Η Γαστρονομία του Νοτίου Αιγαίου στην κορυφή της Ευρώπης
Σημαντική διάκριση για τα νησιά μας, αλλά και για όλη τη χώρα
![338308-703711.jpg 338308-703711.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2017/01/26/338308-703711.jpg)
Υπάρχουν κάποιες περιοχές στον κόσμο –και έχουμε την τύχη να είμαστε μία από αυτές - που η ντομάτα έχει ακόμα γεύση ντομάτας, το κρέας των αιγοπροβάτων είναι ποτισμένο από την αρμύρα της θάλασσας και το γάλα, αγνό. Σκέψου τη γεύση που θα γεννηθεί αν πάρεις αυτές τις εξαιρετικές πρώτες ύλες και τις δώσεις στα χέρια αυτών που ξέρουν να τις χρησιμοποιούν. Ο γαστρονομικός πολιτισμός είναι κουλτούρα, είναι οι άνθρωποι που μόχθησαν και η παράδοση που έφτασε από στόμα σε στόμα και από τσουκάλι σε τσουκάλι ως το σήμερα.
Τα καλοκαίρια δεν ταξιδεύουμε μόνο για τον ήλιο και τη θάλασσα, αναζητούμε και το φρέσκο ψαράκι, τα ζαρζαβατικά από το μποστάνι, τις ντόπιες πατάτες. Και δεν είμαστε οι μόνοι. Άνθρωποι από όλο τον κόσμο ξέρουν ότι η Ελλάδα έχει πλούσια γευστική παράδοση και όλα τα φόντα για να παρουσιάσει τη δική της σύγχρονη γαστρονομία και ταξιδεύουν ως την άκρη του Αιγαίου για να τη γνωρίσουν. Γιατί είναι τόσο σημαντικό αυτό; Γιατί ο τουρισμός μπορεί να μας σώσει. Και χθες, 25 Ιανουαρίου, έγινε ένα μεγάλο βήμα προς αυτή την κατεύθυνση.
Σε μια κατάμεστη αίθουσα του ξενοδοχείου Μεγάλη Βρετανία, δόθηκε και επίσημα ο τίτλος «Γαστρονομική Περιφέρεια Ευρώπης 2019» στην Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Ένας τίτλος που με άλλα λόγια φέρνει τη γαστρονομία των Κυκλάδων και της Δωδεκανήσου στην κορυφή της Ευρώπης. Μια διάκριση που ήρθε σαν φυσικό αποτέλεσμα μετά από τις επίμονες προσπάθειες της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου για την ανάδειξη του γαστρονομικού πλούτου, του πολιτισμού και των τοπικών προϊόντων των νησιών της.
Ενώ, ο περιφερειάρχης Νοτίου Αιγαίου κ. Γιώργος Χατζημάρκος, παραλάμβανε τον τίτλο είπε: «Οι νησιώτες είναι σήμερα ιδιαιτέρως υπερήφανοι. Αποτελεί εξαιρετική τιμή για μας το γεγονός ότι η Περιφέρειά μας, η μοναδική περιφέρεια της Ευρώπης όπου κάθε ένα από τα 52 νησιά της, έχει τη δική του, ξεχωριστή, μοναδική πολιτιστική και γαστρονομική ταυτότητα, είναι εκείνη που φέρνει τον τίτλο της Γαστρονομικής Περιφέρειας της Ευρώπης, στη χώρα που γέννησε τον όρο “γαστρονομία”. Ένας ελληνικός όρος που υιοθετείται από όλες τις ευρωπαϊκές διαλέκτους, για να εισάγει μια νέα έννοια που ακόμη και στην εποχή μας δηλώνει την τέχνη και την επιστήμη της καλής διατροφής. Το Νότιο Αιγαίο συγκαταλέγεται πλέον μεταξύ των ευρωπαϊκών Περιφερειών με μεγάλη παράδοση στη γαστρονομία. Η διάκριση της Περιφέρειάς μας είναι η δική μας εξωστρεφής και αισιόδοξη απάντηση, σε μια δύσκολη περίοδο για τη χώρα μας. Τα νησιά του Νοτίου Αιγαίου, ως προμετωπίδα του ελληνικού τουρισμού, μπορούν με τον καλύτερο τρόπο να υπηρετήσουν και να υποστηρίξουν τον τίτλο της Ευρωπαϊκής Γαστρονομικής Περιφέρειας».
Για τα επόμενα τρία χρόνια, τα νησιά του Νοτίου Αιγαίου θα βρίσκονται στο επίκεντρο του διεθνούς γαστρονομικού ενδιαφέροντος. Σε αυτό το διάστημα πολλές είναι οι δράσεις που θα πραγματοποιηθούν, ενεργοποιώντας κάθε τοπική κοινωνία και φέρνοντας στο προσκήνιο παράγοντες όπως η διατροφή, η εκπαίδευση, η υγεία, ο τουρισμός, ο πολιτισμός, οι μικρομεσαίες επιχειρήσεις και φυσικά ο πρωτογενής τομέας. Αυτός είναι το πιο δυνατό μας χαρτί. Ας μην το ξεχνάμε.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.