- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Η μανιταροκουλτούρα ήρθε για να μείνει
Ο μετρ των άγριων μανιταριών, Νεκτάριος Φιλιππόπουλος, μας εξηγεί τι παίζει με τα μανιτάρια
![36975838_2294409237265938_5992879966755225600_n.jpg 36975838_2294409237265938_5992879966755225600_n.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/36975838_2294409237265938_5992879966755225600_n.jpg)
![manitaria-anoigma.jpg manitaria-anoigma.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/11/09/manitaria-anoigma.jpg)
Η δημιουργική κουζίνα και η κουζίνα που ποντάρει στην ποιότητα και τη φρεσκάδα των υλικών έχει πια μπει στα πιάτα όλων. Απλές συνταγές έχουν φέρει αρκετά «δύσκολα» υλικά μέσα σε κάθε νοικοκυριό. Ένα από αυτά τα υλικά είναι και τα μανιτάρια και μάλιστα τα άγρια, που προσφέρουν ένα σωρό διαφορετικές γεύσεις και αρώματα στο φαγητό.
Ο Νεκτάριος Φιλιππόπουλος έχει συμβάλει σε μεγάλο βαθμό στην τρέλα με τα μανιτάρια. Με τη φεϊσμπουκική ομάδα ΜΑΝΙΤΑΡΟΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ οργανώνει συχνά εκδρομές – σεμινάρια στο βουνό για να γνωρίσει ο κόσμος τα άγρια μανιτάρια. Το μεγάλο του πάθος τον οδήγησε στη δημιουργία του fungihellas μέσω του οποίου προμηθεύει μανιτάρια σε μεγάλα εστιατόρια της Ελλάδας και της Ευρώπης. Η αγάπη του για τα μανιτάρια και τη φύση ξεκίνησε από το χωριό του, την Ακράτα Αχαΐας. Ακόμη κι όταν ήρθε στην Αθήνα δε σταμάτησε να οργανώνει νέες μανιταροεξορμήσεις.
![43172457_10156086544877945_2277084135832944640_n.jpg 43172457_10156086544877945_2277084135832944640_n.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/43172457_10156086544877945_2277084135832944640_n.jpg)
Πότε και πού μπορεί κανείς να τα μαζέψει;
Πρέπει να παρακολουθείς τον καιρό, το υψόμετρο, τα δέντρα γιατί κάθε δέντρο βγάζει διαφορετικών ειδών μανιτάρια. Μέσα σε 15 μέρες από τη στιγμή που θα βρέξει, γεμίζει μανιτάρια (αν δεν έχει βρέξει για καιρό). Αφού ξεκινήσουν οι καρποφορίες, μετά - μέσα σε τρεις με τέσσερις μέρες-, ξεπετάγονται τα μανιτάρια. Μπορεί κανείς να μαζεύει μανιτάρια όλο τον χρόνο, αρκεί να έχει τις κατάλληλες γνώσεις. Τον χειμώνα (Δεκέμβρη, Γενάρη, Φλεβάρη) μπορείς να πας στο δάσος της Φολόης που είναι παραλιακό πευκοδάσος, στην Ηλεία. Αυτήν την εποχή, ας πούμε, ένα ωραίο μέρος είναι τα Βαρδούσια. Στα νησιά συνήθως τα μανιτάρια βγαίνουν από Οκτώβρη/Νοέμβριο και μετά, γιατί τότε πέφτουν βροχές. Στην Αττική μπορεί κανείς να πάει στην Πάρνηθα, Άγιο Στέφανο κλπ. Την άνοιξη προσφέρονται τα βασιλικά κτήματα Τατοΐου, στη Νέα Μάκρη. Τώρα θα μπορούσε να συλλέξει μανιτάρια lactarius, αγαρικό, geotropa και άλλα. Με μία χαλαρή βόλτα θα μπορούσε να μαζέψει γύρω στα δέκα είδη.
Στην Ελλάδα τι μανιτάρια παίζουν;
Στην Ελλάδα υπάρχει ένα είδος μανιταριού που λέγεται pleurotus nebrodensis και είναι γνωστό ότι υπάρχει μόνο στην Ιταλία. Αν και σπανιότατο, στο χωριό μου το μαζεύαμε από μικρή ηλικία. Δηλαδή πρόκειται για ένα αρκετά δυσεύρετο μανιτάρι που φυτρώνει και στην Ελλάδα. Έχουμε όλα τα είδη κορυφαίων μανιταριών. Έχουμε επίσης όλα τα είδη τρουφών, ακόμη και τις άσπρες, πολύτιμες τρούφες και έχουμε ακόμη κι ένα σπανιότατο είδος, την τρούφα black oregon που βγαίνει μόνο στην Ελλάδα από όλη την Ευρώπη και μετά βγαίνει μόνο στην Αμερική. Η Ελλάδα έχει τεράστιο πλούτο μανιταριών. Η άσπρη τρούφα που είναι και η πιο πολύτιμη, πέρσι έφτασε στα 7,000 ευρώ το κιλό λόγω έλλειψης, ενώ σε μία συνηθισμένη χρονιά είναι γύρω στα 1,500 ευρώ το κιλό. Η μαύρη ανέρχεται γύρω στα 350 και 400 ευρώ το κιλό.
![10383971_10152363019377945_5986720228106512924_n.jpg 10383971_10152363019377945_5986720228106512924_n.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/10383971_10152363019377945_5986720228106512924_n_0.jpg)
Ποια μανιτάρια μπορεί κάποιος να μαζέψει σε μία μανιταροεξόρμηση;
Στα πρώτα μαθήματα που κάνουμε στα σεμινάρια, μαθαίνουμε στον κόσμο τα πιο εύκολα είδη που μπορεί κάποιος να αναγνωρίσει, όπως το lactarius που δύσκολα μπερδεύεται κανείς γιατί βγάζει το πορτοκαλί γάλα. Η οικογένεια του lactarius έχει περίπου εκατό είδη. Όσα τα χαράζεις και βγάζουν πορτοκαλί γάλα είναι ασφαλή, ενώ όσα βγάζουν άσπρο ή άλλα είδη χρώματος δεν τρώγονται. Σκοπός είναι κάθε άνθρωπος που έρχεται, να μαθαίνει ένα με δύο είδη σε κάθε σεμινάριο. Αρχικά μαθαίνονται τα ασφαλή είδη. Στη συνέχεια υπάρχει μία «ουδέτερη ζώνη» με είδη που ναι μεν τρώγονται, αλλά μπορεί πολύ εύκολα να τα μπερδέψει κανείς με τοξικά είδη. Αναφέρουμε και τρία είδη δηλητηριώδη για να προσέχουν. Για παράδειγμα η amanita phalloides έχει προκαλέσει το 95% των θανάτων που σχετίζονται με μανιτάρια. Το γένος amanita γενικά αποτελείται από 700 είδη. Επίσης στα τοξικά είδη ανήκουν η amanita pantherina amanita muscaria, omphalotus olearius, hypholoma fasciculare. Eξετάζουμε πάντα τη λεπτομέρεια.
Είναι μία ωραία διαδικασία το να μαζεύεις μανιτάρια και ο κόσμος πρέπει να μπορεί να το χαρεί. Να μπορείς να πας με την παρέα σου στο δάσος, να κάνεις πεζοπορίες μέσα σε ένα τοπίο γεμάτο ομορφιές σε κάθε σου βήμα και στο τέλος να γυρίσεις σπίτι σου με ένα καλάθι άγρια μανιτάρια.
![43191004_10156086544882945_7023226484873494528_n.jpg 43191004_10156086544882945_7023226484873494528_n.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/43191004_10156086544882945_7023226484873494528_n.jpg)
Δώστε μας και μια νόστιμη, εύκολη συνταγή …
Για τα μανιτάρια porcini ( βασιλομανίταρα ή boletus) ας πούμε που οι Ιταλοί τα χρησιμοποιούν πολύ, θα πρότεινα όταν το πάρει κάποιος να το κόψει σε φέτες να το βάλει στο τηγάνι με ελάχιστο λάδι και ψιλοκομμένο σκόρδο μέχρι να ροδίσει και μετά να ρίξει λίγο αλάτι και λαδολέμονο και να το συνοδέψει με ένα κρασάκι. Μία απλή συνταγή για να καταλάβει τη γεύση. Βέβαια κάθε μανιτάρι έχει τον δικό του τρόπο για να το μαγειρέψεις.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.