- CITY GUIDE
- PODCAST
-
29°
Meat Lab: το καινούργιο σαντουιτσάδικο του κέντρου είναι για μεγάλες λιγούρες
Κολασμένα σάντουιτς, κρέατα ψημένα σε καπνιστήριο και ένα burger που θα κάνει χαμό
![atk_8652.jpg atk_8652.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/09/07/atk_8652_0.jpg)
Άνοιξε στα μέσα του Αυγούστου. Μάλλον για να μην το πάρουμε είδηση και κάνουμε ουρές μες το κατακαλόκαιρο. Αλλά το σχέδιο δεν έπιασε. Την ύπαρξη του Meat Lab την πρόδωσε η αχνιστή μυρωδιά ζουμερού μπιφτεκιού που έκανε τους τουρίστες στη Χατζηχρήστου να απορούν, και εμένα να βεντουζάρω στη βιτρίνα σαν αστερίας.
![atk_8681.jpg atk_8681.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/atk_8681.jpg)
Ένα καινούργιο σαντουιτσάδικο είναι πάντα καλοδεχούμενο. Αλλά ένα σαντουιτσάδικο με καπνιστό κρέας (bbq αλά Νέα Ορλεάνη) και μερακλή σεφ στην κουζίνα δεν είναι απλά καλοδεχούμενο. Είναι η τέλεια καταστροφή. Ο Χάρης Γερουλάνος ιδιοκτήτης του Meat Lab λέει ότι «Θέλαμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό. Κάτι που να μην έχει κανείς άλλος». Στην αναζήτηση της διαφορετικότητας έπεσαν πάνω στο Μιχάλη Βραχλιώτη, τον σεφ που έχει περάσει από τα πιο φημισμένα μπεργκεράδικα αυτής της πόλης (ενδεικτικά αναφέρω Μπαρ-μπεε-κιου και Juicy Grill) και έχει κάνει τις απαραίτητες στάσεις στα steak house της Ευρώπης.
![atk_8641.jpg atk_8641.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/atk_8641.jpg)
Στην Ιρλανδία ήταν όμως που ο Μιχάλης βρήκε τη χαρά της ζωής. «Ο σεφ του steak house όπου δούλευα», λέει «με κάλεσε σπίτι του για να μου δείξει μερικές συνταγές. Όταν όμως έφτασα εκεί, είδα στην αυλή κάτι που έμοιαζε με δύο βαγόνια τραίνου. Ήταν ένα καπνιστήριο. Αυτό ήταν. Από τις 5 το απόγευμα έως τις 6 το πρωί ψήναμε κρέατα». Ένα καπνιστήριο μοιάζει με μεγάλο κυλινδρικό σωλήνα. Εδώ μπαίνει το κρέας. Έξω από το καπνιστήριο ανάβει η φωτιά. Έτσι, το κρέας ψήνεται για ώρες από τον καπνό, κάτι που του χαρίζει μια υπέροχα καπνιστή γεύση και υφή που λιώνει στο στόμα.
![atk_8698.jpg atk_8698.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/atk_8698_0.jpg)
Στο Meat Lab θα δοκιμάσεις pulled pork (φρέσκο χοιρινό κρέας αργοψημένο για 12 ώρες στο καπνιστήριο) μέσα σε αφράτο ψωμί ατμού bao με ασιατική bbq, πίκλες και αμερικάνικη coleslaw (€5,20), ένα τρομερό brisket sandwich με κομμάτια μοσχαρίσιου στήθους καπνισμένα για 10 ώρες με σάλτσα barbeque, ρόκα, ντομάτα και βούτυρο από γκοργκοντζόλα (€6,70), αλλά και την αυθεντική tostada cubana, όπου κομμάτια χοιρινής πανσέτας σιγοψήνονται για 6 ώρες στο καπνιστήριο και στη συνέχεια αγκαλιάζονται τρυφερά από μια χειροποίητη bbq meat lab sauce, μουστάρδα, cheddar, iceberg και πίκλες (€5,40).
![atk_8636.jpg atk_8636.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/atk_8636.jpg)
![atk_8691.jpg atk_8691.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/atk_8691.jpg)
Και αυτά τα κολασμένα είναι μόνο η αρχή. Γιατί δεν γίνεται να έρθεις εδώ και να μην δοκιμάσεις το υπέρτατο burger που φτιάχτηκε μετά από χρόνια πειραματισμών, λιγούρων και εμπειριών του Μιχάλη. Το Smokehouse Burger (€5,50) έχει cheddar, bacon, iceberg, καραμελωμένα κρεμμύδια, chilli Mayo και πίκλες σε χειροποίητο και αφράτο ψωμάκι γλυκοπατάτας. Μα πάνω απ’ όλα έχει το τέλειο μπιφτέκι και ένα μυστικό που ο Μιχάλης με όρκισε να μην το αποκαλύψω. Για αυτό θα πω μόνο πως είναι ένα από τα καλύτερα burgers που έχω φάει. (Και δεν έχω φάει και λίγα…)
Είτε υποκύψεις στο burger, είτε στα sandwiches (θα βρεις πολλά ακόμα, τα μισά στα έχω σκόπιμα αποκρύψει για χάρη του σασπένς), μην τυχόν και δεν πάρεις μαζί τις φρέσκες χειροποίητες πατάτες που πρώτα ψήνονται στον φούρνο με τη φλούδα τους και έπειτα τηγανίζονται. Έχουν €2,50 επιπλέον αλλά αξίζουν όσο τίποτα. Συν ότι σερβίρονται με μια υπέροχη σος, τόσο νόστιμη που άνετα την τρως και με το δάχτυλο.
![atk_8701.jpg atk_8701.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/atk_8701.jpg)
![atk_8705.jpg atk_8705.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/atk_8705_0.jpg)
Να πω επίσης ότι όλα τα ψωμάκια φτιάχνονται κατά ειδική παραγγελία αποκλειστικά και μόνο για το Meet Lab, ότι σύντομα θα κάνουν την εμφάνισή τους λαχταριστά γλυκάκια καθώς και ένα meat ball sandwich (ω, ναι!) και ότι όσοι δεν μπορείτε να πάτε τώρα αμέσως στο Meat Lab, τον Μιχάλη και τις λαχταριστές ιδέες του θα τον βρείτε στο Burger Fest που θα γίνει 14, 15 και 16 Σεπτεμβρίου στο Παλιό Αμαξοστάσιο Ο.ΣΥ στο Γκάζι. Καλά να είμαστε, να τρώμε burgers (και σάντουιτς πάνω απ’ όλα).
![atk_8695.jpg atk_8695.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/atk_8695.jpg)
Χατζηχρήστου 29, Κουκάκι, 210 9241390, Fb: @meatlabathens, Ώρες Λειτουργίας: καθημερινά 12.00-23.00. Σύντομα και delivery
Φωτογραφίες: Θανάσης Καρατζάς
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.