- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Έλληνας ο νεότερος σεφ με αστέρι Michelin στο Λονδίνο
Πώς ο Ασημάκης Χανιώτης από γκραφιτάς στο Περιστέρι, είναι σήμερα ένας από τους πιο διάσημους σεφ στην ευρωπαϊκή μητρόπολη
![123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg 123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg)
![Ασημάκης Χανιώτης Ασημάκης Χανιώτης](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/12/28/sef-anoigma.jpg)
Cook, love, create είναι το μότο του 28χρονου Ασημάκη Χανιώτη, που πριν από μερικά χρόνια δεν μπορούσε να φανταστεί ότι από γκραφιτάς στις πλατείες του Περιστερίου και από μαθητευόμενος σε ξενοδοχεία για σεζόν, θα κατέληγε στο Λονδίνο, executive chef σε ένα από τα καλύτερα εστιατόρια της πόλης, το Pied a Terre, που επί 27 χρόνια μάλιστα διατηρεί τα δικά του αστέρια Μichelin. Κατάφερε επίσης να βραβευτεί το 2018 στην ηλικία των 28 ετών και να γίνει ο πρώτος Έλληνας που του έχει απονεμηθεί αστέρι Michelin έξω από τη χώρα του αλλά και ο νεότερος που το έχει ποτέ κερδίσει στο Λονδίνο.
![2.jpg 2.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/2_177.jpg)
Όπως λέει ο ίδιος στην ATHENS VOICE: «Για εμένα το Μichelin ήταν ο μεγαλύτερος στόχος μου από την μέρα που αποφάσισα να αφήσω τη χώρα μου και την οικογένειά μου. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ο στόχος για όλους».
Η πορεία του Ασημάκη μπορεί να θυμίζει αυτό που λέμε «αμερικάνικο όνειρο»: Νέος, προσγειώνεται στη μεγάλη πρωτεύουσα του εξωτερικού, το Λονδίνο, και τα καταφέρνει. Ωστόσο ο δρόμος δεν ήταν ποτέ στρωμένος από ροδοπέταλα, καθώς η επιτυχία δεν είναι θέμα τύχης αλλά απαιτεί σκληρή δουλειά, πειθαρχία και υπομονή. Άλλωστε ο Ασημάκης είχε περάσει από όλα τα στάδια, ξεκινώντας από boufet , banquet, fine dining, room service, breakfast, a la carte, snack and finger foods. Όταν κάποια στιγμή τα εστιατόρια με αστέρι Michelin της Αθήνας, δεν απαντούσαν στα mail του προς αναζήτηση εργασίας, ακολούθησε τον δρόμο της μετανάστευσης.
![6.jpg 6.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/6_83.jpg)
![7.jpg 7.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/7_68.jpg)
Στην κουβέντα που κάνουμε μαζί του μπορεί να δηλώνει πως η Ελλάδα έχει στενά όρια, ωστόσο ο ίδιος επιδιώκει να προσθέτει την ελληνικότητα σε κάθε του πιάτο. «Από τη στιγμή που θα κάτσεις στο εστιατόριό μας, θα σου έρθει το ψωμί που ψήνουμε καθημερινά με φρέσκο προζύμι και ένα μπουκαλάκι με ελαιόλαδο από άγουρες ελιές που κάνω ο ίδιος. Ένα από τα πιάτα που είχα πέρσι στο μενού μου ήταν τα σαλιγκάρια «σαν στιφάδο» που μου έκανε η μητέρα μου όταν ήμουν μικρός. Εγώ τα έφτιαξα σε μορφή από ραβιόλια, γεμιστά με τα σαλιγκάρια και τη σάλτσα, και μικρά κρεμμύδια στο grill για να δώσω μια καπνιστή γεύση. Τώρα έχω μια μίξη ελληνικής και γαλλικής κουζίνας με foie gras που το σερβίρω με τραχανά, άλλο ένα πολυαγαπημένο ελληνικό υλικό, όπως χρησιμοποιώ και αγουρίδα, αυγοτάραχο, σταμναγκάθι από την Κρήτη και πολλά άλλα».
![4.jpg 4.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/4_130.jpg)
![8.jpg 8.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/8_48.jpg)
Ο Ασημάκης λοιπόν βασίζεται στην παράδοση για να δώσει ένα νέο πρόσωπο στην ελληνική μαγειρική. Ταυτόχρονα προσαρμόζει με τη δική του οπτική και συνταγές σύμφωνα με τις διεθνείς τάσεις όπως το μενού για χορτοφάγους στο Pied a Terre, καθώς στο Λονδίνο υπάρχει μια μανία για οτιδήποτε vegetarian και vegan food. «Κάποιοι προτιμούν να κάνουν κάτι πιο απλό και βατό και να τελειώνουν, άλλους δεν τους ενδιαφέρει το φαγητό άλλα το πώς θα κάνουν καριέρα και θα αποκτήσουν χρήματα. Εμένα με ενδιαφέρει να γίνω όσο καλύτερος μάγειρας και chef μπορώ και να μάθω περισσότερα πάνω στον κλάδο μου».
![5.jpg 5.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/5_104.jpg)
Την ίδια στιγμή μαθαίνουμε μεταξύ άλλων ότι το προσωπικό που απασχολεί στο Pied a Terre είναι κατά 70% Έλληνες. Οι περισσότεροι μάχονται σκληρά στην κουζίνα πίσω από τα φώτα και σε εξαντλητικές βάρδιες χωρίς διαλείμματα, όπως συμβαίνει άλλωστε σε κάθε μεγάλη κουζίνα. Συχνά μπορεί να δημιουργούνται εντάσεις αλλά η επιτυχία είναι σίγουρα ομαδικό αποτέλεσμα.
![1.jpg 1.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/1_173.jpg)
«Για μένα πάνω από όλα είναι η ομάδα μου, χωρίς αυτούς δεν θα είχα κάνει τίποτα. Ο sous chef μου, Σάκης Κωνσταντακόπουλος, κρατάει το μαγαζί όποτε δεν είμαι εκεί και κάνει ό,τι μπορεί για να είναι όλα τέλεια» μας λέει ο Ασημάκης και συμπληρώνει «Είμαι πολύ σκληρός πάνω στη δουλειά και με τον εαυτό μου και με την ομάδα. Κι αυτό για να παραμένει ο πήχης ψηλά. Δεν θα με δεις ποτέ να κάνω πλάκα όταν δουλεύω και δεν θα σερβίρω τίποτα για το οποίο δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Όταν σχολάσουμε όμως μπορούμε να πίνουμε αδελφωμένοι μέχρι το πρωί».
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.