Gatoh, το καινούργιο γλυκατζίδικο της πόλης έχει για έμβλημα ένα λιχούδη γάτο
Δεκάδες γλυκά + παγωτό Δωδώνη = Λοβ φορ έβερ
![gatoh-anoigma.jpg gatoh-anoigma.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/02/13/gatoh-anoigma.jpg)
Τις τελευταίες μέρες στο timeline μου έχει εμφανιστεί ένας λιχούδης γατούλης (έτσι αυτοαποκαλείται) που τη μια «κλέβει προφιτερόλ και κυλιέται στη σοκολάτα» και την άλλη «αρπάζει στα κρυφά ένα Red Velvet Cake για να το φάει όλο μόνος του». Δεν χρειάστηκε τρίτη περιγραφή για να πάω στην Αργυρούπολη, εδώ που πριν ένα μήνα άνοιξε καινούργιο γλυκατζίδικο.
![dsc06936.jpg dsc06936.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc06936.jpg)
![dsc06932.jpg dsc06932.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc06932.jpg)
Το Gatoh! είναι ένα λεκτικό παιχνίδι ανάμεσα στις λέξεις “gateaux” (στα γαλλικά γλυκό/κέικ), “gato” (γάτος στα Ισπανικά) και ωχ! γιατί οι ιδιοκτήτες λένε ότι όταν τρως τα γλυκά τους, τινάζεσαι πίσω και λες «ωχ!», όπως «ωχ, τι έπαθα, πάει πάλι η δίαιτα». Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ καθώς πηγαινοέρχομαι ανάμεσα στις δύο ζαχαρένιες βιτρίνες προσπαθώντας να αποφασίσω. Ναι, δύο βιτρίνες: από τη μία τα γλυκά του Gatoh, από την άλλη τα παγωτά της Δωδώνη, 24 γεύσεις στον αριθμό (προφανώς μπορείς να συνδυάσεις γλυκά-παγωτό και να γίνει χαμός).
![dsc06898.jpg dsc06898.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc06898.jpg)
![dsc06960.jpg dsc06960.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc06960.jpg)
Και τώρα στο θέμα που καίει τις γούνες μας: τι γλυκά θα βρεις; Χο, χο, χο (γελάω κάτω από τα μουστάκια μου). Θα βρεις ένα αέρινο cheesecake, αλλά και ένα πιο αμαρτωλό oreo cheesecake, κολασμένο banoffee, κι ό,τι πάστα κυκλοφορεί στα όνειρά μας (ferrero, black forest, αμυγδάλου, gianduja με πραλίνα φουντουκιού).
![dsc06918.jpg dsc06918.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc06918.jpg)
![dsc06942.jpg dsc06942.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc06942.jpg)
Και συνεχίζω: η τριλογία είναι μια βελούδινη μους με λευκή σοκολάτα, μαύρη σοκολάτα και σοκολάτα γάλακτος, το Namelaka είναι ένα γλυκό που θυμίζει λίγο το cheesecake, αλλά έχει σοκολάτα γάλακτος με ζελέ αγριοκέρασο, το μήλο-κανέλα αποτελείται από κομματάκια καραμελωμένου μήλου και είναι αρωματισμένο με κανέλα, το brownies κρύβει στο εσωτερικό του υγρή σοκολάτα και ολόκληρα καρύδια, ενώ το σουφλέ σοκολάτας έχει για καρδιά μια σοκολατένια λάβα που εκρήγνυται στην πρώτη μπουκιά. Αλλά το μεγάλο ατού είναι το προφιτερόλ: εδώ, τα σουδάκια γεμίζονται με λευκή σοκολάτα, ενώ αν το πάρεις σε οικογενειακό μέγεθος όλη αυτή η πλούσια σοκολάτα έχει για βάση ένα… σοκολατένιο μπολ. Το βλέπω και θέλω να βάλω τα κλάματα. Κι αν τίποτα από όλα αυτά δεν σε συγκινεί, υπάρχει και φρεσκοψημένη βάφλα (με χειροποίητη ζύμη, αρωματισμένη με βανίλια), την οποία μπορείς να «στολίσεις» με όσες μπάλες παγωτού Δωδώνη αντέχεις.
![dsc06915.jpg dsc06915.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc06915.jpg)
![dsc06950.jpg dsc06950.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc06950.jpg)
Όλα τα γλυκά παρασκευάζονται καθημερινά στο πίσω μέρος του Gatoh, όπου υπάρχει το εργαστήριο. Εδώ μεγαλουργεί ο pastry chef Παναγιώτης Φιολάκης, που κάθε τόσο φαντάζεται και από ένα καινούργιο γλυκό και μας κολάζει. Μπορείς να τα φας όλα επιτόπου μαζί με (καλό) καφέ ή να τα πάρεις για το σπίτι. Μπορείς ακόμα και να τα παραγγείλεις κατά εκατοντάδες, γιατί το Gatoh αναλαμβάνει και catering. Κι αν θες να κάνεις διάλειμμα με αλμυρό, θα βρεις και μερικές προτάσεις (πίτσες, ομελέτες, σαντουιτσάκια) που θα εμπλουτιστούν κι άλλο το επόμενο διάστημα. Οι τιμές είναι ήδη πολύ καλές (υπολόγισε περίπου €3,50/τεμάχιο), αν γίνεις όμως μέλος, με την κάρτα μέλους έχεις ειδικές τιμές και πρόσβαση σε πολλές προσφορές σε επιλεγμένα γλυκά κάθε εβδομάδα.
Δεν περιγράφω άλλο. Να πας να δεις ιδίοις όμμασι. Μια καλή ευκαιρία είναι αυτή την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου στις 18.00. Τότε θα γιορταστούν τα εγκαίνια του Gatoh και ο λιχούδης γατούλης έχει κλέψει πολλές σοκολατένιες εκπλήξεις για να σας γλυκάνει…
![dsc06927.jpg dsc06927.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc06927.jpg)
Μ. Γερουλάνου 84, Αργυρούπολη, 210 9960600, www.dodoni-gatoh.gr, Fb: @GatohDessertsDodoni
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.