- CITY GUIDE
- PODCAST
-
34°
![43861-98572.jpg 43861-98572.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/43861-98572_0.jpg)
![32208-71858.jpg 32208-71858.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2012/12/28/32208-71858.jpg)
Tο Cinco άνοιξε μαζί με μια μεγάλη φουρνιά νέων resto που τα περισσότερα ποντάρανε στην απλότητα, τις γνώριμες γεύσεις (ελληνική κουζίνα, grill-σουβλατζίδικα), τις πολύ χαμηλές τιμές. Το Cinco έσπασε το σερί της μονοτονίας και διαφοροποιήθηκε. Καταρχήν είναι πολύ όμορφο και σούπερ ντιζαινάτο. Τον χώρο έχουνε φτιάξει οι eask associates (Ελένη Ασπιώτου, αρχιτέκτων, Σωτήρης Κατσίγιαννης, πολιτικός μηχανικός) και έχει βιομηχανικό στιλ (αδρές γραμμές, πολύ σίδερο, φωτιστικά από χαλκό), που συνδυάζει με πολλές τεατράλε πινελιές (έντονα χρώματα, bizarre αντικείμενα, παιχνίδια με τον φωτισμό).
Η ομάδα των ιδιοκτητών είναι 5 πολύ νεαρά για επιχειρηματίες παιδιά κι αυτό με κάποιο τρόπο δίνει στην ατμόσφαιρα τόνους ανάλαφρους, μοντέρνους, χαρούμενους. Είναι ανοιχτό από το πρωί, κάποιος μπορεί να πάει και για καφέ, οι νοστιμιές όμως της κουζίνας -μοντέρνα ισπανική, μάλλον δεν θα τον αφήσουν να μείνει εκεί. Τα πάντα προσφέρονται σε μορφή ισπανικού τσιμπολογήματος, δηλαδή τάπας. Όπως πατάτες bravas με aioli (σκορδάτη σάλτσα) δίπλα για να τις βουτάς, πικάντικες πιπεριές σε σοκολάτα Valhrona, άγρια μανιτάρια με μοναστηριακό ισπανικό τυρί, χοιρινό με καραμελωμένα μήλα, κονιάκ και θυμάρι, φιλέτο λαυράκι με κρούστα από τσίλι και λεμόνι μαζί με υγρό ζελέ ελαιόλαδου, φασόλια με τσορίθο, φρέσκο λουκάνικο, πανσέτα και σάλτσα ντομάτας με σαφράν, κοτόπουλο με αποξηραμένα φρούτα, καρύδια και κρασί muscatel (το ισπανικό μοσχάτο).
Ότι δοκιμάσαμε ένα απομεσήμερο καθημερινής καθισμένοι στα ψηλά σκαμπώ που έβλεπαν στην περατζάδα της Σκουφά ήταν απλά εξαιρετικό. Όλα τούτα τα νόστιμα, παρότι τάπας, έρχονται σε ικανού μεγέθους μεριδούλες που δεν σε «σκάνε», απλά σε κάνουν, συνοδεία καλών κρασιών, να ζητάς κι άλλο. Και έρχονται σε πολύ ωραία σκεύη, όπως κοκοτιέρες (μικρές κατσαρολίτσες), οβάλ ξύλα-πλατό, μπουκάλια σαμπάνιας ανοιγμένα στα δύο για wine coolers, στα πιάτα υπάρχουν και βολικές λαβίδες για να τσιμπάς χωρίς να λερώνεσαι.
Η κάβα περιλαμβάνει ελληνικά, ισπανικά, ιταλικά, χιλιάνικα και άλλα καλά κρασιά (και σε ποτήρι με τιμές γύρω στα 6 ευρώ). Η μουσική είναι πάρα πολύ καλή, funky, rock, house, το βράδυ έχουν και dj. Το μπαρ στο Cinco είναι μια ακόμη ευχάριστη στιγμή, τα κοκτέιλ είναι φτιαγμένα από γνωστούς bartenders φίλους των παιδιών.. Με δυο λόγια το Cinco στο σύνολο είναι πολύ νόστιμο σε όλα του, κάποιος μπορεί να πάει για ένα γρήγορο μεζέ-διάλειμμα από τη δουλειά ή αποφασισμένος για ένα τραπέζι με τα όλα του, οι τιμές σχετικά νορμάλ (πλατό υπέροχων αλλαντικών ευρώ 14). Ανοικτό από το πρωί, η κουζίνα σερβίρει μέχρι τις 12.30 αλλά τα κοκτέηλ το τραβάνε μέχρι αρκετά αργά.
CINCO Σκουφά 52, Κολωνάκι, 2103643603
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.