Χοιρινές μπριζόλες με «πουρέ» από παντζάρια
![2903-7855.jpg 2903-7855.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2010/01/25/2903-7855_0.jpg)
Τι χρειαζόμαστε Για τις μπριζόλες: 4 χοντροκομμένες χοιρινές μπριτζόλες ● αλάτι & φρεσκοτριμμένο πιπέρι ● 1-2 κ.κ. κύμινο σε σπόρια ● 1 κ.σ. αλεύρι ● 1 κ.σ. ελαιολαδο ● 350 ml ζωμό από κοτόπουλο ● 250 ml μηλόξιδο ή λευκό ξίδι ● 1 φύλλο δάφνης ● 1 κ.σ. ανάλατο βούτυρο
Για τον «πουρέ» παντζαριού: 500 γρ. παντζάρια ξεφλουδισμένα & χοντροκομμένα ● 2 μέτρια φρέσκα κρεμμύδια ψιλοκομμένα ● 1 σκελίδα σκόρδο ψιλοκομμένο ● 500 ml ζωμό από κοτόπουλο ● πιπέρι ● λίγη ζάχαρη ● αλάτι ● 25 γρ. ανάλατο βούτυρο
Πώς το φτιάχνουμε Προθερμαίνουμε το φούρνο στους 150°C. Αλατοπιπερώνουμε τις μπριτζόλες και τις πασπαλίζουμε με λίγο αλεύρι. Ζεσταίνουμε το λάδι σε ένα τηγάνι και μαγειρεύουμε τις μπριζόλες μέχρι να πάρουν ένα ανοιχτό καφέ χρώμα. Τις μεταφέρουμε σε ένα ταψί. Στο τηγάνι που είχαμε τις μπριζόλες ρίχνουμε τα σπόρια από το κύμινο και τα καβουρδίζουμε για 1 λεπτό, ρίχνουμε το μηλόξιδο, το αφήνουμε να βράσει για 2-3΄ και προσθέτουμε το ζωμό και το φύλλο δάφνης. Μόλις πάρουν όλα μια βράση τα ρίχνουμε στο ταψί με τις μπριζόλες. Σκεπάζουμε το ταψί, το βάζουμε στο φούρνο και το αφήνουμε να μαγειρευτεί για μία ώρα περίπου (μέχρι να γίνει το κρέας τρυφερό). Αφαιρούμε το ζουμί και διατηρούμε το κρέας ζεστό. Μεταφέρουμε το ζουμί σε ένα καθαρό τηγάνι και το βράζουμε μέχρι να μειωθεί στο μισό η ποσότητα, ρίχνουμε το βούτυρο και ανακατεύουμε μέχρι να γίνει μια πηχτή σάλτσα.Κόβουμε στο multi τα παντζάρια, το σκόρδο και τα φρέσκα κρεμμύδια. Προσοχή, να είναι χοντροκομμένα. Ρίχνουμε το μείγμα σε ένα τηγάνι που μπαίνει στο φούρνο, αλατοπιπερώνουμε, ρίχνουμε τη ζάχαρη, το ζωμό από κοτόπουλο, ανακατεύουμε καλά και το αφήνουμε να πάρει μια βράση. Αμέσως μετά σκεπάζουμε και βάζουμε το τηγάνι στο φούρνο για 40΄. Βγάζουμε από το φούρνο και, αν δούμε ότι ο «πουρές» έχει περισσότερα υγρά, τον βράζουμε για λίγο στο μάτι της κουζίνας μέχρι να γίνει ένα πηχτό μείγμα. Με ένα πιρούνι λιώνουμε μέσα στο μείγμα το βούτυρο. Σερβίρουμε τις μπριζόλες μαζί με τον «πουρέ», ρίχνουμε πάνω τη σάλτσα από το κρέας και διακοσμούμε με άνηθο ή γλιστρίδα.
Μάθε ιστορία Σύμφωνα με ιστορικές πηγές, το κύμινο ήταν γνωστό στην Ανατολή από τη 2η χιλιετία π.Χ. Σπόρια του βρέθηκαν μέσα στις πυραμίδες, δίπλα σε μούμιες των Φαραώ. Οι Ρωμαίοι πασπάλιζαν με κύμινο και ένα είδος ψωμιού πολυτελείας, αλλά το χρησιμοποιούσαν και με πονηριά, νοθεύοντας το μαύρο πιπέρι. Στον Μεσαίωνα το χρησιμοποιούσαν αποκλειστικά στις κουζίνες της αριστοκρατίας και πίστευαν ότι έχει εξαιρετικά χωνευτικές ιδιότητες.
● Side dishes tip Sour cream
● Σκονάκι Προσοχή όταν καβουρδίζουμε το κύμινο, ώστε να μην ανοίξουν οι σπόροι. Προσοχή όταν λιώνουμε το παντζάρι, αν πεταχτεί ζουμί δημιουργούνται λεκέδες που δύσκολα φεύγουν.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Ο σεφ του εστιατορίου The Lost Sheep εξηγεί γιατί στα πιάτα του γεύεσαι τη γαστρονομική κουλτούρα της πατρίδας του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.