Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να διαλέξουμε το πασχαλινό αρνί
Τα χασαπάκια δίνουν οδηγίες
![38278-86180.jpg 38278-86180.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2013/04/05/38278-86180.jpg)
O Νεκτάριος Νικολόπουλος, o Αλέξανδρος Παπαβασιλείου και ο Βασίλης Ζέρβας μας δείχνουν πώς ποιος διαλέγουμε το πασχαλινό αρνί
Και οι τρεις είναι άνθρωποι που φροντίζουν για τη διασκέδασή μας. Ο Νεκτάριος Νικολόπουλος είναι ο υπεύθυνος των σούπερ posh καφέ-bar-εστιατορίων Τen στο Κολωνάκι και Eleven στο Μαρούσι. Ο Αλέξανδρος Παπαβασιλείου είναι η «ψυχή» του καφέ Piu Verde στο Άλσος Παπάγου και ο Βασίλης Ζέρβας είναι dj και θα τον βρεις πίσω από τα decks μεγάλων club και μπαρ σε Αθήνα και Μύκονο. Αφού τα κατάφεραν με τη νύχτα, οι τρεις φίλοι σκέφτηκαν να ασχοληθούν και με τη μέρα. Κι έτσι, πριν ενάμιση χρόνο, βρήκαν ένα μαγαζί στου Παπάγου και άνοιξαν ένα χασάπικο! Το κατάστημα δεν έχει ακόμα όνομα, έχει όμως διεύθυνση: Μιχαήλ Γρηγορίου 37, Παπάγου, 210 6564.064. Τώρα με την τριπλή ιδιότητα του «επιχειρηματία-dj-χασάπη» εναλλάσσονται πίσω από τον πάγκο του κρεοπωλείου, όμορφοι, στιλάτοι, κανονικοί χασάπηδες, με τις ρόμπες τους, με τους μπαλτάδες τους, με τις παραγγελιές τους. Η A.V. τους έψαξε και τους ρώτησε ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να διαλέξουμε το πασχαλινό αρνί.
Βρήκαμε τον Νεκτάριο στο αεροδρόμιο, να περιμένει στις αφίξεις τα αρνιά του Πάσχα. «Τι κάνεις εκεί, χριστιανέ μου»; τον ρωτήσαμε. «Περιμένω να σκάσουν τα πασχαλινά μοντέλα. Μετά αρχίζω το κάστινγκ. Τα βάζω να κάνουνε μια πασαρέλα, βλέπω το κούνημα, τους κάνω ένα μίνι ίντερβιου σε διάφορες γλώσσες και μετά διαλέγω». Άκρη πολλή δεν βγάλαμε με τον Νεκτάριο και συνεχίσαμε με το συνεργάτη του, τον Βασίλη. Πώς διαλέγουμε ένα αρνί; Απάντηση: «Το πιο σωστό και βασικό είναι να εμπιστεύεται κανείς το χασάπη του και να ξέρει ότι θα του δώσει το καλό. Γενικά, όμως, το αρνί και το κατσίκι είναι “καθαρά” κρέατα και υπάρχουν άφθονα στην ελληνική επαρχία. Από κει και πέρα είναι στο χέρι του χασάπη να γνωρίζει τους παραγωγούς, να πηγαίνει στα χωριά, να βλέπει τις συνθήκες εκτροφής τους». Τα αρνάκια τα προμηθεύονται κυρίως από την Αμφιλοχία και τη Μυτιλήνη. Σχετικά με το αρνάκι στη σούβλα, συμβουλεύουν να προτιμήσουμε ένα μικρό, δηλαδή μεταξύ 9-12 κιλών, του οποίου η τιμή ξεκινάει συνήθως από € 10 και ανεβαίνει, να του βάλουμε το αλατάκι του, το πιπεράκι του και να το σουβλίσουμε παραδοσιακά σε χαμηλή φωτιά. Εννοείται ότι τρώγεται σκέτο και όχι με έξτρα σάλτσες και λοιπές σος.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.