρδέλες με μια σάλτσα που έχει μέσα μέχρι και μπούκοβο, ενώ η «Βελούδο» είναι μίνι ριγκατόνι με τέσσερα, βελούδινα ιντίντ, ελληνικά τυριά.
![p1050241.jpg p1050241.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/p1050241.jpg)
Τη ρωτάω πώς έφτασε από την κουζίνα της γιαγιάς της μέχρι το «Fresh Pasta Bar»: «Κάπου στα 15, όταν κλήθηκα να αποφασίσω στο σχολείο την κατεύθυνση που ήθελα να πάρω, κατάλαβα ότι αυτό που θα με γέμιζε θα ήταν να δοκιμάσω τις σπουδές μαγειρικής και να δω πού θα με έβγαζε. Και δεν θα μπορούσε να είχε πάει καλύτερα από εδώ που είμαι τώρα» λέει η Αλεξ. «Στην κουζίνα ξεκίνησα να ανακατεύομαι στις μαγειρικές της νάνας μου (η κεφαλονίτισσα γιαγιά μου) από πολύ μικρή, τεσσάρων, πέντε χρονών».
«Η έμπνευση για το pasta bar ήταν συνδυασμός της λατρείας μου για τα μακαρόνια από μικρή, συνδυαστικά με ένα μάθημα που είχαμε στη σχολή σχετικά με τα φρέσκα ζυμαρικά. Θυμάμαι σαν τώρα να φτιάχνω το πρώτο ζυμάρι και να γίνεται μέσα σε λίγο χρόνο μακαρόνια, και να μου βγάζουν όλα ξαφνικά νόημα! Φοίτησα στη μαγειρική σχολή Le Cordon Bleu στο Λονδίνο. Ιανουάριο του 2015 έπιασα την πρώτη μου κανονική δουλειά στο The Savoy Grill του σεφ Gordon Ramsay, όπου βραβεύθηκα με τον έπαινο του Star of the Month. Μετά γύρισα Ελλάδα και ξεκίνησα τη δικιά μου πελατεία ως private chef. Τέλος του 2016 μετακόμισα στο Παρίσι όπου δούλεψα στην κουζίνα του εστιατορίου «Le Mavrommatis», που κατέχει ένα αστέρι Michelin. Ύστερα γύρισα στην Αθήνα και συνέχισα τις μαγειρικές σε καλέσματα μέχρι να ξεκινήσω τις δοκιμές για το εστιατόριο –που διήρκεσαν πολύ!– μέχρι πρόσφατα που ανοίξαμε, μαζί με τον πατέρα μου, το Fresh Pasta Bar».
![p1050236.jpg p1050236.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/p1050236.jpg)
Ο πατέρας της, Νικόλας Βασιλάτος, είναι «συνεταίρος, οικονομικός διαχειριστής και γενικώς υπεύθυνος για όλα, πλην του φαγητού», διευκρινίζει με καμάρι η Άλεξ – αν και ο Νικόλας καμαρώνει πολύ περισσότερο. Η Άλεξ είναι είκοσι τεσσάρων χρονών, άρα ανήκει στη γενιά των «παιδιών που κάνουν πράγματα» – με περγαμηνές πίσω της και το μέλλον μπροστά της. Καταλαβαίνεις ότι έστησε το μίνι «παστάδικό» της με αγάπη, με κέφι, όχι σαν παιχνίδι αλλά σαν αγαπημένο χόμπι που έγινε δουλειά, και μάλιστα δουλειά με φούντες (έχει πάντα κόσμο και τρελό σουξέ). Το μενού, που εννοείται το επιμελήθηκε μόνη της, είναι συμμαζεμένο, με «μακριά» και «κοντά» φρέσκα μακαρόνια της ώρας τα οποία μπορείτε να τα φάτε εκεί, σε απόσταση αναπνοής από την (αστραφτερή) κουζίνα, ή να τα πάρετε στο σπίτι σας και να τα τσακίσετε αργότερα, επειδή τα αγαπάτε, σχεδόν όσο και η Άλεξ.
![p1050228.jpg p1050228.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/p1050228.jpg)
Οι μακαρονάδες προσφέρονται είτε μαγειρεμένες είτε ως φρέσκια pasta κατά την ιταλική παράδοση, και οι σάλτσες της επίσης υπάρχουν σε βαζάκια για το σπίτι. Όλα είναι... λίγο αλλιώτικα, πολύ νόστιμα, με χιούμορ, και σπέσιαλ – η μακαρονάδα pesto, π.χ., αναφέρεται στο μενού «Πέσ’ το», και παρασκευάζεται με κουκουνάρι, βασιλικό και τα σχετικά, απλώς αποκλείεται να έχετε δοκιμάσει καλύτερη, πιο πιτσικωτή... ή φρεσκότερη!
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.