- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
![62222-137653.jpg 62222-137653.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/62222-137653.jpg)
![36603-79325.gif 36603-79325.gif](/sites/default/files/article/2013/03/13/36603-79325.gif)
Την Κυριακή, παραμονή της Καθαρής Δευτέρας, η Βαρβάκειος Αγορά έχει ολονυχτία! Έθιμο παλιό επιβάλλει η ψαραγορά να ανοίγει κατά τις 10 η ώρα τη νύχτα και να μένει ανοιχτή συνεχώς ως το μεσημέρι της Καθαρής Δευτέρας για να προμηθεύσει στους Αθηναίους και τις Αθηναίες φρέσκα ψάρια και θαλασσινά για τα κούλουμα. Μαζί της ανοίγουν και ξενυχτούν όλα τα μαγαζιά της περιοχής που πουλάνε τρόφιμα, εφοδιασμένα με όλα τα αναγκαία σαρακοστιανά.
Το έθιμο πρέπει να προέκυψε από την ανάγκη των εκδρομέων να φύγουν νωρίς τη Δευτέρα το πρωί για τις εξοχές, σε συνδυασμό με την ευκολία που έδινε στους ξενύχτηδες και τις ξενύχτισσες που αποχωρούσαν από μπαλ μασκέ, πάρτι και μπαρ αργά τη νύχτα να περάσουν από την Αγορά και να προμηθευτούν τα αναγκαία για την τελευταία ημέρα του αποκριάτικου ξεφαντώματος, χωρίς να χρειάζεται να ξαναπηγαίνουν αγουροξυπνημένοι το πρωί.
Το «Παντοπωλείο της Στοάς Αθανάτων», εξειδικευμένο σε ελιές, τουρσιά, παστά, χαλβάδες και ταραμάδες, θα ξενυχτήσει και αυτό ξεκινώντας μάλιστα από νωρίς: 7 το απόγευμα της Κυριακής το μαγαζί θα ανοίξει και θα εξυπηρετεί τους μερακλήδες ως τις 4 το απόγευμα της Καθαρής Δευτέρας.
Με χαλβάδες «Μακεδονικό» και «Τασελαρίδη» από την Ξάνθη, την πατρίδα του σουσαμιού που είναι η πρώτη ύλη τους, όπως και για το ταχίνι και τα παστέλια. Με ταραμάδες λευκό γνήσιο Lybe και τον κλασικό κόκκινο – και ταραμόγλωσσα! Με όλα τα είδη των τουρσιών, παστών, με ούζα και τσίπουρα, και όπως πάντα με τις καλύτερες ελιές από όλα τα μέρη της Ελλάδας.
Ο Σταμάτης και η Λουίζα εμπλούτισαν πρόσφατα το παντοπωλείο τους και με κάτι που δεν το βρίσκεις εύκολα: αγνό παρθένο λάδι δικής τους παραγωγής, από τον ελαιώνα που είχε φυτέψει ο προπάππους στην Κυλλήνη. Οξύτητας μόλις 0,23% και με όλα τα ευγενικά χαρακτηριστικά της «κορωνέικης» ελιάς από την οποία παρασκευάζεται. Εξαιρετικό για σαρακοστιανή ταραμοσαλάτα.
Η νύχτα περνάει όμορφα και εύκολα στη Βαρβάκειο Αγορά, τη νύχτα της Κυριακής χιλιάδες Αθηναίοι θα περάσουν για τα ψώνια τους, για να πιουν ένα τσίπουρο ή ούζο στα ουζερί της περιοχής, για να αγοράσουν καυτές λαγάνες από τους φούρνους, που θα διανυκτερεύουν και αυτοί. Αν θέλετε να αποφύγετε την τρομερή κοσμοπλημμύρα της Καθαρής Δευτέρας και ταυτόχρονα να απολαύσετε αυτή τη μοναδική εμπειρία μεταμεσονύχτιου Mardi Gras shopping, περάστε τη νύχτα της Κυριακής από τη Βαρβάκειο και τη Στοά Αθανάτων.
Παντοπωλείο Στοάς Αθανάτων, Αρμοδίου 2
(η Στοά Αθανάτων έχει είσοδο και από Σοφοκλέους 1), 210 3219.855, pantopoleio@stistoa.gr
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.