- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
![43861-98572.jpg 43861-98572.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/43861-98572_0.jpg)
![35780-78026.jpg 35780-78026.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2013/02/28/35780-78026.jpg)
Η Fishαλίδα με όνομα μισό ψάρι, μισό…πιοτί, έχει ιδιοκτήτες μερακλήδες που λατρεύουν το ψάρι, όπου το βρουν το καλό το τσακίζουν, το θεωρούν πολλές φορές υπερτιμημένο και θελήσανε να κάνουν ένα εστιατόριο καλό, νόστιμο κυρίως και προσιτό. Τον χώρο τους τον φτιάξανε απλό, φιλικό και ξώχαρο. Με χρώματα γαλάζια και πορτοκαλιά που κάνουν ωραιότατο θαλασσινό κοντράστ, με πολύ άσπρο για να φωτίζει, με άνετα έπιπλα και υπέροχα φωτιστικά, με δύο επίπεδα, αν ανέβεις δυο σκαλιά θα βρεις το μπαρ και το μεγάλο του τραπέζι, εκεί κάθονται όσοι θέλουν τσίπουρα και κάτι ψιλό για να τσιμπήσουν. Ο κατάλογος έχει πολλούς νόστιμους μεζέδες, έχει ψαράκια φτωχικά αλλά και ψάρι μεγάλο κατηγορίας άλφα-άλφα για τη σχάρα.
Εμείς προχτές πέσαμε με τα μούτρα στους μεζέδες και ακούστε φίλοι μου τι παρέλασε από το τραπέζι μας, μια παρέα κομψή που θέλει να διατηρήσει τη γραμμή της…Ξεκινήσαμε με κακαβιά, παχιά και χυλωμένη, σκέτο άρωμα. Προσθέσαμε ταραμοσαλάτα, άσπρη και δυνατή και αχινοσαλάτα, δίπλα της ψωμάκια για να βουτάμε. Συνεχίσαμε με γαριδάκι τηγανητό, με φακές σαλάτα και καπνιστό κολιό, με χταποδάκι ψητό, με γαύρο μαρινάτο, με μπρουσκέτες που εγώ ξετρελάθηκα, φρυγανισμένα ψωμάκια με ψαχνά από γαριδούλες- καραβιδούλες τηγανισμένα μαζί με κομματάκια φέτας σε λάδι με μπούκοβο. Εκεί πάνω η παρέα πέρασε στο τρίτο Μαντινεία Τσέλεπου (Ε20, κι εδώ να πω πως έχουν καλά εμφιαλωμένα με τιμές που ξεκινούν από Ε15 αλλά και καλό χύμα λευκό και κόκκινο), και συνέχισε με πετροσωλήνες γιουβετσάκι, με πατατοσαλάτα σπιτική που την κάνει η μαμά τους (και ναι, ήταν μούρλια), βάλαμε τέλος με μια πιατέλα ζουμερές καραβίδες σχάρας, (το κομψό μέρος της προχτεσινής ασυγκράτητης ψαροφαγίας). Υπήρχαν πολλά ακόμη, κατάφρεσκια όπως μας είπαν φέτα συναγρίδας, μπαρμπούνια μεγάλα και για σχάρα και για τηγάνι, φαγκρόπουλα, αλλά και μακαρονάδες με θαλασσινά, μελανόρυζο με τη σουπιά και το μελάνι της.
Η Fishαλίδα φέρνει ψάρια από Χαλκίδα και Ελαφόνησο, καλαμάρια από τα Κουφονήσια, όστρακα από τη Νέα Πέραμο, ρακή από Κρήτη και τσίπουρο από τη Λάρισα που μάθαμε ότι βρήκανε το καλύτερο και πήραν όλο το καζάνι! Από γλυκά κι εκεί επιδείξαμε κομψότητα και αυτοσυγκράτηση, πήραμε τάρτα λεμόνι, γιαούρτι με σπιτικά γλυκά κουταλιού και σουφλέ σοκολάτας με παγωτό μέντα. Μαθαίνω ότι η Fishαλίδα είναι ανοιχτή βράδυ, πως μόλις ανοίξει ο καιρός θα κάνουν το μαγαζί…καμπριολέ ανοίγοντας ολόγυρα τις τζαμαρίες που έχουν άμεση θέα στο μικρό και καταπράσινο παρκάκι.
FISHΑΛΙΔΑ Ναιάδων 2 & Αντήνορος, (περιοχή Χίλτον), 2107234551 Ανοιχτά Τρίτη με Πέμπτη από τις 6 το απόγευμα, Παρασκευή και Σάββατο μεσημέρι βράδυ κα Κυριακή μόνο μεσημέρι. Δευτέρα κλειστά, κατανάλωση περίπου το άτομο περίπου 25 ευρώ με χύμα κρασί.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.