- CITY GUIDE
- PODCAST
-
35°
Από το Παρίσι με γλύκα
Ο καλύτερος pastry chef της Γαλλίας φτιάχνει τα γλυκά της Μεγάλης Βρετανίας
![131188-297695.jpg 131188-297695.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2016/06/16/131188-297695.jpg)
Πατρίδα του μακαρόν, της κρεμ μπρουλέ, της μαρέγκας, της γλυκιάς τάρτας, του προφιτερόλ, του μιλφέιγ και τόσων άλλων πειρασμών. Η Γαλλία είναι περήφανη όχι μόνο για την κουζίνα της, που διαμόρφωσε τη γαστρονομία όλου του κόσμου, αλλά και για τη φίνα ζαχαροπλαστική της. Όταν εκείνη «μιλάει» για γλυκό, όλος ο πλανήτης ξερογλείφεται.
Τα παραπάνω μπορούν να επιβεβαιώσουν όσοι επισκέφτηκαν τουλάχιστον μια φορά στη ζωή τους ένα γαλλικό καφέ ή μια παριζιάνικη patisserie στα στενά της Μονμάρτης. Όσοι δεν είχαν ποτέ αυτή την ευκαιρία, μπορούν να το κάνουν τώρα με μια βόλτα στην καρδιά της Αθήνας.
Τα ξενοδοχεία Μεγάλη Βρετανία και King George ξεκινούν συνεργασία με τον βραβευμένο Γάλλο Pastry Chef, Arnaud Larher η αναγνωρισμένη τέχνη του οποίου μας ανοίγει ακόμη περισσότερο την όρεξη για κάτι μικρό και ζαχαρένιο. Από τις 6 Ιουνίου τα μενού των επιδορπίων και των γλυκών των δύο εμβληματικών ξενοδοχείων έχουν την υπογραφή του διάσημου Γάλλου και κυκλοφορούν σε μια γκάμα που καλύπτει και τις 4 εποχές. Υγρό μπισκουί σοκολάτας, τάρτα με κρέμα λεμόνι, στρόιζελ βανίλιας με καραμελωμένα μήλα, κέικ με φρούτα κονφί, με καρύδια πεκάν, με πορτοκάλι ή λεμόνι, μπαμπάς σε σιρόπι εσπεριδοειδών, τάρτα Χονολουλού, πολλές λιχουδιές για τον καφέ ή το τσάι (τραγανή μαρέγκα με σαντιγί βανίλιας, μαρμελάδα βατόμουρο πασπαλισμένη με ξύσμα μοσχολέμονου και βατόμουρο) και άλλα τόσα που κάνουν τους sweet lovers να αναστενάζουν από τα βάθη της ψυχής τους.
Ο ίδιος ο Arnaud Larher λέει πως η συνεργασία με τα δύο αυτά ξενοδοχεία τον ενθουσιάζει γιατί του δίνει τη ευκαιρία να εκφράσει τη δημιουργικότητά του, αλλά και το πάθος του μέσα σε ένα μοναδικό περιβάλλον. «Είναι μια πρόκληση», λέει, «καθώς τα γλυκά μου δεν θα δοκιμαστούν μόνο από τους Έλληνες, αλλά και από τους ξένους πελάτες».
Ο Arnaud Larher ανακάλυψε από πολύ μικρός το πάθος του για τη ζαχαροπλαστική και σε ηλικία 12 ετών αποφάσισε πως ήθελε να γίνει ζαχαροπλάστης. Τότε ήταν που στη Βρετάνη, παρακολούθησε μαθήματα ζαχαροπλαστικής σε έναν τεχνίτη (artisan). Με την ενηλικίωση ήρθαν συνεργασίες με διάσημα ζαχαροπλαστεία του Παρισιού (το Lucien Peltier, το Dalloyau και το Fauchon είναι μερικά από αυτά) και όταν έγινε 25 άνοιξε το πρώτο του εργαστήριο ζαχαροπλαστικής. Στα 28 του χρόνια ανακηρύσσεται από τον οδηγό Champerard «Ο καλύτερος ζαχαροπλάστης της χρονιάς» και επτά χρόνια αργότερα κερδίζει την πιο σημαντική γαλλική διάκριση, τον τίτλο του «Καλύτερου εργάτη της Γαλλίας».
Προχθές ήρθε στα γραφεία μας ένα κουτί στο χρώμα της σοκολάτας. Πρώτη το άνοιξε η Ν. «Έλα εδώ», με φώναξε «Απλά μύρισε» μου είπε, ενώ σήκωνε το καπάκι. Μου ήρθε μια ονειρική και σοκολατένια μυρωδιά, παρόλο που οι σοκολάτες ήταν καλά κλεισμένες στις συσκευασίες τους. Σοκολάτες καραμελένιες, bitter, γάλακτος. Με Fleur de Sel, με πραλίνα, με υπέροχα σχέδια που σχεδόν λυπάσαι να δαγκώσεις. Όλες σε υπέροχες pop συσκευασίες. Παράδεισος. Θα τις βρείτε στο GB Corner Concept Store, μόλις φθινοπωριάσει, τα γλυκά ήδη είναι εδώ και μας περιμένουν.
Ξενοδοχείο Μεγάλη Βρετανία: Βασ. Γεωργίου Α’ 1, Πλ. Συντάγματος, 210 3330000
Ξενοδοχείο King George: Βασ. Γεωργίου Α’, Πλ. Συντάγματος, 210 3222210
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Cocktails, μοναδική θέα, και αξέχαστα βράδια
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.