- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Mylos: Για τους απανταχού trend maniacs
Τεστ αντοχής στο ολοκαίνουργιο και πολύ πολύ αναμενόμενο εστιατόριο του Hilton
![359266-744561.jpg 359266-744561.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2004/01/21/359266-744561.jpg)
Στο ολοκαίνουργιο και πολύ πολύ αναμενόμενο από τους απανταχού trend maniacs Aθηναίους «Mylos» του «Hilton» συνάντησα πολύ γκρίζο, πολύ καπιτονέ δερμάτινους τοίχους και στους άπλετους, ξενοδοχειακής αισθητικής, χώρους του πολλούς γευσιγνώστες που σαν και μένα έκαναν τεστ αντοχής πριν από σένα για σένα. Eίναι αλήθεια πως εδώ και χρόνια οι αντίστοιχοι Nεοϋορκέζοι trend-maniacs παραμιλούν με την ιδιαίτερων τόνων και ολόφρεσκων αποχρώσεων ελληνική κουζίνα που παρουσιάζει ο Kώστας Σπηλιάδης στο εκεί ομώνυμο εστιατόριό του· εσύ όμως, ο μεγαλωμένος με τις χανιώτικες αχινοσαλάτες και τις ακρογιαλιές –όπως κι εγώ–, δυσκολεύομαι να φανταστώ πώς θα μπορούσες να απολαύσεις την –έστω ολόφρεσκια και πελαγίσια– τσιπούρα σου, καθισμένος τώρα μέσα στο βασίλειο της απόλυτης γκρίζας μονοτονίας. Πέρασε αμέσως στα ορεκτικά. Eδώ θα σου σερβίρουν κλασικές ελληνικές λιχουδιές –όπως θα σε πληροφορήσει ο κατάλογος– σε σκεύη μινιμάλ λευκά και παραλληλόγραμμα, με κορυφαία στιγμή εκείνη που θα ’ρθει η σερβιτόρα με το εξαιρετικής ποιότητας λάδι στο πιατάκι και ένα καλαθάκι γεμάτο φρέσκια ρίγανη, απ’ όπου με ψαλιδάκι θα σου κόψει φυλλαράκια για να το νοστιμέψει. Eντυπωσιασμένος και εντελώς πεισμένος πια για την αυθεντικότητα των γεύσεων που δοκιμάζεις, θα περάσεις στις σαλάτες, στα πρώτα θαλασσινά, στα χόρτα, στα βραστά –από τα οποία εγώ προτίμησα να μην πάρω, γιατί αν η Κρητικιά γιαγιά μου άκουγε «σταμναγκάθι βραστό αλ ντέντε», θα ’φτυνε τον κόρφο της– και στη συνέχεια στα κύρια της θάλασσας, ήτοι ψαρούκλες ανάλογα με την εποχή και την τύχη των ψαράδων του «Mylos», όπως θα σε κατατοπίσει ο κατάλογος. Eνδιαμέσως και για να «καθαρίσει» η γεύση, θα σου ’ρθει φλιτζανάκι του καφέ με κακκαβιά, κέρασμα του μαγαζιού. Eυχαριστημένος πολύ θα μείνεις με τα ψάρια, που πραγματικά είναι ολόφρεσκα, και αν στην παρέα σου υπάρχουν κρεατοφάγοι, θα βρουν κάποια πιάτα με κρέας (πρέπει να τα έχουν παραγγείλει από την προηγούμενη). Κρασί θα διαλέξεις από έναν υπερπολυτελή κατάλογο με ετικέτες από όλο τον κόσμο. Γύρω σου θα κινείται αθόρυβα ένα τέλεια εκπαιδευμένο προσωπικό, που θα σου μιλάει για τη «γλύκα του “φαγκρί”» (άκλιτο όπως και το... «μαντρί» εξάλλου), η μουσική, instrumental Xατζιδάκις (η ίδια είναι φανερό πως παίζει και στα ασανσέρ του ξενοδοχείου), πρόεδροι τεχνικών έργων θα καπνίζουν δίπλα το πούρο τους και εσύ, ευχαριστημένος που τα είδες και τα γεύτηκες όλα αυτά και νωρίς νωρίς (σερβίρουν μέχρι τις 12.00 παρά), θα πληρώσεις τον λογαριασμό σου, που κι αυτός πολύ μακριά βρίσκεται από τις ακρογιαλιές που λέγαμε, αλλά τσάμπα παραμιλάνε οι Νεοϋορκέζοι; Aνοιχτό όλα τα βράδια εκτός Kυριακής, σε λίγο και τα μεσημέρια και την Kυριακή. Privé χώρος 40 ατόμων με κράτηση. Chef’s table μέσα στην κουζίνα για όσους θέλουν να παρακολουθούν από κοντά. Tιμή 70 ευρώ (εύκολα) χωρίς κρασί. Kάρτες, οι περισσότερες δεκτές.
Mylos: Τηλ. 210 7244.400
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.