- CITY GUIDE
- PODCAST
-
31°
Όλα όσα θέλεις να ξέρεις για το λάδι ελιάς
![50740-103981.jpg 50740-103981.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2013/10/07/50740-103981.jpg)
Ονομάζεται Αλέξανδρος Στεφανίδης και είναι ιδρυτής του Agora Fine Greek Foods στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης. Πρόκειται για το πρώτο ελληνικό θεματικό κατάστημα ελαιολάδου, που σημαίνει ότι στα ράφια του περιέχει ποικιλίες ελαιολάδων από όλη την Ελλάδα, ελιές καθώς και πρωτότυπα παρασκευάσματα με ελαιόλαδο (λικέρ ελιάς, μαρμελάδα ελιάς, σαλιγκάρια με ΠΟΠ ελαιόλαδα και λοιπά). Τη Δευτέρα 7 Οκτωβρίου, στο πλαίσιο του Food Festival του Δήμου Θεσσαλονίκης, οι άνθρωποι του Agora Fine Greek Foods οργανώνουν μια εκπαιδευτική ολοήμερη εκδήλωση γευσιγνωσίας, από τις 9 ώς τις 9 στο κατάστημά τους. Ο κόσμος θα έχει τη δυνατότητα να γευτεί και να μάθει περαιτέρω για το ελαιόλαδο και τα παράγωγα προϊόντα του! Καθώς είναι η πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο στη Θεσσαλονίκη, ρωτάμε να μάθουμε περισσότερα.
Πώς σας ήρθε η ιδέα να φτιάξετε ένα κατάστημα που ασχολείται αποκλειστικά με την ελιά και τα παράγωγά της; Υπήρχε ένα κενό στην αγορά, ενός θεματικού καταστήματος με προϊόντα ελιάς και ελαιολάδου, που θα ένωνε και θα λειτουργούσε συμμαχικά με όλους τους παραγωγούς που παράγουν εκπληκτικά προϊόντα σε όλη την Ελλάδα. Όλοι γνωρίζουν το υπέροχο ελαιόλαδο που παράγει η χώρα μας, το οποίο στο μεγαλύτερο βαθμό είναι εξαιρετικό παρθένο, αλλά η Agora συγκεντρώνει ιδιαίτερες ποικιλίες που δεν μπορεί κανείς να βρει συγκεντρωμένες.
Τι μπορεί να φτιάξει κανείς από τις ελιές; Ποιο είναι το πιο «ιδιαίτερο» παράγωγο; Οι κατηγορίες προϊόντων του καταστήματος είναι τρεις: ελαιόλαδα, ελιές και παρασκευάσματα με ελαιόλαδο. Φέρνουμε ποικιλίες ελαιολάδων, μόνο εξαιρετικά παρθένα και ελιών από όλη την Ελλάδα, Κρήτη, Λέσβο, Πελοπόννησο, Θάσο, Χαλκιδική, προϊόντων που διαθέτουν ιδιαίτερα οργανοληπτικά χαρακτηριστικά. Είναι πολύ ενδιαφέρον όταν δοκιμάζει ο κόσμος διαφορετικών περιοχών προϊόντα πώς αντιδράει στη γεύση τους και χαίρεται που εντοπίζει διαφορές, γιατί έτσι γίνεται ευσυνείδητος καταναλωτής. Επιπλέον, πέρα από τη γεύση, φροντίζουμε να ενημερώνουμε τον κόσμο που επικοινωνεί μαζί μας και να του δίνουμε πληροφορίες που τον αφορούν σε σχέση με το ελαιόλαδο. Δεν αγοράζει μόνο κάποιος από εμάς, αλλά έρχεται για να μάθει και να συζητήσει. Η Ελλάδα σαφώς έχει μια πολύ καλή πρώτη ύλη αλλά από εκεί και πέρα η διαχείριση της πρώτης ύλης παίζει σημαντικό ρόλο στην επιλογή τους προϊόντος. Η τρίτη και πιο καινοτομική κατηγορία που έχουμε είναι τα παρασκευάσματα με ελαιόλαδο. Η κατηγορία αυτή προστέθηκε για να γνωρίσει ο κόσμος πόσα πολλά πράγματα μπορεί να φτιάξει με το ελαιόλαδο και πώς μπορεί να το χρησιμοποιεί πέρα από τη συμβατική χρήση. Από τα πιο περίεργα προϊόντα που διαθέτουμε είναι το λικέρ ελιάς της Καίτης Ντιναπόγια με τσικουδιά, φύλλα ελιάς και ελιές και έναν κωδικό που μόλις τοποθετήσαμε: πρωτότυπη συνταγή γλυκόξινου εδέσματος ελιάς με κρασί που συνδυάζεται υπέροχα με τυριά, σαλάτες, γιαούρτι και… φαντασία, από την «Πυλιακή Γη»! Επίσης έχουμε παραδοσιακή μουστάρδα Θεσσαλονίκης με εξαιρετικό παρθένο ελαιόλαδο από τις «Γουμένισσες», σαλιγκάρια με ΠΟΠ ελαιόλαδο από την «Escargot de Crete», και η λίστα είναι ατελείωτη. Μια τέταρτη κατηγορία «έκπληξη» ετοιμάζουμε να βγάλουμε στον αέρα τους επόμενους μήνες.
Πώς διαλέγετε τα προϊόντα που φέρνετε στο μαγαζί σας; Ανανεώνουμε συνεχώς τον κατάλογό μας και ερευνούμε διαρκώς νέα εξαίρετα προϊόντα. Ανοίξαμε με 5 κωδικούς προϊόντων και σήμερα έχουμε 67. Κάνουμε έρευνα για τα προϊόντα και ερχόμαστε σε επαφή με τους παραγωγούς. Επισκεπτόμαστε τον χώρο τους αλλά, όπου αυτό δεν είναι εύκολο να γίνει άμεσα, ξεκινούμε μια τριβή μεταξύ μας: είτε μας επισκέπτονται αυτοί είτε διατηρούμε συνεχή αλληλογραφία. Χρησιμοποιούμε συγκεκριμένα κριτήρια για την προσθήκη νέου κωδικού, γιατί ο κόσμος εδώ έρχεται να αγοράσει το πιο ιδιαίτερο που υπάρχει γύρω από το ελαιόλαδο. Μελετάμε συγκεκριμένα τις πιστοποιήσεις των προϊόντων, τα οργανοληπτικά χαρακτηριστικά, τα ΠΟΠ και τα βιολογικά, τις βραβεύσεις, τη δημοτικότητα των προϊόντων, τη εργονομική συσκευασία, το design, και το σημαντικότερο, χτίζουμε τη σχέση μας με τον παραγωγό. Πολλές φορές κρίνουμε σκόπιμο να γίνονται αλλαγές στα προϊόντα και έτσι η σχέση που έχουμε με τους παραγωγούς πρέπει να είναι συχνή και διαρκής.
Τι θα περιλαμβάνει η εκδήλωση που ετοιμάζετε; Η εκδήλωση στις 7 Οκτώβρη στο κατάστημά μας, στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης, θα είναι ολοήμερη εκδήλωση γευσιγνωσίας ελαιολάδου και παρασκευασμάτων με ελαιόλαδο. Ανοίγουμε όλα μας τα προϊόντα και καλούμε τον κόσμο να έρθει να τα δοκιμάσει. Θα γίνουν και έξι γευστικές προτιμήσεις και συνταγές. Η εκδήλωση γίνεται υπό την αιγίδα του Φεστιβάλ Γαστρονομίας Θεσσαλονίκης. Σας περιμένουμε!
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.