- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Γιατί όταν είσαι νέος τρως χάμπουργκερ;
Τα πιο ασυνήθιστα, εξωτικά ιντίντ χάμπουργκερ της Αθήνας και μια υψηλή ελληνική κουζίνα, αλλιώτικη από τις άλλες
![Μανίνα Ζουμπουλάκη Μανίνα Ζουμπουλάκη](/images/120x120/3/jpg/files/2023-11-13/m-zoumpoulaki.jpg)
![Angus Young Burger από το The Big Kahuna Angus Young Burger από το The Big Kahuna](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/11/06/kahuna-angus-young_0.jpg)
Ερώτηση: γιατί όταν είσαι νέος τρως χάμπουργκερ; Απάντηση: επειδή δεν σε άφηνε η μαμά σου να χλαπακιάζεις χάμπουργκερ όταν ήσουν παιδί, τουλάχιστον όχι όσο συχνά ήθελες, και τώρα που έκλεισες τα δεκαέξι επιτέλους μπορείς να χαμπουργκεριάζεις με την ησυχία σου. Η απορία μου προέκυψε από τη στάνταρ πελατεία των χαμπουργκεράδικων, η οποία πελατεία είναι κάτω των είκοσι πέντε. Το χάμπουργκερ είναι η εναλλακτική του σουβλακίου όσον αφορά το φαγητό-στο-χέρι, αν βάλουμε στην άκρη τα φαλάφελ, τον γύρο, τα σάντουιτς, ραπ, πεϊνιρλί, πίτσες, καλτσόνε, τυρόπιτες και άλλα εκατό πράγματα που μπορείς να φας στο χέρι/πόδι... απλώς το χάμπουργκερ είναι χορταστικό, έχει πρωτεΐνες, και είναι σχετικά οικονομικό.
Όλα αυτά τα λέω κι ας μην τρώω χάμπουργκερ καθόλου, ποτέ: τα παιδιά μου είναι οι καλύτεροι πελάτες του είδους, κάτι τους κάνει το ξεροψημένο φρατζολάκι με το μπιφτέκι στη μέση. Τα παιδιά μου, λοιπόν, τρώνε καμιά φορά στο «The Big Kahuna», και εδώ αλλάζει η οπτική γύρω από το χάμπουργκερ: δεν είναι αυτό που νομίζουμε, ή δεν είναι μόνον αυτό. Πέρυσι, που είχα διαβάσει για «κρέας κροκόδειλου» και ότι στο «The Big Kahuna» τους σερβίρουνε με πικάντικη μαγιονέζα τους κροκόδειλους πριν καταλήξουνε σε τσάντες, μου είχε φανεί ωραίο μαρκετινίστικο τρικ, ορίστε που κάποιος έχει φαντασία ακόμα και στην απόλυτη αμερικανιά, το χάμπουργκερ…
![Napkins Burger από το The Big Kahuna Napkins Burger από το The Big Kahuna](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/65-napkins.jpg)
Ο πεζόδρομος (Σαλαμίνας) που βρίσκεται το «The Big Kahuna» είναι φεστιβάλ νεολαίας. Το ίδιο το μαγαζί, ένα πρώην συνεργείο διαμορφωμένο σε τζαμαϊκανό στέκι ή χαβανέζικο μπαράκι σελφ-σέρβις, είναι τόσο ευχάριστο, τόσο καλοκαιρινό, που είσαι στο τσακ να φορέσεις βατραχοπέδιλα. Καλάμια, ψάθες, φοινικόδεντρα, σανίδες του σερφ, ατμόσφαιρα «Point Break»*, παραλίγο να γράψω «λιακάδα»... αν σας αρέσει η Χαβάη σαν κόνσεπτ και έχετε ακόμα ένα αντι-ηλιακό σε κάποια τσάντα, θα βρείτε οπωσδήποτε κάτι να φάτε εδώ, όσο χρονών κι αν είστε. Το στάνταρ κοινό είναι νέοι – οι λέξεις «σελφ-σέρβις» θα πρέπει να το ξεκαθάρισαν αυτό, μαζί με τη λέξη «χάμπουργκερ»... Αλλά αν συνοδεύεις τα παιδιά σου, καλή ώρα, θα βρεις ένα σωρό πράγματα να φας, εκτός από χάμπουργκερ. Ο σεφ Στέφανος Στεφανίδης σκέφτηκε κάτι ανάλαφρα «καλοκαιρινά ρολάκια», υπέροχες σαλάτες με ανανά, κοτόπουλο, κολοκυθόσπορο ή τόνο (όχι όλα μαζί) και ένα μπέργκερ πάπιας «μεγαλίστικο», που το τρώνε ακόμα και οι μη χαμπουργκερόφιλοι. Και τα κοκτέιλ είναι εντελώς εξωτικά, από κάποια ώρα και μετά το μέρος γίνεται μπαράκι… Τέλος πάντων, άνοιξε ένα ακόμα «Β.Κ.» στο Χαλάνδρι, είναι στην ίδια λογική, και με πλατιά γκάμα πελατείας – το Χαλάνδρι, αν και «στέκι νεολαίας» (ίου), το Χαλάνδρι, λοιπόν, σηκώνει όλες τις ηλικίες. Ίσως επειδή έχει πολλά μαγαζιά, και πολύ κόσμο, και αναγκαστικά ο μισός κόσμος του, πέρασε-δεν πέρασε τα είκοσι πέντε, βγαίνει να φάει έξω.
![Predator Burger από το The Big Kahuna Predator Burger από το The Big Kahuna](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/predator.jpg)
Άλλη ανακάλυψη, στο πιο καθιστό, είναι το «Κιουζίν»: η κουζίνα του είναι... ένας καινούργιος κόσμος, που υπήρχε στην Ελλάδα, αλλά τον είχες ξεχάσει.
![Κιουζίν Κιουζίν](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_mg_3750.jpg)
Οι συνταγές εδώ είναι παραδοσιακές ΚΑΙ παραλλαγμένες, αναγνωρίσιμες ΚΑΙ υπερ-μοντέρνες. Τα υλικά είναι από όλες τις γκουρμέ γωνιές της Ελλάδας – προσούτο Δράμας, κασέρι Ξάνθης, σύγκλινο Μάνης, αρσενικό Νάξου, κοπανιστή Μυκόνου, σαλάμι Λευκάδας, ένας απίστευτος γύρος από Ζυγούρι Θράκης. Όλα είναι βιολογικά, και σχετικά οικονομικά (μια σαλάτα με υπερτροφές, κινόα και φέτα Βυτίνας είναι στα 10,90 ευρώ, ο γύρος στα 5).
![Σαλάτα με φακές beluga στο Κιουζίν Σαλάτα με φακές beluga στο Κιουζίν](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/salata_fakes-beluga.jpg)
Η πελατεία, εκτός από τους γύρω Κολωνακιώτες που είναι chic από τη μάνα τους, η υπόλοιπη πελατεία είναι επίσης chic. Δηλαδή, με ωραία μαλλιά και ρούχα, που δεν είναι ποτέ λαμέ, τα ρούχα τουλάχιστον. Αισθάνεσαι την ώρα που τρως στο «Κιουζίν» ότι επιτέλους κάνεις κάτι για τον εαυτό σου – τον ταΐζεις νόστιμα ΚΑΙ θρεπτικά πράγματα που δεν θα τα φάει ποτέ από μόνος του, τέτοιος που είναι.
![Burger στο Κιουζίν Burger στο Κιουζίν](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_mg_3786_0.jpg)
Αλλά είναι αργά να αλλάξεις εαυτό, μια χαρά σε βόλεψε μέχρι στιγμής, οπότε απολαμβάνεις τις «εκλεκτές γεύσεις της χώρας σου» και είσαι πολύ happy, έστω κι αν δεν είσαι πολύ chic. Κανείς δεν είναι τέλειος.
![Κέικ του διαβόλου με παγωτό βανίλια στο Κιουζίν Κέικ του διαβόλου με παγωτό βανίλια στο Κιουζίν](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/glyko_keik-toy-diavoloy-me-pagoto-vanilia.jpg)
* Η ταινία «Point Break» στα ελληνικά είναι «Στην κόψη του κύματος» (1991, της Κάθριν Μπίγκελοου), με τον Πάτρικ Σουέιζ και τον Κιάνου Ριβς πολύ-πολύ νέους, σε μεγάλες φόρμες, με στολές του σερφ ή/και ημίγυμνους, σε εξωτική παραλία…
«The Big Kahuna», Σαλαμίνος 42, 2105244100, Κεραμεικός / Κολοκοτρώνη 15, Χαλάνδρι, 2106810038
«Κιουζίν», Λυκαβηττού 16, 2103647407, Κολωνάκι. Κάθε Κυριακή μεσημέρι, live ελληνικό πρόγραμμα με την τραγουδίστρια Δόμνα Κούντερη
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.