Βόλτα (και γεύμα) στην Αθήνα του 19ου αιώνα
Η Οινοποιία Α. Μεγαπάνος και η Ομάδα Γαστρονομίας και Πολιτισμού οργανώνουν μια ξενάγηση για τους Αθηναίους που θέλουν να γευτούν την πόλη τους
![350586-727358.jpg 350586-727358.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2017/04/20/350586-727358.jpg)
Ζούμε σε μια πόλη με ιστορία χιλιάδων ετών και όλοι κάποια στιγμή έχουμε φανταστεί το πρόσωπό της μερικές δεκαετίες ή αιώνες πριν. Τα σημάδια του χρόνου δεν είναι πάντα ορατά, υπάρχει όμως ένας φύλακας που προστατεύει τα χρόνια που φεύγουν. Ο φύλακας αυτός είναι το Μουσείο της Πόλεως των Αθηνών.
Το Σάββατο 22 Απριλίου, η Οινοποιία Α. Μεγαπάνος σε συνεργασία με την Ομάδα Γαστρονομίας και Πολιτισμού οργανώνουν μία ξενάγηση που μας ταξιδεύει στην Αθήνα του 19ου αιώνα, στην εποχή του Όθωνα, της Αμαλίας και των μεγάλων περιηγητών. Το ραντεβού είναι στις 13:45 στο Μουσείο της Πόλεως των Αθηνών, που ιδρύθηκε από τον Λάμπρο Ευταξία. Στην ξενάγηση, οι επισκέπτες θα έχουν την ευκαιρία να δουν το πρόπλασμα της πόλεως του 1842, να περιηγηθούν εικονικά στα σημαντικότερα κτίρια της εποχής, να θαυμάσουν την Αθήνα όπως την αποτύπωσαν οι περιηγητές του 19ου αιώνα, αλλά και ακόμα πιο πριν (στο μουσείο φυλάσσεται ο μεγαλύτερος πίνακας που έγινε ποτέ για την Αθήνα, έργο του 1764), και να ρίξουν μια ματιά στη ζωή του Όθωνα και της Αμαλίας που κατοίκησαν σε αυτό το κτήριο από το 1836 έως το 1843 (σ.σ. η αυλή του σημερινού εστιατορίου Black Duck υπήρξε ο προσωπικός κήπος της βασίλισσας Αμαλίας). Η ξενάγηση θα γίνει από τη Δήμητρα Παπαναγιώτου με σπουδές στην Ιστορία της Τέχνης και κοστίζει €6.
Μια πόλη όμως δεν είναι μόνο τα κτίρια της, όσο εμβληματικά και αν είναι αυτά. Μια πόλη είναι οι άνθρωποί της, οι συνήθειές τους, οι ιστορίες τους και φυσικά το φαγητό τους. Για αυτό το λόγο, την ξενάγηση θα ακολουθήσει γεύμα αστικής κουζίνας στο εστιατόριο Κεντρικόν, που βρίσκεται στο ίδιο σημείο της οδού Κολοκοτρώνη, από το 1935. Το γεύμα, που θα πραγματοποιηθεί στις 15:15, περιλαμβάνει μερικά κλασικά πιάτα του γνωστού σε όλους μας Τσελεμεντέ, που χρονολογούνται από τις αρχές του 20ου αιώνα. Η ανάμεικτη σαλάτα βραστών λαχανικών, η πασίγνωστη αθηναϊκή, οι ντολμάδες αυγολέμονο, οι μελιτζάνες ραγού, το σνίτσελ Βιενουά και το χοιρινό πρασοσέλινο που έφεραν μαζί τους οι πρόσφυγες, είναι τα πιάτα του μενού, ενώ για το τέλος υπάρχει ένα κρεμώδες και αέρινο Κρεμ Καραμελέ. Η τιμή του μενού είναι €22/άτομο και περιλαμβάνει κρασί (Λευκό Μεγαπάνος).
*Για κρατήσεις: 694 4386175
Μουσείο της Πόλεως των Αθηνών: Ι. Παπαρρηγοπούλου 5-7, Πλατεία Κλαυθμώνος
Κεντρικόν: Κολοκοτρώνη 10, Σύνταγμα
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.