Οι απαιτητικοί ταξιδιώτες της Ελλάδας συναντιούνται στο Cuisineblue
Η διαδικτυακή πλατφόρμα που δίνει πραγματικό νόημα στη φιλοξενία και προσφέρει εμπειρίες γαστρονομίας και πολιτισμού
![114824-667199.jpg 114824-667199.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/114824-667199.jpg)
![366776-758535.jpg 366776-758535.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2017/08/04/366776-758535.jpg)
Μια ωραία ιδέα που έγινε πράξη και ταξιδεύει τις ομορφιές και το άρωμα της χώρας μας σε όλο τον κόσμο. Πώς μπορεί να γίνει ένα ταξίδι αξέχαστο;
Η ελληνική φιλοξενία περνάει μέσα από την τοπική γαστρονομία και δημιουργεί εμπειρίες για απαιτητικούς ταξιδιώτες.
Το Cuisineblue είναι μια νέα διαδικτυακή πλατφόρμα όπου συναντιούνται οι ταξιδιώτες που επισκέπτονται την Ελλάδα, με αξιόλογους ντόπιους οικοδεσπότες που προσφέρουν εμπειρίες γαστρονομίας και πολιτισμού.
Mια ξεχωριστή πρόταση για όσους ταξιδεύουν μόνοι ή σε μικρές ομάδες και επιθυμούν να συνδυάσουν τη γαστρονομική εμπειρία με ένα ταξίδι στην κουλτούρα, τα ήθη και τα έθιμα του τόπου.
Για την ομάδα του Cuisineblue το πιο σημαντικό είναι να αναζητήσει ντόπιους οικοδεσπότες που θα προσφέρουν στον ταξιδιώτη μία μοναδική εμπειρία τοπικής γαστρονομίας και πολιτισμού.
«Επιλέγουμε με μεγάλη προσοχή τους οικοδεσπότες μας και σχεδιάζουμε μαζί τους με πολύ μεράκι την κάθε εμπειρία, είτε είναι απλά ένα γεύμα είτε ένας περίπατος που καταλήγει σε δείπνο, είτε ένα μάθημα μαγειρικής», σημειώνει η επικεφαλής του Cuisineblue κυρία Βιολέττα Γκελεστάθη, ώστε η κάθε εμπειρία να αποτελεί το αποκορύφωμα του ταξιδιού των πελατών μας. Οικοδεσπότες όπως ο Δημοσθένης που είναι μεταφραστής και λάτρης του Αρχαίου Ελληνικού Δράματος, η Μαριάννα που έχει σπουδές στην αρχαιολογία και την ιστορία του φαγητού ή ο Νίκος που είναι λαογράφος, επιβεβαιώνουν την προσπάθεια.
Με αντίστοιχη έρευνα επιλέγονται και οι μοναδικοί προορισμοί και τόποι συνάντησης όπου πραγματοποιούνται οι εμπειρίες Cuisineblue.
Πώς λειτουργεί; Ο ταξιδιώτης μπορεί να επιλέξει ανάμεσα σε ένα διατηρητέο της παλιάς Αθήνας που ανήκει σε μια παλιά αστική οικογένεια ή σε ένα μοναδικό σπίτι στην Κέρκυρα που ο οικοδεσπότης έχει χτίσει με τα χέρια του. Μπορεί να ζήσει μια ολοήμερη οινική εμπειρία στη Νεμέα ή να επισκεφτεί τη σκεπαστή Αγορά στα Χανιά και να επιλέξει τις πρώτες ύλες μαζί με τον οικοδεσπότη για να φτιάξουν μαζί μία τοπική πίτα ή μπορεί απλά να χαλαρώσει και να απολαύσει ένα υπέροχο brunch στην κοσμοπολίτικη Μύκονο στην αυλή ενός τυροκομείο με θέα το απέραντο γαλάζιο.
«Η απήχηση είναι μεγάλη», σημειώνει η επικεφαλής του Cuisineblue κυρία Βιολέττα Γκελεστάθη, και «έχουμε λάβει εξαιρετικά σχόλια από τους επισκέπτες αλλά και από τους οικοδεσπότες».
Η έννοια της φιλοξενίας βρίσκει πραγματικό νόημα στο Cuisineblue και οι αυθεντικές εμπειρίες γίνονται η αφορμή για την καλύτερη διαφήμιση της Ελλάδας στο εξωτερικό.
Δείτε περισσότερες πληροφορίες στο cuisineblue.com
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.